środa, 4 lutego 2015

"Akt nieMęski" wernisaż wystawy

nieMĘSKI akt to swoiste zobrazowanie zacierania się granic między płciami, nie tylko fizycznie ale również mentalnie i psychicznie. Wystudiowane pozy męskiego ciała w stylistyce typowej dla kobiecego aktu. 

Założeniem serii było przedstawienie ciała mężczyzny w sposób imitujący płeć przeciwną co oczywiście nie jest trudnym wyczynem, natomiast powód stworzenia takich obrazów jest bardziej złożony. 
Dziś w epoce przyśpieszonego transferu informacji wiele spraw przestaje być anomalią. Nie dziwi fakt iż rodzą się ludzie którzy w pewnym momencie swojego życia czują się zagubieni w swoim ciele czy psychice. Oczywiście z pomocą przychodzą nam obecnie rożne grupy zawodowe i liczni specjaliści, skoro rośnie zapotrzebowanie na rozwiązywanie tego typu problemów. Myślenie tak zwanej opinii publicznej zmienia się i przyswaja sobie, że mężczyzna chce być kobietą i już nie ma w tym nic dziwnego. Jako jednostki doświadczamy pewnych przemyśleń nie dzieląc się często nimi z otoczeniem zważając na właśnie opinię publiczną, dbając o swój wizerunek i postrzeganie. Takie blokady są zdejmowane przez właśnie wywołanie w opinii publicznej pewnej dyskusji na tematy których wcześniej się nie poruszało, w dobie internetu takich dyskusji prowadzi się znacząco więcej i częściej niż miało to miejsce 50 lat temu nie wspominając o wcześniejszych latach i epokach bo te dopiero trwały długo. Tak więc wszelkie granice się zacierają, ale te na tle seksualne wyjątkowo powoli i ostrożni. Traktujemy przemyślenia seksualne tak osobiście że częsta ulatają wraz z końcem życia.
Podobno artyści napędzają rozwój cywilizacji, bo poruszają trudne często niezrozumiałe czy szokujące tematy, bowiem gdyby tego nie robili - prawdopodobnie opinia publiczna nie poruszała by tych tematów nie mówiąc o wdrażaniu w życiu społeczne. W czasach moich dziadków i pradziadków bycie gejem kończyło się więzieniem - dziś jest zupełnie inaczej.
Kończąc małym podsumowaniem do moich nie męskich aktów... gdy patrzymy na męskie ciało będąc przekonanym iż to kobieta bo w gruncie rzeczy oczekujemy kobiecego ciała - wszystko wydaje się być poprawne i na miejscu. Po zapoznaniu się z kolejnymi fotografiami na których jest męska klatka piersiowa w w pozach dalekich od męskich można czuć się zdezorientowanym lub nawet zniesmaczonym. Patrząc na to z szerszej perspektywy wszyscy jesteśmy ludźmi a ilość pytań gromadząca się w głowie odbiory jest wyznacznikiem sukcesu moich obrazów, natomiast prawdziwym sukcesem to zadawanie pytań i oczyścicie poszukiwanie odpowiedzi w życiu codziennym... czy w ogóle wiemy kim jesteśmy i dla czego staramy się myśleć tak poprawnie jak oczekują tego od nas inni ?

Wernisaż wystawy: 17 lutego 2015 godzina 20:00
Wstęp: wolny
Wystawa czynna do: 17 marca 2015.
Miejsce: Tygmont Live Club, Mazowiecka 6/8
Kurator: Anna Schwenk

Organizatorzy:

Kultura Za Free
http://kulturazafree.pl/
https://www.facebook.com/KulturaZaFree

Tygmont Live Club
http://www.tygmont.com.pl/ Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/333577730180895/

0 komentarze:

Publikowanie komentarza