poniedziałek, 4 lutego 2013

Wystartowała III edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE

Wystartowała III edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE, organizowanego przez magazyn fineLIFE.pl. 7LIVES of fineLIFE to prestiżowy konkurs dla pasjonatów, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych autorów form fotograficznych i filmowych. Konkurs składa się z siedmiu części, a tematy zadań inspirowane są największymi dziełami mistrzów kina, fotografii oraz muzyki.
Najlepsze prace będą wyłaniane przez jury, w którego skład wchodzą m.in.: Lidia Popiel, Bogusław Linda, Jacek Poremba i Piotr Welc. Nagrodą główną w konkursie 7LIVES of fineLIFE jest trzyletnie stypendium na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Do wygrania są również wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez mecenasa  konkursu, firmę Hewlett Packard Polska.
 
Jak zwykle w 7LIVES of fineLIFE.pl nie zabraknie atrakcyjnych nagród etapowych, powiązanych z tematyką zadań. Wśród nagród z poprzednich edycji znalazły się m.in.: tygodniowe warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel w scenerii Gwiezdnych Wojen na Saharze, miesięczne praktyki w czołowych polskich agencjach reklamowych, wysokiej jakości sprzęt drukujący i oryginalne materiały HP. Zapraszamy do udziału w konkursie!
 
„Siódma Pieczęć, czyli Gra w Życie” – pierwsze z siedmiu zadań
 
Przez pierwsze dwa tygodnie lutego, uczestnicy konkursu będą interpretować pytania stawiane przez film Ingmara Bergmana „Siódma Pieczęć”. To metaforyczna opowieść o
powracającym z wyprawy krzyżowej rycerzu, który staje do szachowego pojedynku ze Śmiercią. Świadom zbliżającego się końca, znużony swoją egzystencją, rycerz stara się nie tyle wygrać, co przedłużyć samą grę i zyskać na czasie, by znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania o istnienie Boga, sens ludzkiego życia i istotę przemijania.
 
Nie sądzę, by udało nam się znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania. „Siódma Pieczęć, czyli Gra w Życie” - to trudne zadanie, będące wyzwaniem dla wrażliwego i świadomego fotografa. Prosimy naszych czytelników nie tylko o zdjęcia będące interpretacją sensu życia, ale oczekujemy, że będą to fotografie czarno-białe, tworzone w hołdzie dla Gunnara Fischera, autora zdjęć do filmów Bergmana - powiedział zasiadający w jury Piotr Welc.
 
Miejscem składania prac jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku http://www.facebook.com/fineLIFEpl, dzięki czemu przebieg konkurs będą mogli śledzić nie tylkoorganizatorzy, ale także uczestnicy konkursu i czytelnicy serwisu.
 
Konkurs jest promowany w nietypowy sposób. Obok tradycyjnych działań marketingowych w internecie zostały stworzone kartki i „znaczki pocztówkowe”.
Ukaże się ich siedem w nawiązaniu do siedmiu zadań konkursowych. Wraz ze startem pierwszego tematu została zaprezentowana pierwsza pocztówka.
 
----------------------------------------------------
Więcej informacji o konkursie na:
 
http://7lives.finelife.pl
 
Osoba kontaktowa:
 
Jakub Zajdel jakub.zajdel@consultingandmore.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza