poniedziałek, 21 listopada 2011

Fotografia otworkowa - zaproszenie na wernisaż wystawy fotografii do Chorzowa

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia-slubna_2011-11-21_195146.jpg

Fotografia otworkowa to rodzaj magii,  wejście do świata, w którym światło zaklęte jest w czarodziejskim pudełku. Czujemy się jak dzieci w  krainie fantazji, odkrywamy nieznane, docieramy do miejsc dostępnych tylko wybranym.
A wystarczy tak niewiele - pudełko z maleńkim otworkiem i czarodziej, żeby codzienność zamienić w piękną bajkę, marzenie, sen.
Dlatego weź szczyptę cierpliwości, zaczarowaną szpilkę, kawałek magicznego papirusa, kilka stóp czarodziejskiej taśmy i to niezwykłe pudełko (po babcinej kawie lub czekoladkach) i ruszaj na podbój niewidzialnego świata…
Małgorzata Kochman-Sidorowicz

{rdaddphp file=php/google.php}
Jakub Kaszuba  - rocznik 73, zameldowany na stałe w Jaworznie. Wieczny student jaworznickiej Szkoły Widzenia prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka i członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego www.ltf.strefa.pl .  Jest entuzjastą fotografii otworkowej i tradycyjnej. Fotografia otworkowa jest jego sposobem na życie, ucieczką w magiczny świat fotografii, gdzie efekt końcowy jest do ostatniej chwili nieprzewidywalny. Ucieka w ten świat przy każdej okazji, choć przejście do niego nie jest łatwe - ma tylko 0,25 mm średnicy, ale warto się pomęczyć, by to wszystko zobaczyć i przeżyć. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, stały uczestnik warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Wraz z Krzysztofem Sową tworzy nieformalny tandem autorski Kaszuby, który prezentuje w ramach Festiwalu OFFO 2011 www.offo4.dl.pl słynny już projekt

pt. Fabryka słońca.

Krzysztof Sowa - rocznik 68, mieszkaniec Jaworzna, na co dzień pracownik lokalnej elektrowni. Zawodowo niezwiązany z fotografią poświęca jej znaczną część swojego wolnego czasu. Wierny członek jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka, członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego www.ltf.strefa.pl i wielokrotny uczestnik warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, jest współautorem albumu fotograficznego JAWORZNO Miasto w fotografii Szkoły Widzenia. Zainteresowanie i fascynację fotografią otworkową zawdzięcza przyjaźni z Jakubem Kaszubą, który na plenery zawsze zabierał całą masę dziwnych puszek, a potem zadziwiał powstałymi w nich obrazami. Dla wspólnych działań tworzą Tandem Fotograficzny Kaszuby i jako taki mają na koncie dwie wspólne wystawy, z których jedna pt: Fabryka słońca jest również prezentowana w ramach tegorocznego IV Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej www.offo4.dl.pl .

 

 

Wystawa w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej
Wernisaż 28 listopada 2011 r. o godz. 18.00
Wystawa czynna od 28.11 do 19.12.2011 r.
Wstęp wolny!
Zapraszam i polecam gorąco,
Krzysztof Łapka
www.dkchwalowice.pl
tel. 513064196

0 komentarze:

Publikowanie komentarza