piątek, 19 sierpnia 2016

Foto-trekking z Tokiną - Karpaty Ukrainskie i Uzgorod

Zapraszamy na trzydniowy foto-trekking po ukraińskim Zakarpaciu. Przepiękne i dalekie widoki z Połoniny Borżawa, niezapomniany przejazd koleją najdłuższym tunelem całych Karpat, najważniejsze zabytki Użgorodu - historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej. Na warsztatach będziemy ćwiczyć od zdjęć plenerowych, krajobrazowych - przez fotografię uliczną - po temat fotoreportażu realizowanego w mijanych miejscowościach.
Plener przeznaczony jest dla osób nieco bardziej zaawansowanych, optymalnie tych które już uczestniczyły w poprzednich edycjach fotowarsztatów. Tym razem nie będziemy poruszać żadnych spraw teoretycznych (wykłady, itp.), skupiając się wyłącznie na fotografowaniu.

Spotykamy się w czwartek wieczorem w Ustrzykach Dolnych (tylko zakwaterowanie), tam też można zostawić samochody. Piątek rano zaplanowaliśmy wyjazd busem na nasz fotograficzny tour, kierujemy się przez Słowację w stronę Użgorodu. Odwiedzamy najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. Nocleg w miejscowości Hukliwe, u podnóża Połoniny Borżawa, skąd następnego dnia ruszamy na całodzienny foto-trekking na to przepiękne, widokowe pasmo (wyjazd kolejką krzesełkową). Ostatni dzień pleneru poświęcamy na część reportażową, zwiedzając najważniejsze zabytki w mijanych miejscowościach oraz urządzając przejazd koleją przez najdłuższy (!) tunel Karpat. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w niedzielę wieczorem, zainteresowani mogą pozostać na dodatkowy nocleg w naszej bazie. Prosimy jednak o zgłoszenie tego faktu równocześnie z zapisem na plener.

Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn - pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk.

Odwiedzimy między innymi:
Użhorod - stolica Rusi Zakarpackiej, cerkiew, kościół, synagoga, skansen

Filipiec - wodospad Szypit

Przełęcz Beskid - najdłuższy tunel kolejowy w Karpatach (w budowie jeszcze dłuższy)

Hukliwe - cerkiew z XVIII w. (styl zakarpacki)

Skole - cerkiew bojkowska z XVIII w.

Drohobycz - cerkiew św. Jura XVII w. (UNESCO), kościół XV w., dom Brunona Szulza

Konieczne posiadanie ważnego paszportu!
Nie potrzeba kupować wcześniej ukraińskiej waluty, w hrywny zaopatrzymy się po przekroczeniu granicy.Nasza baza (pierwszy nocleg) zaplanowany jest w Przystani Gromadzyń Janusz Zieliński, ul. Bieszczadzka 32, Ustrzyki Dolne. Tutaj spotykamy się w czwartek wieczorem (tylko zakwaterowanie, bez kolacji), stąd następnego dnia rano ruszamy na Ukrainę (busem). Tutaj też bezpiecznie można pozostawić samochód.
Program

Czwartek
19:00-23:00: Przyjazd, zakwaterowanie


Piątek
7:00: Śniadanie
8:00: Wyjazd przez Słowację na Ukrainę, plener w Użgorodzie, stolicy Rusi Zakarpackiej
15:00: Przerwa na obiad (Użgorod)
19:00: Nocleg w hotelu (Hukliwe)

Sobota
6:00: Śniadanie
7:00: Plener na Połoninie Borżawa, wyjazd koleją krzesełkową
20:00: Nocleg w hotelu (Hukliwe)

Niedziela
7:00: Śniadanie
9:00: Wyjazd na trasę krajoznawcą
11:00: Przejazd pociągiem Przełęcz Beskid (tunel)
14:00: Trasa krajoznawcza, c.d.
około 20:00: Powrót do Ustrzyk Dolnych.

Prosimy nie przyjeżdżać w środku nocy oraz na przysłowiową "ostatnią chwilę", czyli w piątek rano. Nie możemy sobie pozwolić na oczekiwanie na ewentualne spóźnialskie osoby.Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, preferencji uczestników, itp.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach.
Cena

Tylko 690 zł / osoba - obejmuje:
uczestnictwo w plenerze;
opieka przewodnika;
transport busem na Ukrainie;
nocleg ze śniadaniem w Polsce (czwartek);
noclegi w hotelach na Ukrainie (pozostałe dni);

wyżywienie w hotelu (śniadanie + obiadokolacja).

Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie), wyżywienia w miastach (np. Użgorod) oraz "wstępów" (muzea, kolej krzesełkowa, bilet kolejowy, itp.). Cena nie obejmuje również dodatkowego noclegu w Polsce niedziela/poniedziałek (dla zainteresowanych).


Bonusy

Obiektywy i sprzęt do testów
Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina, filtrów Hoya oraz statywów Triopo. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki i sprzętu! Przypominamy, aby skorzystać z oferty należy najpierw zapisać się na warsztaty (w sposób opisany na tej stronie) i opłacić zaliczkę!
Szczegółowe informacje »


Nagrody od Wydawnictwa Galaktyka
Wśród uczestników warsztatów rozlosujemy książki Wydawnictwa Galaktyka, dotyczące zagadnień związanych z fotografią oraz obróbką zdjęć.
Rezerwacja miejsc


info@fotowarsztaty.com lub poprzez formularz
pytania tel. 502 636 629

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:

zgłoszenie mailowe lub telefoniczne, wraz z podaniem danych osobowych (kontakt powyżej)
wpłata zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 400 zł na konto:
40 1140 2004 0000 3102 7502 6022
w tytule przelewu: [imię i nazwisko osoby, która dokonuje rezerwacji]

Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji - decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku). Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych. W takim wypadku zadatek zostanie w całości zwrócony wpłacającym. Decyzja odnośnie ewentualnego odwołania warsztatów zostanie przekazana uczestnikom na około tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Jeśli jadąc na zajęcia, Chcesz zabrać swoim samochodem innych Uczestników (lub Chcesz dołączyć do innej osoby jadącej samochodem), Podaj proszę w zgłoszeniu, skąd (i kiedy) Jedziesz oraz orientacyjną trasę. Skontaktujemy Cię z innymi zainteresowanymi osobami. Przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów - choć oczywiście nie sugerujemy żadnego rozwiązania - uczestnicy uzgadniają to indywidualnie, my służymy jedynie przekazaniu kontaktu.

Ważne: Wiążące jest wyłącznie zgłoszenie dokonane na powyższe dane kontaktowe - deklarację uczestnictwa w wydarzeniu złożoną na facebook'u traktujemy tylko orientacyjnie!


Dojazd

Istnieje możliwość dojazdu do Ustrzyk Dolnych z prowadzącym zajęcia, optymalne miejsca spotkania to Kraków, Rzeszów, Sanok, Lesko. Powrót analogicznie. Zainteresowanych prosimy okontakt. Można również pytać (na około tydzień przed terminem zajęć) o możliwość dojazdu z innych rejonów Polski, samochodami uczestników zajęć - przeważnie odbywa się to na zasadzie podziału kosztów (do ustalenia między zainteresowanymi).
Zdjęcia i opinie

Polecamy zapoznanie się z galeriami zdjęć z minionych zajęć.
Dostępne są również opinie uczestników, zbierane w anonimowych ankietach.
Pytania?

Jesteśmy do dyspozycji.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza