wtorek, 19 marca 2013

Targi FILM VIDEO FOTO już za dwa dni !


W dniach 21-23 marca br. odbędą się XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi. Najstarsza impreza branżowa w Polsce po raz kolejny stanie się świętem wszystkich osób, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Tegoroczna edycja to przede wszystkim możliwość zobaczenia nowości światowych i polskich producentów sprzętu i usługodawców. FVF 2013 to również unikalna oferta możliwości poszerzenia swoich umiejętności i wiedzy na zajęciach warsztatowych i seminariach, oraz okazja do obcowania ze sztuką fotografii. Targi odbędą się w hali CKW przy al. Politechniki 4.
  W tegorocznej edycji potwierdziło udział 151 światowych i polskich wystawców. Jak co roku zwiedzający będą mogli zapoznać się z produktami i usługami firm z branży foto, filmowej, oraz wprowadzonej w ubiegłym roku postprodukcji obrazu i tegorocznej nowości - sprzętu i programów do nagrywania i obróbki dźwięku.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
Targom FILM VIDEO FOTO tradycyjnie już towarzyszy wiele warsztatów, seminariów, prezentacji oraz spotkań, skierowanych zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i do amatorów tych sztuk.
 • Warsztaty fotografii kulinarnej - jak tworzyć apetyczne kreacje i komponować smaczne kadry podpowiedzą Małgorzata Minta - dziennikarka i blogera kulinarna (Gazeta Wyborcza, Palce Lizać, Magazyn Smak, Minta Eats) i Maciej Zieliński (Digital Camera Polska).
 • Portret - presja ludzi, presja czasu - zajęcia warsztatowe przygotowane przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykonać zdjęcia portretowe w trudnych warunkach oświetleniowych.
 • Portret artystyczny - drugie warsztaty przygotowane przez ŁTF poprowadzi Tomasz Sobczak, który przybliży uczestnikom tajniki portretu artystycznego.
 • Współczesny reportaż w zestawieniu z klasycznymi gatunkami - zajęcia przygotowane przez Warszawską Szkołę Reklamy. Spotkanie przybliży jego uczestnikom współczesnych twórców reportażu i dokumentu, oraz przypomni dzieła klasyków gatunku.

 • Fotografia wysokich rozdzielczości tonalnych HDR w praktycznych zastosowaniach - warsztaty pod patronatem Świata Obrazu poprowadzi Andrzej Mroczek, autora bestsellerowej pozycji "Książka o fotografowaniu" i "Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available Light do HDR".
 • Warsztaty fotografii X  - warsztaty przygotowane przez Optyczne.pl dotyczyć będą zarówno portretu, jak i zdjęć reportażowych. Podczas spotkania Robert Olech zaprezentuje aparaty Fujifilm serii X z X-Pro1 na czele.
 • Lumix Street Photo - na warsztatach przygotowanych przez firmę Panasonic przybliżone zostaną tajniki fotografii reporterskiej. Opowie o niej redaktor Digital Foto Video - Norbert Gajlewicz. Po wykładzie wraz z uczestnikami warsztatów wybierze się na godzinny plener fotograficzny.
 • Zasady montażu filmowego dla fotografów - kompozycja kadru i barwy zyskują, gdy za film zabiera się fotograf. Tracą jednak sklejki kolejnych ujęć i kompozycja całego utworu. Można to jednak zmienić, stosując się do kilku, jak się zdaje, prostych zasad, które przedstawi uczestnikom Artur Waczko z Warszawskiej Szkoły Reklamy.
 • Magia After Effects - warsztaty z wykorzystaniem Adobe After Effects CS5 oraz Premiere PRO CS5 - w trakcie szkolenia Computer Arts Jerzy Drozda zeduweb.pl  przedstawi  najbardziej pożądane techniki pracy z materiałem wideo, jak również tajemnice postprodukcji oraz tworzenia efektów wizualnych.
 • Canon EOS Cinema - Rober Wożniak z Canon Polska zaprezentuje przełomową, profesjonalną linię kamer HD Cinema EOS System łączącą sprawdzoną technologię wideo firmy Canon, oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie tworzenia obiektywów z kreatywnymi możliwościami Systemu EOS.
 • Korekcja zdjęć w Photoshop i Camera RAW - szkolenie Cyfrografia.pl w formie projekcji filmów instruktażowych będzie kładło nacisk na praktyczne umiejętności, użyteczne dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiających zapisywanie zdjęć w surowych plikach RAW.
 • Magia Photoshopa - warsztaty z wykorzystaniem Adobe Photoshop CS5 - podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop CS5 pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW.
 • Cyfrowa obróbka zdjęć na potrzeby fotografii reklamowej - Cezary Szulc z WSR powie jak ważna jest świadomość sprzętu, na którym się pracuje, a także sposobów analizy i doboru plików źródłowych.
 • Panel prawny FOTOGRAFOWANIE I FILMOWANIE - ZASADY I OGRANICZENIA PRAWNE .Podczas targów odbędzie się wykład dotyczący kontrowersyjnego tematu zakazu fotografowania. Magazyn Film & TV Kamera zaprosił jedną z najlepszych polskich kancelarii prawnych zajmujących się prawami autorskimi -Kancelarię Prawną Bukowski i Wspólnicy.
 • Osoby, które przyjadą do Łodzi, aby zapoznać się z nowościami do nagrywania i obróbki dźwięku będą mogły również uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Estrada i Studio, które nauczą produkcji muzycznej od podstaw .
Dokładny program seminariów >>>>

WYSTAWY:
 • Bartłomiej Talaga, Interior / Exterior - brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach fotografii min.: w Kolonii, Bratysławie, Łodzi, Bydgoszczy. Jest autorem albumu "Wymiar Ciszy".
 • Izabela Urbaniak, Mieszkam tutaj - wystawa przygotowana przez Fotpolis.pl. Seria "Mieszkam tutaj" to socjologiczne portrety mieszkańców kilku regionów Polski. Autorka prac, zdobywczyni Grand Prix pięcioboju fotograficznego Fotopolis będzie również prowadzić na FVF warsztaty z portretu artystycznego.
 • Fotofestiwal 2013 na targach FILM VIDEO FOTO - Podczas tegorocznej edycji targów FVF, Fotofestiwal zaprasza na prezentację zdjęć finalistów konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2012. Grand Prix to jeden z najważniejszych elementów  Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.
 • Zdjęcia tygodnia czytelników fotopolis.pl - Serwis fotopolis.pl w tym roku będzie obchodził swoje 12-te urodziny. Nieprzerwanie, od początku istnieniafotopolis.pl, czytelnicy serwisu wysyłają swoje fotografie do działu: "Zdjęcie tygodnia", a redakcja wybiera najlepsze do publikacjiNa wystawie w Łodzifotopolis.pl zaprezentuje 12 zdjęć z ostatnich lat, którym czytelnicy przyznali najwyższe noty.
 • OBLICZA ŁODZI - Reminiscencje - Wystawa ta jest częściowym efektem organizowanego od siedemnastu lat Konkursu Fotograficznego, od kilku lat uznawanego za najważniejszy łódzki Konkurs Fotograficzny dla osób, które w sposób amatorski zajmują się fotografią.
 • A MAN FEEDING SWANS IN THE SNOW - na targach zostanie zaprezentowane słynne zdjęcie fotografa z Krakowa,  publikowane codziennie w gazetach i w serwisach na całym świecie.

KONKURSY O MEDAL
W tym roku po raz pierwszy targom towarzyszą dwa konkursy o medal: za najlepsze produkty i usługi prezentowane na targach (po raz 13.) oraz za najlepszy ALBUM - FOTOKSIĄŻKĘ - RAMKĘ, OPRAWĘ, prezentowane na targach. Na pierwszy z nich napłynęły 53 zgłoszenia: 24 w kategorii FOTO i 29 w kategorii VIDEO. Na drugi zgłoszono 26 produktów: 10 w kategorii ALBUM, 11 w kategorii FOTOKSIĄŻKA oraz 5 w kategorii RAMKA-OPRAWA. Więcej informacji

DZIEŃ DLA PROFESJONALISTÓW
Pierwszy dzień targów (21 marca) przeznaczony jest, jak co roku, dla profesjonalistów na spotkania businessowe. W tym dniu targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów oraz akredytacji dziennikarskich.

CENTRUM PRASOWE
Centrum Prasowe znajduje się na pierwszym piętrze Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego, w pobliżu wejścia do hali. Centrum wydaje bezpłatne akredytacje i materiały prasowe dla dziennikarzy. Przedstawicieli redakcji zapraszamy na uroczyste otwarcie targów, które odbędzie się 21 marca o godzinie 11.00 w górnym foyer hali CKW.

Dokładne informacje na temat godzin zwiedzania i cen biletów znajdą Państwo na  WWW.filmvideofoto.pl 

Więcej informacji na stronie
WWW.FILMVIDEOFOTO.PL
WWW.MTL.LODZ.PL/FVF

0 komentarze:

Publikowanie komentarza