piątek, 17 lutego 2012

Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże”

Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże”
w ramach IV edycji Festiwalu Podróżników „ROZJAZDY 2012”
Rybnik, 31 marca - 1 kwietnia 2012 r.
 
Od tegorocznej edycji Festiwalu Podróżników ROZJAZDY uruchomiony zostaje Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże”, którego celem jest promocja filmów zrealizowanych przez osoby podróżujące po świecie w te dalsze, jak i bliższe strony, podczas różnego rodzaju wycieczek, eskapad, wspólnych wypraw, wczasów rodzinnych itp. Celem konkursu jest także zachęcenie podróżników do dokumentacji filmowej swoich wypraw. Cztery najlepsze realizacje zostaną nagrodzone. Dwie spośród nich wyłoni jury, kolejne dwie wybierze publiczność podczas głosownia na kanale YouToube. Dla autorów nagrodzonych prac przewiduje się nagrody finansowe. Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane publiczności na dużym ekranie podczas IV Festiwalu Podróżników ROZJAZDY 2012.
Termin zgłoszeń filmów – do 29 lutego 2012 r.
Internetowe głosowanie na najlepszy film - od 1 do 25 marca 2012 r.

Warunki zgłaszania filmów, umieszczania ich na oficjalnym kanale YouTube konkursu filmowego: www.youtube.com/user/rozjazdy , warunki techniczne filmów, etapy konkursu, określone są w  regulaminie konkursu do pobrania ze strony: http://www.dkchwalowice.pl/index.php/pobieralnia/category/3-festiwale

Wszelkie informacje dotyczące Konkursu Filmowego „Podróże małe i duże”
u koordynatora Konkursu:
Mirosław Ropiak - tel.32 4216222, tel. kom. 694 432 676
e-mail: klubkfn@wp.pl.


Pieszo, rowerem, motocyklem, statkiem, na końskim grzbiecie… i z patelnią!

Festiwal Podróżników ROZJAZDY 2012 odbędzie się w Rybniku, w dniach 31 marca i 1 kwietnia 2012, kiedy to do Rybnika zjadą niesamowici podróżnicy. Śladami Kazimierza Nowaka podążymy do Namibii, aby obejrzeć Afrykę trójwymiarowymi oczami sołtysa czyli fotografią w 3d weterynarza z trzydziestoletnim stażem pracy  - Tomasza Bielawskiego . Agata Kielmer opowie o tym jak wybrać się na rejs z samymi facetami i dać radę, jak myjąc się raz na tydzień i doświadczając choroby morskiej zachować kobiecość,  jak opłynąć Horn i nie zwariować – czyli o swojej podróży na Antarktydę. Entuzjasta życia pełną parą i nieustannego odkrywania tego pięknego świata - Grzegorz Ciosk,  pokaże jak poddać się magnetyzmowi drogi, jak można objechać Amerykę Południową na rowerze. Zdobywca „Śnieżnej Pantery”, współautor zimowego rekordu wysokości na K2 -  Marcin Kaczkan, zabierze nas w Góry Wysokie, 2 lipca 2011 r. stanął na szczycie Nanga Parbat. Tomasz Gorazdowski – dziennikarz radiowej Trójki, opowie o swojej motocyklowej podróży dookoła świata. Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek swoją podróż dookoła świata rozpoczęli na tradycyjnym koniu, choć Marcin wcześniej miał swój mechaniczny „ursusowy epizod”, oboje pokażą jak można objechać świat na końskim grzbiecie. Są też podróże kulinarne, w te i inne zabierze nas czterokrotny laureat nagrody Oskara Kulinarnego, gość specjalny Festiwalu – Robert Makłowicz. Założywszy trójwymiarowe okulary, za sprawą uzależnionych od obrazów stereoskopowych, zezowania i innych dziwnych rzeczy związanych z oczami - Małgorzaty i Macieja Samulskich, wybierzemy się w filmową podróż w 3d do Nepalu - w piękno otaczających widoków i harmonię dźwięków. W okularach pooglądamy również fotografie z całego świata prezentowane na wystawie członków Polskiego Klubu Stereoskopowego. Ponadto obejrzymy jeszcze kilka krótkich filmów z podróży laureatów Konkursu filmowego „Podróże małe i duże”, który od tego roku będzie towarzyszył Festiwalowi w Internecie. Będzie też okazja nabyć po promocyjnej cenie i to z autografem, książki festiwalowych gości, m.in. najnowszą książkę Roberta Makłowicza pt. „Cafe Museum”, za którą autor otrzymał Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej oraz książkę Tomasza Gorazdowskiego  pt. „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata”.


Program Festiwalu Podróżników ROZJAZDY 2012:
Sobota 31.03.2012
12.00-14.00 Warsztaty Fotografii Stereoskopowej
15.00 Wernisaż wystawy fotografii członków Polskiego Klubu Stereoskopowego
          - PKS-em po świecie
16.00 Małgorzata i Maciej Samulscy - Thorong La - film w 3D
17.00 Tomasz Bielawski - Namibia oczami sołtysa - pokaz w 3D
18.00 Agata Kielmer - Wokół przylądka Horn i na Antarktydę
19.00 Robert Makłowicz - Podróże kulinarne
 
Niedziela 01.04.2012
15.00 Prezentacja najlepszych filmów w konkursie filmowym Podróże małe i duże
16.00 Grzegorz Ciosk - Gringo na rowerze
17.00 Marcin Kaczkan - Byłem na Nagiej Górze
18.00 Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek - Argentyna - z perspektywy końskiej grzywy
19.00 Tomasz Gorazdowski - Motocyklem dookoła świata

Cena biletu na jeden dzień Festiwalu, to jedyne 10 zł, karnet na dwa dni - to jedyne 15 zł.

Bezpłatne Warsztaty Fotografii Stereoskopowej dla fotografów prowadzić będą członkowie Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS).
Wystawa PKS-u pt. S-em po świecie - będą to zdjecia trójwymiarowe i pubiczność otrzyma na tą okoliczność specjalne okulary do oglądania fotografii. Również fim Małgorzaty i Macieja Samulskich Thorong La  i prezentację Tomka Bielawskiego Namibia oczami sołtysa , widzowie zobaczą w specjalnych trójwymiarowych okularach.
UWAGA! Okulary te będą w cenie biletu i widzowie będą mogli je sobie zatrzymać na pamiątkę uczestnictwa w ROZJAZDACH.
Podczas Festialu Księgarnia SOWA www.e-sowa.osdw.pl z Rybnika zorganizuje kiermasz książek o tematyce podróżniczej, firma Hannah www.sklep.hannah.pl - kiermasz sprzętu i odzieży turystycznej, a Śniadanie na piątkę www.facebook.com/sniadaniezapiatke prowadzić będzie bufet z ciepłymi posiłkami i napojami.

Facebookowa strona ROZJAZDÓW: http://www.facebook.com/rozjazdy?sk=wall

0 komentarze:

Publikowanie komentarza