piątek, 1 marca 2013

Bałtyckie warsztaty fotograficzne


Organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zapraszają na wielką przygodę fotograficzną nad polskie morze. Nadmorskie miejscowości, Bałtyk, szum fal... większość z nas zna te klimaty w tętniącym życiem (czasem aż do przesady) sezonie wakacyjnym. Tymczasem my odwiedzimy morze poza sezonem - kiedy to nadmorskie kurorty pustoszeją, przyciągając z kolei miłośników spokoju, ciszy i... pięknych plenerów fotograficznych.
Wybierzemy się w rejs prawdziwym kutrem rybackim, będziemy spacerować po plaży i klifie, szukać atmosfery portu i starej miejscowości rybackiej. Postaramy się złapać atmosferę usteckiej Promenady, jednego z ulubionych miejsc Ottona von Bismarcka, słynnego Żelaznego Kanclerza Rzeszy Niemieckiej, który był częstym gościem Ustki w latach 50. XIX wieku. Będziemy zmagać się z wydmami Słowińskiego Parku Narodowego, wejdziemy na latarnie morskie, odwiedzimy "krainę w kratę" z reprezentatywnym przykładem Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach...
W skrócie:
-Termin: 19-21 kwietnia (edycja weekendowa) oraz 29 września - 6 października (edycja tygodniowa)
-Miejsce: Ustka i okolice
-Rezerwacje: tel. 502 636 629 lub mail: info@fotowarsztaty.com
-Ilość miejsc: około 15
Program i atrakcje:
Tygodniowy plener oraz weekendowe warsztaty odbędą się w jednych z najciekawszych i najbardziej spektakularnych okolicznościach polskiego Pomorza i Morza Bałtyckiego. Uczestnicy pleneru będą szkolić swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego trenera-fotografa, ale także kompleksowo poznają okolice, z udziałem specjalistów z wielu dziedzin. W programie między innymi:
-Rejs kutrem rybackim
-Wschody i zachody słońca nad morzem
-Słowiński Park Narodowy (Rowokół, Czołpino)
-Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
-Stadnina koni
-Twierdza Ustka Zwiedzanie Ustki (architektura, port, latarnia morska)
-Seans kinowy (tematyczny film związany z fotografią)
-Rzeźby Kazimierza Kostki
-Galeria Bursztynowa Narcyza Kalskiego
- Nocne fotografowanie w Ustce (port, promenada)
-Ognisko
Wszystko wsparte sporą dawką wiedzy fotograficznej, zarówno praktycznej - w plenerze, jak i wykładów omawiających sprawy teoretyczne.
Patronat nad fotowarsztatami objął Urząd Miasta Ustka.
Zapisy:
Rezerwacje miejsc przyjmowane są pod adresem mailowym  info@fotowarsztaty.com lub telefonicznie: 502 636 629. Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji - decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zaliczki).Uczestnicy pleneru nocować będą w magicznym i nietypowym miejscu - pokojach gościnnych „W starym kinie” oraz w pokojach restauracji „Laguna”, znajdującej się przy usteckiej Promenadzie, mniej niż 100 metrów od morza.Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, programie warsztatów i prowadzącym zajęcia znaleźć można na stronie:
Bałtyckie warsztaty fotograficzne
Ogólnie o fotowarsztatach:
Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od czterech lat z sukcesem wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce, w tym czasie, w ramach naszych spotkań z fotografią odbyło się ponad 20 edycji zajęć, w których udział wzięło ponad 300 osób.
Zajęcia przeznaczone są dla początkujących i średniozaawansowanych fotoamatorów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Co istotne, podchodzimy nie tylko do technicznych aspektów fotografii. Z naszych zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także - a może przede wszystkim - o tym jak fotografować sercem. Jesteśmy zwolennikami fotografii kreatywnej i taką wiedzę w jak największym stopniu staramy się przekazać podczas warsztatów.
Warsztaty prowadzone są w sposób kameralny, gwarantuje to najlepszą jakość i indywidualne podejście do każdego uczestnika. W jednej edycji warsztatów bierze udział maksymalnie około 15 osób.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza