wtorek, 19 marca 2013

MODA I PORTRET W STUDIU - PODSTAWY FOTOGRAFII STUDYJNEJ


Zapraszamy na intensywne warsztaty fotograficzne, które odbędą się 23 marca 2013 r. w Warszawie. Opłata za udział - 400 zł brutto. Gwarantujemy dużą dawkę profesjonalnej wiedzy i przyjemnej atmosfery. Będzie studyjnie, zawodowo i praktycznie!
{rdaddphp file=php/google.php}
Jak zrobić dobry portret w studiu?
Jak pracować ze studyjnymi lampami błyskowymi?
Jakie są techniki oświetlenia mody i aktu?
Jak wykorzystać oświetlenie studyjne we wnętrzach i w plenerze?
Jak pracować z modelką?
 
To nie będą kolejne warsztaty, na których ktoś za Ciebie wszystko ustawi, a Ty zrobisz tylko zdjęcia. Na naszych warsztatach zrozumiesz ideę pracy z oświetleniem studyjnym i wykonasz wszystko sam. Nauczysz się jak samodzielnie oświetlić plan zdjęciowy i wykonać doskonałe zdjęcia w studiu! W pierwszej części warsztatów poznasz zasady korzystania z techniki studyjnej, a wykorzystasz je w części drugiej podczas samodzielnej pracy z modelką pod okiem prowadzącego. Warsztaty odbędą się w małej grupie, dzięki czemu każdy będzie miał wystarczającą ilość czasu na pracę z modelką.
 
Warsztaty poprowadzi TOMEK SŁUPSKI - doświadczony fotograf modowy i reklamowy. Wykładowca w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików. Zdobywca I nagrody w konkursie Oskary Fashion, nominowany do nagrody Sony World Photograpy Awards w kategorii Comercial/Fashion (więcej informacji w dalszej części).
 
TERMIN WARSZTATÓW: 23 marca 2013 (sobota)
 
godz. 10:00 - 18:30 (z przerwą na poczęstunek)
 
PROGRAM WARSZTATÓW
 
1. Wprowadzenie do pracy w studiu.
 
2. Studyjny sprzęt oświetleniowy - rodzaje, obsługa.
 
3. Metody oświetlania planu zdjęciowego.
• Rodzaje oświetlenia ze względu na charakter.
• Kierunek i wysokość świecenia.
• Źródła światła ze względu na ich rolę.
 
4. Oświetlenie w fotografii portretowej.
• Charakter światła a efekty.
• Kierunek światła a efekty.
• Oświetlenie portretu zespołem lamp - ustawianie światła na planie zdjęciowym.
 
5. Oświetlenie w fotografii modowej.
 
6. Oświetlenie w fotografii aktu.
 
7. Wykorzystanie oświetlenia studyjnego poza studiem - we wnętrzach i w plenerze.
 
8. Sesja portretowo - modowa z modelką.
 
ILOŚĆ MIEJSC: 4 - 6 osób.
 
MIEJSCE WARSZTATÓW:
 
Studio PixeLarte - profesjonalne studio fotograficzne w Warszawie
ul. Wynalazek 3 lok. 2 (w pobliżu Galerii Mokotów)
 
www.facebook.com/pixelarte.studio
 
ZGŁOSZENIE:
 
Zgłoszenia należy dokonać poprzez wiadomość mailową na adres: info@tomekslupski.com
W treści maila należy podać: termin warsztatów, imię, nazwisko i nr telefonu.
 
OPŁATY:
 
W ciągu 48h od zgłoszenia należy dokonać wpłaty zaliczki w kwocie 150 zł na konto organizatora. Dane do przelewu zostaną podane mailowo w odpowiedzi na zgłoszenie. Pozostałą opłatę 250 zł należy uiścić w dniu warsztatów.
 
W przypadku nieotrzymania zaliczki w ciągu 48 h zgłoszenie mailowe będzie uznane za nieaktualne. W przypadku rezygnacji przez uczestnika z warsztatów opłata nie będzie zwracana.
 
Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do 20.03. (do tego dnia zaliczka powinna wpłynąć na konto organizatora).
 
Złożenie zgłoszenia lub dokonanie opłaty za warsztaty równoznaczne jest z akceptacją poniższego regulaminu:
 
http://www.tomekslupski.com/warsztaty/Regulamin_warsztaty_23_03.doc
 
UWAGA! - Organizator nie zapewnia dostępu do aparatów fotograficznych. Zalecane jest, aby uczestnik posiadał własny sprzęt: lustrzankę cyfrową z obiektywem/ami. Aparat musi posiadać standardową stopkę na akcesoria (sanki) lub gniazdo synchro.
 
PROWADZĄCY WARSZTATY: TOMEK SŁUPSKI
 
Zajmuje się głównie fotografią reklamową, modową, portretową i fotografią aktu. Nagradzany w prestiżowych konkursach fotograficznych (m.in. nominacja do nagrody Sony World
Photography Awards 2011 - kategoria "Commercial"/Fashion, I nagroda w konkursie Oskary Fashion 2007, I nagroda w konkursie City After Eight 2005, wyróżnienia w konkursach: Fotoerotica 2008, Fotoerotica 2007, Warszawska Jesień Fotograficzna 2005). Współpracował m.in. z "Fashion Magazine”, miesięcznikiem teatralno - kulturalnym "Foyer”, magazynem "Kariera”, publikował m.in. w magazynach: "Playboy", "Fluid”, "Dlaczego”, "Aktivist Exklusiv”, "Moda na ślub”, "Fotografia Cyfrowa”, "Puls Biznesu", "E!Stilo", "Lounge
 
Magazyn", "Tendencje.pl", "Warsaw Point" oraz w wielu czasopismach codziennych i internetowych. Współpracował z Konkursem Miss Polonia i czołowymi polskimi agencjami modelek. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. "Portrety jednej kobiety" - Toruń 2002, "City After Eight" - Warszawa 2005, "Fashion" - Warszawa 2010). Był wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim (2002-2006); od 2009 r. prowadzi zajęcia warsztatowe z fotografii mody w Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików.
 
Prywatnie miłośnik muzyki niezależnej i alternatywnej... zakochany w magicznych dźwiękach Sigur Rós... Interesuje się duchowością Wschodu, psychologią, sztuką, kulturą i filmem - aktywnie uczestnicząc w wydarzeniach związanych z tą tematyką. Z wykształcenia przyrodnik i fotograf.
 
www.tomekslupski.com
 
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
 
info@tomekslupski.com
tel. 660 465 977

0 komentarze:

Publikowanie komentarza