sobota, 19 stycznia 2013

Twórcze spotkania autorskie

plakat
Chcielibyśmy zaprosić was serdecznie w malownicze rejony puszczy Białowieskiej, do niewielkiej miejscowości położonej na jej skraju zwanej Narewką. Przez 6 dni będziemy tu rozprawiać o naszej pasji, jaką jest fotografia. Wspólnie z naszymi zacnymi opiekunami zagłębimy się w wiele jej aspektów. Wszystko to w jeden, długi, majowy weekend. Majówka to jeden z piękniejszych momentów w przyrodzie, gdy budzi się ona do życia po zimowym śnie - inspirując do działania. 
O odpowiednie wsparcie merytoryczne i techniczne zadbają: Andrzej ”Fetish” Frankowski, Arkadiusz „Alosha” Branicki, Artur Frankowski oraz Sylwester Zacheja. 
Pozować do zdjęć będą najpiękniejsze kobiety o wyjątkowej osobowości i nietuzinkowej urodzie w liczbie sztuk sześciu. 
Wszystkie niezbędne akcesoria zabierzemy z Butterfly Effect Studio, które na ten czas przeniesie swą siedzibę do Regionalnego Domu Kultury w Narewce. Patronuje on naszemu wydarzeniu razem z wójtem gminy Narewka - Panem mgr Mirosławem Pawliczem. Poza fotograficznymi przyjemnościami, zacnym wypoczynkiem, pyszną regionalną kuchnią zorganizowaliśmy kilkugodzinny spływ kajakowy rzeką Narewka mający początek w samym sercu Puszczy Białowieskiej, a swój koniec na podwórzu Bojarskiego Gościńca. Ale to jeszcze nie wszystko co zaplanowaliśmy, kilka niespodzianek zostawiliśmy Wam na deser… 

A oto plan naszego twórczego spotkania:

Dzień pierwszy pod okiem Artura Frankowskiego:

Część I – teoria
1. Fotografia wczoraj i dziś (od początków fotografii przez techniki klasyczne, szlachetne do cyfrowych)
2. Fotografia na tle innych dziedzin sztuki
3. Kluczowe aspekty kompozycji obrazu (barwa, forma, wyważanie obrazów, perspektywa itp.)
4. Fotografowie portretowi XX wieku, którzy wywarli na mnie największy wpływ. (prezentacja multimedialna)

Część II – sesja plenerowa
Będzie ona wstępem do kilku godzin poświęconych obróbce cyfrowej – wykonane przez Was fotografie wspólnie omówimy i obrobimy, zwracając uwagę na wiele aspektów zaczynając od poprawnie wywołanego RAWu – na prawidłowo przygotowanym pliku do publikacji kończąc.


Dzień drugi pod okiem Sylwestra Zacheji: 

1. Wprowadzenie - dlaczego fotografia przyrodnicza i krajobrazowa jest dla mnie tak ważna?
2. Fotografowanie zwierząt czyli zasady obcowania z przyrodą i poszukiwanie odpowiednich miejsc do fotografowania naszych „braci mniejszych”. Jednocześnie powiemy o doskonaleniu warsztatu przy wykorzystaniu sprzętu, który mamy. W programie przewidziano także „wyższą szkołę jazdy”, a więc oznaczanie gatunków.
3. Fotografia krajobrazowa – tutaj będziemy omawiać ważne aspekty każdego „łowcy widoczków”, a więc to jakie znaczenie ma światło i warunki zastane, z jakich miejsc fotografować, jak komponować ujęcia, o jakiej porze wybrać się „na łowy”. Będziemy się wzorowali na publikacjach, które pewnie widzieliście w National Geographic i prasie fotograficznej poświęconej tej dziedzinie fotografii. Opowiem także oczywiście o tym jaki sprzęt przyda się podczas takiego fotografowania i jak ciekawa fotograficznie może być np. skała.
4. Organizowanie wyprawy, a więc cała logistyka.
5. Prezentacja dorobku Wykładowcy (galerie, albumy, wystawy).
Dnia drugiego w tak zwanym międzyczasie odbędzie się spływ kajakowy, o którym wspominaliśmy na początku.


Dzień trzeci pod baczną obserwacją Andrzeja „Fetisha” Frankowskiego oraz Artura Frankowskiego

Będziecie podzieleni na 2 grupy, mając 2 piękne modelki do dyspozycji oraz naszych mistrzów dowiecie się o:

Część I – praktyka czyli "Portret w plenerze "
1) sprzęcie, sposobie jego ustawienia i gadżetach pomocnych przy pracy w plenerze czyli jak się zorganizować, by nie stracić zbyt wiele czasu, a skoncentrować się na fotografowaniu. Skupimy się na tym jak korzystać z naturalnego oświetlenia, które zastajemy w miejscu sesji. W tej części zobaczycie przede wszystkim jak: ustawić sprzęt pod kątem pracy w plenerze, jak operować światłem i zyskać sobie jego przychylność, jak ustawić modelkę, jak kreować przedplan, panować nad pierwszym i drugim planem, a także jak wydobywać emocje z osoby fotografowanej. 

Część II – omówienie praktyki
Po zajęciach praktycznych nastąpi wspólne omówienie popełnionych zdjęć, powiemy też o kreowaniu własnego stylu i wizerunku – czyli jak wyróżniać się w tłumie i dać się zauważyć.


Dzień czwarty (nasza „wisienka na torcie”) pod okiem Arkadiusza „alosha” Branickiego oraz Andrzeja „Fetisha” Frankowskiego 

Podzielimy was ponownie na 2 grupy, które spędzą po pół dnia z każdym z opiekunów. Uwieczniać na fotografiach będziemy niczym nie zmącone piękno kobiecego ciała zarówno w plenerze, jak i w warunkach studyjnych.

Część I – „Gadatliwa”
Zamysł jest taki, aby każdy uczestnik w kilku słowach podzielił się swoją historią fotografii oraz filozofią, jaka przyświeca mu podczas pracy. Zanim zaczniemy fotografować będzie czas na pytania do prowadzących, rozwieją oni Wasze wszelkie wątpliwości po czym przystąpimy do działania…

Część II – „Poszukiwawcza”
Po części pierwszej udamy się na plener fotograficzny w Puszczy Białowieskiej. W pięknie natury i bliskości żubrów Prowadzący spróbuje przekonać uczestników, że fotografowanie aktu jest bardziej ciekawe niż same żubry. Każdy nauczy się tego jak ustawić modelkę, aby jej nie robić krzywdy kadrem i układem ciała. Będzie to czas na indywiduaną pracę z modelką pod okiem Prowadzącego. Celem tego etapu jest wyszukanie korzystnych ujęć , a nie usiłowanie wykonania idealnego zdjęcia. W przypadku deszczu prosimy o wzięcie jakiegoś zaprzyjaźnionego szamana do przepędzania chmur lub peleryny. 

Równolegle druga grupa będzie zmagać się z podobnymi zagadnieniami w Domu Kultury. Na białym tle i przy studyjnym oświetleniu, gdzie niczym nie zmącone piękno modelki będzie nad wyraz widoczne – zadamy sobie kilka pytań wspólnie poszukując odpowiedzi: - po co fotografować? Czy lepsze są aparaty analogowe? Czy cyfrowe? Czy zasady kadrowania mają jeszcze sens? Czy ważniejszy w fotografii jest rozum i technika, czy serce i porywy namiętności? jak komunikować się z modelem/modelką? Czy warto wskazywać cel, czy traktować ją/jego tylko jako tworzywo? Czy fotograf powinien być rzeźbiarzem czy dyskretnym obserwatorem? Czy rekwizyt ma tworzyć nastrój, czy być częścią obrazu? Czy lepsze są zdjęcia statyczne - czy dynamiczne? A na koniec Photoshop – zło czy błogosławieństwo ?


A teraz czas na sprawy Ogólnorozwojowe ;)

Codziennie - tych co planują spać – czeka pobudka skoro świt - reszta osób proszona będzie o wypicie kawy celem pobudzenia mózgu do pracy.

Następnie podamy śniadanie – godzina posiłku zostanie podana dnia wcześniejszego. Po śniadaniu odbędzie się głosowanie, o której ma być obiadokolacja. Głosowanie odbędzie się poprzez głosy oddawane na papierze. Wynik głosowania i tak nie wpłynie na godzinę :P - bo to kuchnia decyduje o której jedzenie jest serwowane ;)

Dalej zajmiemy się tym co mamy w planie dnia. Bez żadnych ram czasowych czy też tykającego zegarka – pełen relaks. Uprzedzam że obiadokolacja będzie dopiero po realizacji planu, więc zbyt rozleniwieni pozostaną głodni na wieki ;)

Zgodnie z poprzednim podpunktem oraz w myśl powiedzenia „Głodnych nakarmić, spragnionych napoić” odbędzie się obiadokolacja.

Po niej pozostanie trochę czasu wolnego na swobodne rozmyślania, wyciszenie umysłu, wspólne rozmowy, pogaduchy, ploteczki :P Reszta wieczoru upłynie nam zgodnie z wolą uczestników na ognisku z kiełbaskami lub podziwianiu zachodzącego nad rzeką słońca z pięknego tarasu bojarskiego gościńca :)

Jest tez w planie czas na sen. Warto by koło 6 się położyć spać - by na 8 wstać ;)


Biurokracja:
Organizatorem wydarzenia jest Butterfly Effect Studio (www.butterflyeffectstudio. eu) oraz Andrzej ”Fetish” Frankowski (www.andrzejfrankowski.pl

Wydarzenie odbędzie się w Bojarskim Gościńcu. Dane teleadresowe, zdjęcia obiektu i okolicy, mapa dojazdu i wiele, wiele innych – wszystko to znajdziecie na stronie (www.bojarskigosciniec.eu

Wydarzenie objęte jest patronatem Regionalnego Domu Kultury oraz Wójta Gminy Narewka - Pana mgr Mirosława Pawlicz. (www.narewka.pl

Opiekunami merytorycznymi wydarzenia są:

Andrzej „Fetish” Frankowski (www.andrzejfrankowski.pl)
Arkadiusz „Alosha” Branicki (www.maxmodels.pl/ alosha.html
Artur Frankowski (www.arturfrankowski.pl)
Sylwester Zacheja (www.isylwester.com

Organizator zapewni 6 modelek których nazwiska i portfolia zostaną podane do ogólnej wiadomości najpóźniej do końca marca 2013.

Wydarzenie trwa od 30 kwietnia 2013 do 5 maja 2013. 

Organizator zapewnia uczestnikom nocleg w 2 osobowych pokojach wyposażonych w 2 oddzielne łóżka, łazienkę z prysznicem, tv, oraz dostęp do Internetu. 

Uczestnicy proszeni są o dotarcie na miejsce 30 kwietnia do godziny 19-20. Na spóźnialskich trochę poczekamy -po czym rozpocznie się spotkanie organizacyjne i wieczorny poczęstunek. W dniach 1-4 maja organizator zapewnia uczestnikom 2 posiłki dziennie - śniadanie w formie stołu szwedzkiego oraz obiadokolację. 5 maja po śniadaniu dla chętnych istnieje możliwość wspólnego wypadu do Białowieży, pozostali udadzą się w kierunku swoich domostw. 

Każdego wieczoru możemy zorganizować ognisko na którym organizator zapewni prowiant w postaci kiełbasek i dodatków.

Organizator zapewnia kilkugodzinny spływ kajakowy w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Nie jest on obowiązkowym elementem wydarzenia, dla osób które nie zechcą w nim uczestniczyć zostanie zorganizowane alternatywne zajęcie.

Na wszystkie dodatkowe usługi oraz produkty oferowane przez Bojarski Gościniec uczestnicy mają 15 % rabatu. Sklep oraz Bankomat znajdują się w promieniu 100 metrów Bojarskiego Gościńca.

Posiadamy 12 miejsc dla uczestników. Koszt uczestnictwa w wydarzeniu to 1950 zł netto +23% VAT. 

Rezerwacji dokonujemy poprzez zgłoszenie na adres email: info@butterflyeffectstudio .eu podając Imię Nazwisko i nr telefonu oraz wpłacając 1000 zł zaliczki na nr konta podany w odpowiedzi na zgłoszenie. Pozostała część kwoty powinna być wpłacona maksymalnie 7 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na to samo konto bankowe co zaliczka. Uczestnikom zostanie wystawiony Rachunek lub Faktura VAT. Dane do faktury również powinny się znaleźć w zgłoszeniu.

Uczestnicy winni zabrać ze sobą lustrzanki cyfrowe oraz laptopy z zainstalowanym oprogramowaniem do edycji zdjęć (Photoshop, Lightroom)

W przypadku rezygnacji z warsztatów przez uczestnika - wpłata nie jest zwracana. Uczestnictwo w warsztatach można natomiast odstąpić osobie trzeciej.

Organizator warsztatów zachowuje sobie prawo do ich odwołania, bez podania przyczyny. Wtedy wpłacone pieniążki w przeciągu 3 dni roboczych wracają w całej kwocie na konta wpłacających.

Serdecznie Zapraszam w imieniu swoim i wszystkich który to wydarzenie dla was zorganizowali. W razie jakichkolwiek pytań proszę o bezpośredni kontakt. Pozostaję do waszej dyspozycji: 

mailowo: info@butterflyeffectstudio .eu, 
fejsowo: facebook.com/rafal.servi
i telefonicznie w rozsądnych godzinach ;) +48 797 129 424

Pozdrawiam i do zobaczenia w Bojarskim Gościńcu !


Rafał Borowski

0 komentarze:

Publikowanie komentarza