piątek, 30 grudnia 2011

Konkurs fotograficzny „Przyroda w mieście”


Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.01.2012 r.
Jak zwrócić uwagę mieszkańców miast na sprawy związane z obecnością przyrody w mieście? Można powiesić plakat, wygłosić wykład. Albo zaprosić ich, by wzięli w dłonie aparaty fotograficzne i przez obiektyw spojrzeli na otaczające ich miasto.
- Przyroda w mieście to więcej niż piękny krajobraz. Dzięki niej oddychamy świeżym powietrzem, możemy uprawiać rekreację na terenach zieleni, reguluje również miejski mikroklimat. Wszystkie korzyści, które uzyskujemy ze środowiska nazywa się usługami ekosystemów – tłumaczy Marta Roskowińska z Fundacji Sendzimira – i właśnie do uchwycenia w obiektywie tych korzyści oraz zależności między ludźmi a środowiskiem miasta zachęcamy w naszym konkursie.

Zdjęcia można przesyłać do 15 stycznia 2012 r. na adres: office@sendzimir.org.pl. Na autorów najwyżej ocenionych prac, czekają atrakcyjne nagrody:
- książki o tematyce fotograficznej,
- publikacja fotografii w wydawanym przez Fundację Sendzimira książkowym poradniku dla władz miast „Przyroda w mieście – niewykorzystany potencjał miast”,
- udział w pokonkursowej wystawie fotograficznej w Galerii Kina Charlie w Łodzi.

Konkurs otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych z całej Polski. Szczegóły dotyczące zasad udziału można znaleźć w regulaminie, dostępnym na stronie internetowej Fundacji Sendzimira.

Organizatorzy: Fundacja Sendzimira, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z  Kinem Charlie w Łodzi.

O Fundacji Sendzimira
Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 14 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych, współpracując w tym celu  z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji jest realizowana od 14 lat Akademia Letnia „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”. Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza