środa, 14 stycznia 2015

Nowe aparaty COOLPIX - prostota, styl i funkcje społecznościowe

Nikon wprowadza trzy nowe modele aparatów kompaktowych. "Społecznościowy” COOLPIX S3700 z wbudowaną obsługą technologii Wi-Fi i NFC, stylowy COOLPIX S2900 o rozdzielczości 20 mln pikseli oraz COOLPIX L31 - intuicyjny w obsłudze aparat o rozdzielczości 16 mln pikseli.

Z aparatem COOLPIX S3700 o rozdzielczości 20 mln pikseli teraz jest jeszcze łatwiej być w kontakcie z bliskimi – wystarczy zbliżyć aparat do  urządzenia mobilnego, aby udostępnić wysokiej jakości zdjęcia. Resztą zajmują się technologie Wi-Fi1 i NFC2. Obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 16-krotnym zoomem Dynamic Fine Zoom3 pozwala bez wysiłku uchwycić wybrane momenty na zdjęciach i filmach w rozdzielczości HD. Długi czas działania akumulatora zwiększa komfort fotografowania, a funkcja retuszu upiększającego gwarantuje, że autoportrety i zdjęcia grupowe zawsze wyjdą dobrze!

Funkcje społecznościowe 

Smukły COOLPIX S3700 to aparat dla podążającego za modą fana mediów społecznościowych. Wygląda zachwycająco, robi doskonałe zdjęcia i umożliwia natychmiastowe ich udostępnianie. Aparat wyposażono w specjalny przycisk Wi-Fi1, służący do przesyłania zdjęć do urządzeń mobilnych, dzięki któremu można publikować swoje zdjęcia online niemal z dowolnego miejsca.

Aparat COOLPIX S2900 o rozdzielczości 20 mln pikseli  z łatwością mieści się w kieszeni lub torebce, a jego obsługa jest bardzo łatwa. Fotografowanie odległych obiektów umożliwia 5-krotny zoom optyczny oraz 10-krotny  Dynamic Fine Zoom3. Z kolei rejestracja rodzinnych zabaw i niesamowitych scen na filmach HD staje się prosta dzięki funkcji zdjęć panoramicznych.

Robienie dobrych zdjęć nie musi być skomplikowane – nowy aparat COOLPIX L31 o rozdzielczości 16 mln pikseli jest prosty w obsłudze, niezawodny i niedrogi. 5-krotny zoom optyczny sprawia, że urządzenie nadaje się do rejestrowania pięknych portretów, a przełączanie między fotografowaniem i nagrywaniem  filmów HD wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Dostępne w aparacie efekty specjalne inspirują do tworzenia kreatywnych zdjęć, a zasilanie powszechnie dostępnymi bateriami typu AA umożliwia fotografowanie nawet podczas dalekich podróży.

„Wśród nowych aparatów COOLPIX każdy może znaleźć model dla siebie, zarówno aktywny użytkownik serwisów społecznościowych,  nierozstający się z aparatem miłośnik fotografii jak również ktoś, kto po prostu chce upamiętniać szczególne chwile z rodziną i znajomymi. Nowe aparaty to stylowe i zgrabne urządzenia, wyposażone w funkcje zapewniające nie tylko doskonałą jakość zdjęć, ale także mnóstwo radości z samego fotografowania”  powiedziała Ines Bernardes, kierownik ds. produktów COOLPIX firmie Nikon Europe.

Potęga wielu milionów pikseli

Modele COOLPIX S3700 i COOLPIX S2900 zostały wyposażone w matryce CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli, natomiast COOLPIX L31 w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli. Duża liczba pikseli w każdym aparacie to ostre, pełne wyraźnych szczegółów zdjęcia, które można powiększać nawet do rozmiarów plakatu.

Sięgnij do epicentrum akcji

COOLPIX S3700 wyposażono w 8-krotny zoom optyczny i 16-krotny zoom Dynamic Fine Zoom3, model COOLPIX S2900 ma 5-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom Dynamic Fine Zoom3, natomiast model COOLPIX L31 oferuje 5-krotny zoom optyczny. 

Podsumowanie najważniejszych funkcji:

COOLPIX S3700

Wbudowana obsługa technologii Wi-Fi i NFC: Udostępnianie zdjęć i filmów przez urządzenia mobilne obsługujące technologię NFC2 – wystarczy zbliżyć je do aparatu. Można też przesyłać za pomocą specjalnego przycisku Wi-Fi1.

Smukła sylwetka: Zgrabna budowa zapewniająca poręczność, wysokiej jakości materiały wykończeniowe i paleta kolorów pozwalają wyróżnić się z tłumu.

Obiektyw NIKKOR z 8-krotnym zoomem optycznym: Szerokokątny obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym i możliwością 16-krotnego powiększenia dzięki zoomowi Dynamic Fine Zoom3 pozwala rejestrować dynamiczne wydarzenia.

Matryca CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli: Dzięki dużej liczbie pikseli zdjęcia są ostre i pełne wyraźnych szczegółów – można je powiększać nawet do rozmiarów plakatu.

Zdjęcia panoramiczne: Pochylając aparat w pionie lub obracając go w poziomie w trybie zdjęć panoramicznych, można łatwo tworzyć zachwycające panoramy.

Nagrywanie filmów HD: Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720/30p) jednym naciśnięciem przycisku. Nawet w wyjątkowych momentach można korzystać z zoomu, ponieważ funkcja redukcji drgań zapewni płynność obrazu wideo.

COOLPIX S2900

Matryca CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli: Matryca o dużej rozdzielczości zapewnia wyraźne zdjęcia pełne ostrych szczegółów, które doskonale nadają się do powiększeń.

Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym: Nietrudno zrobić doskonałe zdjęcia grupowe i piękne zbliżenia dzięki 5-krotnemu zoomowi optycznemu z możliwością uzyskania 10-krotnego powiększenia przy użyciu zoomu Dynamic Fine Zoom3.

Nagrywanie filmów HD: W magicznej chwili wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby ją zapisać w rozdzielczości HD (720p). 

Zdjęcia panoramiczne: Tworzenie spektakularnych pamiątek z wakacji dzięki trybowi zdjęć panoramicznych, który łączy zdjęcia w aparacie w jedną niezwykłą panoramę.

16 programów tematycznych: Po wybraniu rodzaju fotografowanej sceny aparat automatycznie dopasuje ustawienia w celu uzyskania idealnego zdjęcia.

AF z wyszukiwaniem celu: Szybki i precyzyjny autofokus ułatwia uzyskanie wyraźnych zdjęć, automatycznie identyfikując obiekt i ustawiając na nim ostrość.

COOLPIX L31

Łatwa obsługa: Układ przycisków jest przejrzysty, a tryb Łatwa automatyka dostosuje wszystkie ustawienia, aby każde zdjęcie wyglądało doskonale.

Matryca CCD o rozdzielczości 16 mln pikseli: Zdjęcia zawsze będą przejrzyste z wyraźnymi szczegółami – idealne do dużych powiększeń ulubionych ujęć.

Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym: 5-krotny zoom optyczny pozwala zbliżyć się do akcji i ułatwia fotografowanie w każdej sytuacji.

Nagrywanie filmów HD: Filmy pozwalają utrwalić wspomnienia – zachowaj swoje w rozdzielczości HD (720p) jednym dotknięciem przycisku.

Wygodny uchwyt: Gdy aparat dobrze leży w rękach, uchwyt jest stabilniejszy, a zdjęcia bardziej wyraźne. Przejrzysty układ przycisków dodatkowo zwiększa prostotę obsługi.

Baterie typu AA: Baterie typu AA są dostępne na całym świecie, dlatego z tym aparatem można podróżować, nie martwiąc się, że zabraknie energii podczas fotografowania. 

1 Przed użyciem na urządzeniu mobilnym należy zainstalować aplikację Wireless Mobile Utility firmy Nikon (dostępną dla systemów iOS i AndroidTM).

2 Technologia NFC (Near Field Communication) jest obsługiwana przez smartfony i tablety zgodne z systemem AndroidTM (wersja 4.0 i późniejsze). Przed użyciem należy zainstalować na urządzeniu aplikację Wireless Mobile Utility firmy Nikon i skonfigurować je pod kątem przesyłania zdjęć.

3 Funkcja Dynamic Fine Zoom pozwala uzyskać zoom dwukrotnie przekraczający maksymalne powiększenie przy zoomie optycznym, z zachowaniem maksymalnej rozdzielczości zdjęcia. 

 

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza