poniedziałek, 5 września 2016

Warsztaty fotograficzne na Mazurach

Warsztaty fotograficzne w przepięknej krainie Wielkich Jezior Mazurskich! Nasze zajęcia zaplanowane są w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany - jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich: jeziora, lasy, łąki, polany, zachody słońca, słowem niezliczona ilość miejsc, w których da się zrobić wspaniałe zdjęcia.
NAJBLIŻSZA EDYCJA
21-23
października
(trwają zapisy)

Odwiedzimy między innym (przykładowe miejsca plenerów):
prawosławny żeński monaster (cerkiew) we wsi Wojnowo, założonej przez rosyjskich staroobrzędowców;
opuszczony cmentarz starobrzędowców;
stadninę koni Ferensteinów w Gałkowie.

Wybierzemy się także na plener połączony ze spływem łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni - atrakcję znaną i cenioną już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Spływ odbywa się na górnym odcinku rzeki Krutyni, czyli na jednym z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych jej fragmentów. Z powodu licznych walorów krajobrazowych i przyrodniczych górnej Krutyni, utworzono tu, w 1983 roku, rezerwat przyrody o nazwie "Krutynia", który zajmuje powierzchnię około 273 ha i obejmuje swym zasięgiem właśnie górną część rzeki Krutyni z Jeziorem Krutyńskim i przyległymi do nich fragmentami nadbrzeżnych lasów. Wysokie brzegi, porośnięte starodrzewami sosnowymi i starymi dębami, których wiele leży w części nurtu rzeki, dopełniają krajobrazu i sprawiają, że kończąc spływ nie chce się opuszczać, miejscami wręcz bajkowych widoków.

Last but not least, fotografować będziemy niepowtarzalne krajobrazy mazurskich jezior (przede wszystkim Śniadrwy i Bełdany), zarówno z wody, pływając statkiem MS Classic Lady jak i z lądu, odwiedzając różne klimatyczne miejsca... jak i wprost z okien naszej bazy, Wioski Rowerowej w Piaskach.

Nocujemy na wodzie! Niesamowitą atrakcją fotowarsztatów jest miejsce naszych noclegów i posiłków - zaplanowaliśmy je na statku MS Classic Lady, oferującym własną kuchnię i restaurację oraz dwuosobowe kabiny - każda z nich ma powierzchnię 11 m2 i posiada standard pokoju hotelowego. Jest wyposażona w pełen węzeł sanitarny (prysznic, WC, ciepła/zimna woda). Kabiny są ogrzewane i posiadają gniazdka elektryczne o napięciu 220 V. Nasz statek, MS Classic Lady cumuje przy przystani w Wiosce Rowerowej (Ruciane Nida, Piaski 6) – ośrodku wypoczynkowym, który znajduje się w samym środku Puszczy Piskiej, nad brzegiem Jeziora Bełdany – jednego z najpiękniejszych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich.


Program

Piątek
17:00: Drink powitalny, obiadokolacja
18:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
20:00: Zachód słońca (godzina zależna od pory roku)

Sobota
4:00-5:00: Wyjazd na wschód słońca (godzina zależna od pory roku)
9:00: Śniadanie
10:00: Plener przedpołudniowy, rejs statkiem MS Classic Lady
14:00: Plener popołudniowy, Wojnowo i okolice
19:00: Kolacja z grilla
20:00: Zachód słońca (godzina zależna od pory roku)
21:30: Wieczór w saunie (dla zainteresowanych)

Niedziela
8:00: Śniadanie
10:00: Stadnina koni Ferensteinów w Gałkowie
11:30: Spływ łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni
14:00: Zakończenie, obiad

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, preferencji uczestników, itp.

W przypadku skrajnie niekorzystnych warunków meteo, czas spędzimy na ćwiczeniach z obróbki zdjęć w programach graficznych Adobe (Photoshop, Lightroom).

Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach.
Cena

Tylko 497 zł / osoba - obejmuje:
uczestnictwo w warsztatach;
noclegi w komfortowych pokojach dwuosobowych, każdy z własną łazienką;

pełne, domowe wyżywienie:
piątek: obiadokolacja, nocleg
sobota: śniadanie (+ prowiant na drogę), obiadokolacja, nocleg
niedziela: śniadanie, obiad
spływ łodziami z przewoźnikiem po rzece Krutyni;
rejs statkiem MS Classic Lady;
nocleg i wyżywienie na statku MS Classic Lady;
wypożyczenie rowerów (przejazd na plener około 4 km, 15 minut jazdy - w jedną stronę);
bezprzewodowy dostęp do internetu (w obrębie recepcji).

Dopłata do kabiny jednoosobowej.
Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie) oraz "wstępów" (do cerkwi w Wojnowie - 3 zł).
Bonusy

Obiektywy i sprzęt do testów
Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina, filtrów Hoya oraz statywów Triopo. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki i sprzętu! Przypominamy, aby skorzystać z oferty należy najpierw zapisać się na warsztaty (w sposób opisany na tej stronie) i opłacić zaliczkę!
Szczegółowe informacje »


Nagrody od Wydawnictwa Galaktyka
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy książki Wydawnictwa Galaktyka, dotyczące zagadnień związanych z fotografią oraz obróbką zdjęć.


Rezerwacja miejsc


Wioska Rowerowa
Ruciane Nida, Piaski 6
rezerwacje@wioskarowerowa.pl
tel. +48 505 170 496
tel. +48 504 021 304
tel. +48 89 543 86 30
Preferowana mailowa forma zgłoszenia!

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:
zgłoszenie mailowe lub telefoniczne, wraz z podaniem danych osobowych (kontakt powyżej)
wpłata zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 200 zł na konto organizatora:
DNV Tours Polska Sp. z o.o.
ul. Wilczyńskiego 25E/227
10-686 Olsztyn
37 1240 5598 1111 0000 5022 3680
w tytule przelewu: Fotowarsztaty [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji - decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. W takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów - choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania - uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.

Ważne: Wiążące jest wyłącznie zgłoszenie dokonane na powyższe dane kontaktowe - deklarację uczestnictwa w wydarzeniu złożoną na facebook'u traktujemy tylko orientacyjnie!


Dojazd

Przejazdy między plenerami odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi.

Istnieje możliwość dojazdu z prowadzącym zajęcia, optymalne miejsca spotkania to Kraków, Kielce, Radom, Warszawa, Ostrołęka. Powrót analogicznie. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Można również pytać (na około tydzień przed terminem zajęć) o możliwość dojazdu z innych rejonów Polski, samochodami uczestników zajęć - przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów (do ustalenia między zainteresowanymi).A

0 komentarze:

Publikowanie komentarza