środa, 25 kwietnia 2012

Warsztaty Fotografii Prasowej

W dniach 2-3 czerwca w Krakowie odbędą się Warsztaty Fotografii Prasowej. Warsztaty skierowane są do osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z pracą fotoreportera. Prowadzący, a jest ich aż 6, przedstawią zagadnienia związane z różnymi specjalizacjami fotoreporterskimi. Patronat sprzętowy nad warsztatami objęły marki Manfrotto i Kata. Uczestnikami warsztatów mogą być osoby z całej Polski, ponieważ w cenę warsztatów wliczony jest nocleg i wyżywienie.

Warsztaty są dość innowacyjnym przedsięwzięciem w skali kraju. Organizator nie ogranicza się tylko do samego przekazywania wiedzy. Poza zajęciami praktycznymi i teoretycznymi będzie okazja do relaksu i zintegrowania się z całą grupą podczas wieczornego pokazu barmańskiego. Będzie to także wspaniała możliwość do zrobienia oryginalnych zdjęć. Ponadto dzięki firmie Foto7 uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowinkami dla fotoreporterów w ofercie firm Kata i Manfrotto.
Każdy z prowadzących fotoreporterów ma swoją specjalizację. Oczywiście najbardziej znanym wśród nich jest laureat nagrody World Press Photo: Tomasz Wiech. Ponadto wśród wykładowców są etatowi fotoreporterzy: Michał Łepecki i Andrzej Banaś, którzy poprowadzą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Swoją wiedzą podzielą się ponadto: Tomasz Markowski (od 13 lat w Przeglądzie Sportowym), Marcin Kądziołka (organizator warsztatów) oraz jeden z najlepszych obecnie polskich paparazzi.
Warsztaty za darmo! Istotnym elementem warsztatów jest stypendium przyznawane przez organizatora dla najlepszego uczestnika. Autor najlepszego zdjęcia wykonanego podczas warsztatów otrzyma zwrot kwoty za udział.

Skrócony plan warsztatów przedstawia się następująco:
Sobota:
Planowane wykłady:
- Marcin Kądziołka – wstęp do warsztatów oraz wprowadzenie do świata fotografii prasowej
- Michał Łepecki – dzień z życia fotoreportera prasowego
Zajęcia praktyczne:
- Michał Łepecki i Marcin Kądziołka – opowiedz historię jednym zdjęciem
Atrakcje dodatkowe:
- prezentacja sprzętu Manfrotto i Kata dzięki firmie Foto7
- pokaz barmański w wykonaniu Mistrza Europy Krzysztofa Drabika
Niedziela:
Planowane wykłady:
- Tomasz Wiech - fotoreportaż
- Paweł – fotografia gwiazd na czerwonym dywanie i ta… paparazzi
- Tomasz Markowski – fotografia sportowa
- Andrzej Banaś - fotoedycja
Zajęcia praktyczno-teoretyczne:
- Michał Łepecki – podsumowanie sobotniego zadania praktycznego
- Andrzej Banaś – portret w „trudnych warunkach”

Warsztaty to wyjątkowa okazja do spotkania tak doświadczonej grupy fotoreporterów w jednym miejscu. Szczegóły i zapisy na: www.fotografiaprasowa.com

0 komentarze:

Publikowanie komentarza