piątek, 17 lutego 2012

Wystawa zdjęć - Łukasz Jankowski-Wojtczak

Miejsko Gminny Ośrodek Sportu Kultury i Rekreacji w Gniewkowo
ul. Dworcowa 5; Gniewkowo
Łukasz Jankowski-Wojtczak – Wystawa fotografii

Od 20 lutego br przez miesiąc będzie można odwiedzić ekspozycje zdjęć w Ośrodku Kultury w Gniewkowie. Prezentowane będą prace Łukasz Jankowskiego-Wojtczaka w stałej ekspozycji w godzinach urzędowania ośrodka. Zaprezentowane zostanie 30 prac z całego przekroju działalności w tym również pokazane zostaną nie publikowane zdjęcia z DKnF.
Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia ślubne, portrety, przyroda, krajobraz oraz ujęcia z ostatniego projektu fotograficznego wykonanego wspólnie z Andrzejem "Fetishem" Frankowskim pt. "Droga krzyżowa na Fotografiach. Zdjęcia te będą nawiązaniem do Zbliżającego się Wielkiego Postu oraz Wielkanocy.

Zapraszamy na stronę autora

http://www.pol-foto.pl

Łukasz Jankowski-Wojtczak urodzony szczęśliwego 13 dnia października dwa lata przed stanem wojennym w mieście buntu i wolności jakim był, jest i będzie Jarocin. Ukończył tam I LO im. Tadeusza Kościuszki.
To niepokorne miasto odcisnęło piętno na duszy i umyśle młodego Łukasza, co ułatwiło mu samodzielne myślenie i szukanie własnej osobowości, religijności i duchowości.
Mama plastyk oraz Ojciec fotografik i chemik, miłośnik skarbów natury zaszczepili w nim wrażliwość na piękno.  U ich boku Łukasz, przy pomocy  kredek i aparatu, rozwijał swoją wyobraźnię.
Po liceum kontynuował naukę w WSZiB  w Poznaniu na kierunku informatyka. Tam skończył projektowanie witryn internetowych, a później multimedia u „mistrza” dra Ryszarda Groszaka. W tym samym czasie poznał swoją przyszłą żonę i matkę syna –  Agnieszkę, o którą zawalczył iście rycersko…
Tu też zaczęła się dalsza historia z fotografią –  ścisła współpraca z footoo.pl przy fotografii ślubnej, budowa własnego studio fotograficznego. Aktywnie uczestnicząc w życiu fotograficznego świata Łukasz poznał  ludzi, którzy rozwinęli w nim artystyczne postrzeganie świata, a ich prace silnie wpłynęły na jego wyobraźnię.
 Niezwykłym zbiegiem okoliczności dowiedział się o warsztatach w Złodziejewie i zapisał się na zajęcia z autorem cenionych przez niego od dawna prac –  Andrzejem „Fetishem” Frankowskim. To kolejny niezwykły splot zdarzeń w życiu Łukasza, ponieważ Frankowski okazuje się być jego bratnią duszą i iskrą, która zainicjowała wiele prac. Dzięki tej znajomości Łukasz mógł  także zrealizować noszony w sercu od dawna projekt: Droga Krzyżowa na Fotografiach. I jak tu nie wierzyć w przeznaczenie?

Marcelina „Złodziejka” Oczkowska
Andrzej „Fetish” Frankowski

0 komentarze:

Publikowanie komentarza