piątek, 29 lipca 2016

Nostalgia Roztocza - wystawa fotografii Wiesława Lipca w Galerii Fotografii Ratusz!

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne z wielką radością zaprasza wszystkich miłośników fotografii i przyrody na uroczyste otwarcie wystawy fotografii pt. "Nostalgia Roztocza" autorstwa Wiesława Lipca - znanego i cenionego fotografa, prezesa oraz jednego z założycieli Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wernisaż odbędzie się 05 sierpnia 2016 roku (tj. w piątek) o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz!

„Nostalgia Roztocza” to zestaw fotografii przedstawiających najpiękniejsze roztoczańskie pejzaże. Wykonane zostały w wyszukanym świetle, w magicznych wręcz momentach, kiedy na ulotną tylko chwilę krajobraz odsłania swoje najpiękniejsze i niepowtarzalne oblicze. Na takie momenty czeka się nieraz całymi latami i to one nadają sens temu, co nazywamy fotografią krajobrazu. Na Roztoczu takich miejsc jest jeszcze wiele, chociaż niestety z każdym rokiem coraz mniej. Wszystkie prezentowane tu fotografie są wykonane na diapozytywach barwnych.

Wiesław Lipiec - Niezależny fotograf, publicysta i wydawca - miejscem urodzenia i zamieszkania związany z Roztoczem i Zamościem. Jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od dzieciństwa. Fotografuje przede wszystkim pejzaż, przyrodę i zabytkową architekturę. Jest laureatem kilku prestiżowych konkursów fotograficznych (m.in. Grand Prix XVII Biennale Fotografii Przyrodniczej w 1986 r. w Poznaniu, I Nagrody w Konkursie im. Adama Loreta w 2004 r. za ukazywanie piękna polskich lasów w fotografii artystycznej). W dorobku posiada kilkanaście albumów autorskich (m.in. „Roztoczański Park Narodowy”, „Roztocze”, „Zamość”, „Katedra w Zamościu”, „Kolegiata w Opatowie”), ma także udział w wielu albumach zbiorowych (m.in. „Polskie parki narodowe”, „Mistrzowie polskiego pejzażu”, „Prawdziwa Polska”, „Lasy Polski”, „Lubelskie Lasy”). Jest również autorem i twórcą (zdjęcia, koncepcja i redakcja) kilku albumów fotograficznych, które oceniono najwyżej w konkursach ogólnopolskich. Autor ponad 30 wystaw indywidualnych i uczestnik licznych wystaw zbiorowych. Publikował zdjęcia w ponad 60 czasopismach w kraju i za granicą, a także w licznych wydawnictwach nieperiodycznych. Jest jednym z założycieli Związku Polskich Fotografów Przyrody i aktualnie prezesem Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego ZPFP.

Wystawa współfinansowana przez Miasto Zamość oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz