wtorek, 11 marca 2014

Discover Europe 2014

Jesteś studentem? Nie wyjeżdżasz w podróż bez aparatu? Jeśli tak, to koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami!Discover Europe 2014 to już jedenasta okazja do tego, by wspólnie z Erasmus Student Network poszerzyć swoje horyzonty przez bliski kontakt z fotografią. Ten niezwykły konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć przedstawiających Polskę oraz inne kraje europejskie.

Studenci z całego kontynentu będą nadsyłać prace w ramach trzech głównych kategorii konkursowych:Citizen of Europe - Obywatel Europy: zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków

My Europe, my Home - Mój kawałek Europy: zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie

Surprise me Europe! - Europo zaskocz mnie!: zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które zdarzyły się w Europie.

Oraz kategorii specjalnej:

KPMG Sukces z Pasji kategoria dla tych autorów, którym udało się uchwycić niezwykła iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia, satysfakcji. Oczekujemy zdjęć, które ukazują emocje towarzyszące bohaterom prac na ich drodze do wygranej. Zdjęć które obrazują, jak serce włożone w to co się robi przekłada się na czyjś sukces.

W tym roku na uczestników czekają są nagrody o łącznej wartości 7500 euro, w tym programy graficzne, wycieczki po Europie, książki, przejazdy zagraniczne oraz nagrody pieniężne.

Konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w kraju i za granicą oraz etapu centralnego.

Podczas etapów lokalnych międzyuczelniane grupy robocze z każdego regionu będą odpowiedzialne za zorganizowanie Dni Promocyjnych Konkursu i wystaw nadesłanych fotografii. Na tym etapie regionalni jurorzy dokonają wyboru  10% najlepszych prac, które zostaną zakwalifikowane do etapu centralnego.

Etap centralny to ocena prac konkursowych przez jury składające się z przedstawicieli środowisk artystycznych, które wyłoni najlepsze prace spośród wszystkich nagromadzonych w etapach lokalnych.

Więcej informacji o Konkursie znajdziesz na stronie www.discovereurope.esn.pl  oraz na Facebooku http://www.facebook.com/Discover.Europe.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza