piątek, 12 kwietnia 2013

VII Lubelskich Dni Fotografii - „Ludzkie Oblicza”

Przed nami wielkie święto wszystkich miłośników fotografii! W połowie kwietnia Lublin stanie się foto-stolicą, a wszystkie obiektywy skierowane zostaną na Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w którym odbędą się VII Lubelskie Dni Fotografii. Tegoroczna edycja Festiwalu ukaże „Ludzkie Oblicza” - zarówno w ujęciu fotografii nowoczesnej jak i fotografii tradycyjnej. Naszym festiwalem chcemy pokazać jak ważne dla tzw. fotografii cyfrowej są jej tradycyjne formy. Przedstawić proces ewolucji fotografii, jej etapy, a zakończyć na współczesnych zdobyczach technologicznych. Niezastąpieni w tym będą nasi wyjątkowi goście. Wśród nich koniecznie trzeba wymienić Macieja Szala, młodego fotografa-portrecistę, i jednocześnie wykładowcę w Warszawskiej Szkole Fotografii. Szal przedstawi swoją najnowszą galerię pt. “Świadomi/Nieświadomi”. Wśród szanownych gości koniecznie musimy wymienić dr Irenę Nawrot – Trzcińską, która naukowo zajmuje się aspektem poznawczym i komunikacyjnym sztuk wizualnych. Jej wykład przedstawi teoretyczną stronę fotografii w kontekście teorii komunikacyjnych, co pozwoli mocniej zagłębić się w formy przekazu fotografii.

 

„OBLICZE, CIAŁO, POSTAĆ. Tajemnicza manifestacja czy fotograficzna iluzja?” to temat kolejnych rozważań o istocie fotografii. Spotkanie, którego punktem wyjścia będą trzy intrygujące obrazy fotograficzne poprowadzi Marcin Sudziński z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Na VII Lubelskich Dniach Fotografii zaprezentujemy wystawę Rafała Karcza, pt. „Photoshop Sucks”. Karcz jest malarzem i grafikiem, jednocześnie uprawia coś, co można nazwać fotografią eksperymentalną – po wykonaniu i wydrukowaniu zdjęć dokonuje obróbki za pomocą farb, kwasów i innych chemicznych środków. Dzięki temu zabiegowi jego prace są wyjątkowe i bardzo oryginalne.

Do bardzo ciekawych punktów programu należeć będzie warsztat przygotowany i poprowadzony przez Szymona Aksienionka z firmy Medikon Polska, który opowie o cyfrowej ciemni, zarządzaniu kolorami i przygotowywaniu do druku różnych materiałów graficznych. W planie również fotografia otworkowa, plener połączony z pracą w ciemni, pokaz techniki mokrego kolodionu, pracy w studio fotograficznym oraz obróbki cyfrowej zdjęć, a to wszystko w ciągu trzech dni Festiwalu.

Jesteśmy przekonani, że VII Lubelskie Dni Fotografii to wspaniała okazja, aby lepiej poznać tajniki fotografii, poszukać inspiracji oraz odnaleźć miejsce do wspólnych, kuluarowych rozmów wśród grona pasjonatów tej sztuki. Fotografia otworkowa, liczne warsztaty, a to wszystko w ciągu trzech dni Festiwalu. Nie można przepuścić takiej okazji!

 

Więcej informacji i zapisy na warsztaty: www.gfl.lublin.pl

Wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/153463308151370/

Na pozostałe punkty programu wstęp wolny.

 

Organizator: 

Grupa Fotografów Lubelskich | http://www.gfl.lublin.pl

 

Współorganizatorzy:

ACK UMCS "Chatka Żaka" | http://ack.lublin.pl

 

Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej | http://www.umcs.lublin.pl

 

Partnerzy:

Warszawska Szkoła Fotografii | http://wsfoto.art.pl

Ilford Polska | https://www.facebook.com/ILFORD.Polska

Galeria Pomost | https://www.facebook.com/ILFORD.Polska

 

Sponsorzy:

Restauracja Tart'Yvonne | https://www.facebook.com/TartYvonne

Wydawnictwo Karakter | http://www.karakter.pl

Grafit - zaopatrzenie dla artystów | http://www.grafitlublin.pl

Kulturomaniak

 

Patronat Medialny:

Ofensywa | https://www.facebook.com/Magazyn.Ofensywa

Radio Lublin | http://www.radio.lublin.pl/

Radio Centrum | http://centrum.fm/

 

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza