środa, 25 lipca 2012

Warsztaty fotografii reportażowej w Jarosławiu

 

W dniach 10-12 sierpnia w Jarosławiu organizuje warsztaty fotografii reportażowej. Braku podobnych bezpłatnych przedsięwzięć na terenie Podkarpacia, to główny powód mojej mobilizacji, chęci zrealizowania własnego pomysłu na wydarzenie kulturalne. Warsztaty organizuję w ramach projektu „Kulturalnie pożyteczni” (kulturalniepozyteczni.pl), którego jestem beneficjentem. Uzyskane w ramach projektu fundusze umożliwiają mi swobodną realizację własnego pomysłu. 

Warsztaty fotograficzne z zaproszonym do współpracy fotografem Napo Images Maciejem Jeziorkiem są programem angażującym młodych fotografów w pracę na pograniczu reportażu i dokumentu. Program skierowany jest do osób, które czują potrzebę konsultacji i doskonalenia swoich umiejętności. Spotkania będą doskonałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń miłośników fotografii. Warsztaty dla uczestników są całkowicie bezpłatne co jest bardzo istotne. Brak ograniczeń wiekowych.

Program trzydniowych zajęć składać się będzie z codziennej pracy nad materiałem uczestników połączonej z dyskusją i omawianiem go krok po kroku oraz wykładów tematycznych, nastawionych na praktyczne informacje przydatne w pracy dokumentalisty, tj.: wybór tematu, przygotowanie do realizacji oraz edycja. W ramach warsztatu odbędzie się także prezentacja materiałów Macieja Jeziorka i omawianie ich w kontekście podejścia do tematu i nadania im ostatecznego kształtu.

Uczestnicy warsztatów podczas zajęć wypracują temat, który realizowany będzie indywidualnie po zakończeniu warsztatów. Po upływie ustalonego terminu 2-3 tygodni zostanie zebrany materiał od uczestników. Całość zamknie wystawa powarsztatowa.

 Zapraszam!

Marcin Szeliga

Maciej Jeziorek- fotoreporter urodzony w 1973 w Warszawie. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images (www.napoimages.com) specjalizującej się w szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Absolwent Papieskigo Wydziału Teologicznego w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina. Uczestnik Credit Suisse Masterclass for photojournalists from East-Central Europe, Budapeszt 2004. Pracował dla „Tygodnika Solidarność”, „Życia Warszawy”, dziennika „Życie” i „Polska". Od roku 2002 współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Wielokrotnie nagradzany na konkursach fotografii prasowej. Członek Press Club Polska. W 2012r. stypendysta Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego.


http://maciejjeziorek.com/

http://www.napoimages.com/

fotografia na plakacie:

Jyothi Seva dom i szkoła dla niewidomych dzieci – prowadzona jest przez polskie Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża. Powstała w 1989 r., obecnie jest tam miejsce dla ponad 70 niewidomych i słabowidzących dzieci, w tym okolo 20 sierot pochodzących z bardzo biednych rodzin hinduistycznych, muzułmańskich i chrześcijańskich. Bangalore 02.2009 Indie

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza