poniedziałek, 8 stycznia 2018

LWÓW SENTYMENTALNY – PLENER FOTOGRAFICZNY


LWÓW SENTYMENTALNY – PLENER FOTOGRAFICZNY


Plener fotograficzny Lwów – duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. Na naszym plenerze odwiedzimy miejsca bardzo znane i te nieco mniej: trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne. Przejedziemy się lwowskimi tramwajami, odwiedzimy bazary staroci oraz zapomniane miejskie zaułki, gdzie poza mieszkańcami nikt nie zagląda. Musicie poczuć klimat Lwowa i uchwycić to na fotografiach – klimat wieloetnicznego miasta na styku kultur.


NAJBLIŻSZA EDYCJA
16-18
marca
(trwają zapisy)

Na warsztatach zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań.

Spotykamy się w piątek wieczorem w Ustrzykach Dolnych, tam też można zostawić samochody. Jeszcze w piątek zaplanowaliśmy wyjazd busem na nasz lwowski foto-tour (jedziemy na nocleg do hotelu we Lwowie). Nocleg w słynnym hotelu „Lviv” w centrum miasta, tuż obok lwowskiej opery i starego miasta. Następnego dnia odwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. Zachód słońca planujemy na Kopcu Unii Lubelskiej z fantastycznym widokiem na miasto. Wieczorem degustacja słynnej wiśniówki. Niedzielę poświęcamy na dalsze plenery, m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w niedzielę wieczorem. Osoby zainteresowane dodatkowym noclegiem z niedzieli na poniedziałek uzgadniają ten fakt indywidualnie.Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, związany z Centrum Turystyki Kulturowej „Carpathia”.

Edycja ma charakter fotowyprawy, mniej skupiamy się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej fotografujemy. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze.

Konieczne posiadanie ważnego paszportu!

Nie potrzeba kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy lub w samym Lwowie.


Program

Piątek
18:00: Spotkanie organizacyjne, kolacja

19:00: Wyjazd do Lwowa (busem z Ustrzyk Dolnych)


Sobota
8:00: Śniadanie
9:00: Plener przedpołudniowy, życie miasta
14:00: Przerwa na obiad
16:00: Plener popołudniowo-wieczorny, najważniejsze zabytki, zachód słońca na Kopcu Unii Lubelskiej, Stare Miasto nocą
20:00: Kolacja, lwowskie kawiarnie i wiśniówka

Niedziela
8:00: Śniadanie
9:00: Plener przedpołudniowy, Lwów mniej znany
11:00: Przejazd na Cmentarz Łyczakowski
15:00: Przerwa na obiad
około 20:00: Powrót do Ustrzyk Dolnych.

Prosimy o punktualność! Nie możemy sobie pozwolić na oczekiwanie na ewentualne spóźnialskie osoby. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.


Cena

Tylko 730 zł / osoba – obejmuje:
uczestnictwo w plenerze;
kolacja w Polsce (piątek) oraz opłata za pozostawienie samochodów;
transport busem na Ukrainie;
noclegi w hotelu we Lwowie (ze śniadaniami).

Cena nie obejmuje obowiązkowego ubezpieczenia (30 zł / osoba), wyżywienia (poza kolacją w piątek oraz śniadaniami w pozostałe dni) oraz biletów wstępu. Cena nie obejmuje również dodatkowego noclegu w Polsce niedziela/poniedziałek (dla zainteresowanych, uzgadniany indywidualnie).
Rezerwacja miejsc
Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz (jest to jedyna forma zgłoszenia) oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę (info poniżej) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza.
Pozostałą kwotę należy opłacić w tygodniu poprzedzającym zajęcia, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugerujemy zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa tygodnie, lub gdy nie Chcesz tracić czasu na zlecanie dwóch przelewów
Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby.W polu „uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.
Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów – choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania – uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.
Na wyjazdach zagranicznych, wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne, w cenie około 30 zł kwotę tę należy doliczyć do ceny zajęć. Pośredniczymy w wykupieniu polisy, w formularzu zgłoszeniowym prosimy Cię o dane niezbędne do jej wystawienia. Nie ma możliwości wykupienia ubezpieczenia bezpośrednio na zajęciach!

1 komentarz:

  1. Szkoda spóźniłam się trochę a chętnie bym wzięła udział jako modelka w warsztatach. Mimo wszystko bardzo fajna inicjatywa.

    OdpowiedzUsuń