środa, 14 listopada 2012

Kolejna odsłona Wystawy "¡Ecuador mi amor!" w Warszawie.


Od 19 listopada 2012 r. w budynku Wydziału Iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego przy Oboźnej 8 w Warszawie będzie można oglądać zdjęcia z Ekwadoru i Wysp Galápagos. Wystawa towarzyszy obchodom jubileuszu 40-lecia Wydziału. Otwarcie o godz. 16.00 w podziemiach budynku. 
Autorzy projektu: Krzysztof Łabanowski i Sylwester Zacheja, na kilkunastu zdjęciach przedstawiają kolorowy i unikalny świat Ameryki Południowej. Wystawa składa się z trzech części: Quito i okolice, wyspy Galápagos oraz dżungla. Podobnie jak, wydany w ramach tego samego projektu, kolekcjonerski album fotograficzny pt. "Skarby Ekwadoru i Galápagos", który będzie można kupić w dniu otwarcia. Na dużym formacie 375x280mm, znajdziemy wiele ciekawych zdjęć, teksty w trzech językach (polskim, angielskim i hiszpańskim) oraz słowo wstępne polskiego podróżnika Arkadego Radosława Fiedlera – syna znanego pisarza Arkadego Fiedlera! Celem całego projektu jest promowanie niepowtarzalnej urody Ekwadoru wśród polskich podróżników i fascynatów fotografii, a patronat honorowy nad nim objęła Ambasada Republiki Ekwadoru w Polsce. Więcej informacji o albumie i poprzednich wystawach na stronie projektu: http://skarbyekwadoru.pl.
Obchody jubileuszu 40-lecia Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego trwają od 19 do 23 listopada. 
W trakcie mamy kilka wykładów po polsku, po hiszpańsku i portugalsku, wystąpienia przedstawicieli ambasad krajów posługujących się hiszpańskim i portugalskim, kilka wystaw tematycznych o Kubie, Ekwadorze, noblistach, a także koncerty flamenco i pokazy filmów.
 
 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza