poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Zanurzenie - warsztaty Arcadius`a Mauritz`a

 

"Zanurzenie" to cykl 2-dniowych spotkań/warsztatów fotograficznych Arcadius`a Mauritz`a (www.arcadius-mauritz.pl , www.facebook.com/arcadiusmauritzpl) dla tych, którzy mają dosyć przepychania się i walki o kilka kadrów. Ta inicjatywa to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie swobodę, indywidualne podejście i szukają inspiracji, merytorycznych wskazówek i rzeczywistej wiedzy praktycznej, jednocześnie nie zaburzając magii procesu twórczego i pozytywnej energii, która z niego płynie. "Zanurzenie" to mocna dawka praktyki i wrażeń oraz, przy okazji, fajny sposób na kreatywne spędzenie czasu. 


Do dyspozycji : 

- modelka o urodzie, co jest BARDZO ważne, dopasowanej do konwencji warsztatów,
- kameralne i przytulne studio fotograficzne "Atelier Stara Suszarnia" w ścisłym centrum Warszawy (Plac Bankowy), wyposażone w oświetlenie ELINCHROM, cykloramę, oraz świetlik o dużej powierzchni, stanowisko wizażowe, łazienkę z prysznicem. ZDJĘCIA >>> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151442164223908.504063.169135198907&type=3
- Arcadiusek i jego skrzywiony świat ;)

Miejsce : Warszawa, Atelier Stara Suszarnia
Liczba miejsc : 4
Tematyka : portret / beauty

Dzień I (sobota) - teoria i praktyka
10:00-16:00
przerwa
18:30-20:30

Dzień II (niedziela) - postprodukcja
10:00-15:00

Szczegółowy program : 

Dzień I (sobota)
Część Pierwsza
10:00-16:00 :

Powitanie w Studio. Każdy z Uczestników powinien mieć ze sobą swoje portfolio w formie elektronicznej, które szczegółowo omówimy i ustalimy na jakich aspektach podczas zajęć praktycznych dana osoba powinna się skupić. Następnie porozmawiamy o aspektach prawnych tj. dobrze skonstruowana umowa o wykorzystanie wizerunku, czym tak naprawdę jest TFP i jak dobrze z tego systemu korzystać. Kolejne zagadnienia to inspiracje i jak z nich czerpać, czego szukać i jak budować styl. 
W dalszej części porozmawiamy o doborze modelki do projektu zdjęciowego, czy warto zapraszać "amatorki" czy inwestować w "profesjonalistki", jak z nimi się komunikować przed sesją, w czasie i po sesji. Wspomnimy również o bardzo ważnych aspektach psychologicznych i samorozwojowych, które wzmacniają potencjał twórczy i pomagają go rozwijać.
Kolejna część to część praktyczna, kiedy rozpoczynamy pracę w studio. Zaczynamy od omówienia typów oświetlenia i ich specyfiki, tak samo z modyfikatorami, które najczęściej się wykorzystuje w fotografii portretowej oraz beauty. Dodam również sporo praktycznych wskazówek odnośnie sprzętu, kilka trików związanych z ustawieniami aparatu, które wspomagają pracę.
Następnie przejdziemy do pracy z modelką, każdy będzie z nią pracował indywidualnie pod moją stałą kontrolą a wszelkie niedociągnięcia będę na bieżąco korygował i podpowiadał odnośnie kadru, proporcji, komunikacji, realizacji oczekiwań, światła.

O 16:00 robimy przerwę do 18:30 podczas której Uczestnicy mogą wybrać się na obiad, zgrać zdjęcia etc.

Część Druga
18:30-20:30 : 
Siadamy do wnikliwego omówienia kilku zdjęć każdego z Uczestników, powstałych podczas zajęć praktycznych.


Dzień II (niedziela)
10:00-15:00 Postprodukcja :

Omówimy podstawowe narzędzia retuszerskie w Photoshopie, postaram się pokazać Uczestnikom jak umiejętnie "poprawiać" zdjęcia biorąc pod uwagę pewne zasady i proporcje anatomiczne, jak odpowiednio dobierać konwencję kolorystyczną do charakteru zdjęcia, jak retuszować skórę oraz makijaż. 

Pokażę również jak prostymi sposobami nadać fotografii charakter i "klimat", zgłębimy również techniki retuszu w fotografii beauty.

Uczestnicy powinni mieć ze sobą : lustrzankę cyfrową + obiektywy, laptop z zainstalowaną aplikacją Photoshop.

Rezerwacje :
ORDER@ARCADIUS-MAURITZ.PL
+48 728 768 013

CENA : 
649 pln (w celu rezerwacji wymagany jest zadatek w wysokości 249 pln przelewem - po otrzymaniu przelewu przesyłamy na mail potwierdzenie otrzymania środków i dokonania rezerwacji). Proces rezerwacyjny trwa do 48h przed terminem warsztatów, minimalny skład grupy to 3 osoby, maksymalny to 4. W przypadku 3 osób, cena nie ulega podwyższeniu, jedynie może ulec zmianie wymiar czasowy programu.

Najbliższy termin : 27/28 kwietnia.

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza