wtorek, 15 października 2013

Jesienne warsztaty fotograficzne

Tatry, Bieszczady, Sudety. Słynna złota polska jesień. Okres października i początku listopada zbiega się z pojawieniem najintensywniejszych, jesiennych kolorów w lasach, bez wakacyjnych tłumów na szlakach. Właśnie w tym czasie organizatorzy cyklicznych warsztatów, odbywających się w ramach projektu fotowarsztaty.com przewidzieli kilka ciekawych imprez fotograficznych.

 

• 18-20 października spotkać nas będzie można w Górach Stołowych, na Sudeckich fotowarsztatach na Końcu Świata. Plenery zorganizowane są w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. na Szczelińcu - w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Fantazyjne kształty skał, olbrzymie urwiska, magiczne kamienie - to wszystko tylko tutaj. Zapraszamy do jednego z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nieczęsto udaje się znaleźć. Witamy na końcu świata - w maleńkiej miejscowości Pasterka. To miejscowość, gdzie droga się kończy, a z Czechami sąsiadujemy od północy, zachodu i wschodu.

• Ostatni weekend października (25-27 X) zapraszamy na fotowarsztaty w Tatry, na ponad 2000 metrów nad poziomem morza, gdzie tematem głównym będzie Tatrzański pejzaż. Zasadnicza część programu to całodzienny plener w Tatrach Wysokich (część polska), rejony które będziemy odwiedzać to doliny Pięciu Stawów Polskich, Rybiego Potoku i Roztoki. Ponadto odbędziemy kilka krótkich spacerów w najbliższe okolice naszej bazy (np. zachody słońca), a także (wieczorami) wykłady i ćwiczenia.

• Wreszcie, przedłużony weekend 9-11 listopada - na koniec prawdziwej złotej jesieni, spędzimy w Bieszczadach, na wysokiej połoninie. Weekendowe warsztaty fotograficzne, w czasie których wybierzemy na wycieczkę fotograficzną w najwyższe partie polskich Bieszczadów - na połoniny. W Bieszczadach stanowią one najbardziej charakterystyczny element krajobrazu. Piękna bieszczadzkich połonin nie doceni ten - kto nigdy po nich nie wędrował. Całe szczyty gór to olbrzymie przestrzenie pozbawione całkowicie drzew, porośnięte wyłącznie przez łąki. Tworzy to wyjątkowy krajobraz, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce.

To jednak nie koniec zajęć w 2013 roku, zapowiedzi kolejnych warsztatów fotograficznych już niebawem. Uprzedzając jednak fakty, możemy zaanonsować kurs obróbki zdjęć, Photoshop dla fotografów, który odbędzie się w Warszawie, na przełomie listopada i grudnia (weekend 29 XI - 1 XII). Zapisy już są przyjmowane. * * * Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych fotoamatorów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć. Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej. Fotowarsztaty są inne niż wszystkie. Zależnie od zainteresowania uczestników a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, jest możliwość wzięcia mniej lub bardziej czynnego udziału w różnych innych zajęciach np. mini-warsztaty rękodzieła (np. bibułkarstwo, malarstwo na szkle), wizyty w galeriach (np. Bursztynowa Galeria, itp.), zakładach przemysłowych "z duszą" (np. tradycyjna wędzarnia ryb), odwiedziny u baców na szałasie, rejs kutrem rybackim. Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od czterech lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce, w tym czasie, w ramach naszych spotkań z fotografią odbyło się ponad 30 edycji zajęć, w których udział wzięło ponad 450 osób.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza