piątek, 4 listopada 2011

Belle de Jour – Piękność Dnia – kolejne zadanie II edycji konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE.

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia-slubna_2011-11-04_085409.jpg
Wraz z początkiem listopada startuje kolejne zadanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE. „Belle de Jour – Piękność Dnia” to temat, który będzie przyświecał uczestnikom do końca miesiąca i dzięki któremu będą mieli szanse zawalczyć o główną nagrodę, jaką jest dwuletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale Fotografii. Kolejne zadanie to nie tylko nowy temat do interpretacji, to także rozwinięta formuła  - o nowego członka jury, nowe atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim o nowe spojrzenie na fotografię.
{rdaddphp file=php/google.php}
Drugie zadanie konkursowe jest zadaniem wyjątkowym, gdyż odbywać się będzie pod opieka artystyczną SAR (Stowarzyszenia Agencji Reklamowych). Oprócz stałego składu jury – Lidii Popiel, Bogusława Lindy, Jacka Poremby i Piotra Welca, nadesłane prace będą oceniane  przez Panią Elizę Karczewską z agencji Lowe GGK. „Razem z SAR’em chcielibyśmy postawić przed uczestnikami nowe wyzwanie, jakim jest próba  zmierzenia się z fotografią, która łączy fotografię reklamową z artystyczną. Pod tym kątem będą oceniane nadesłane prace.” powiedział Piotr Welc pomysłodawca całego konkursu.
„Belle de jour – Piękność dnia” temat inspirowany klasycznym dziełem filmowym Luisa Bunuela, w którym Catherine Deneuve ukazuje różne oblicza kobiecości. „Zderzenie dwuznaczności - piękno, które może wydawać się perwersyjne, z delikatnością ukrytą w detalach obrazu a dostrzeganą przez osoby o wyjątkowej wrażliwości estetycznej. Zachęcam do poszukiwania piękna tam gdzie się tego najmniej spodziewacie!” dodała Lidia Popiel, przewodnicząca jury i redaktor naczelna magazynu fineLIFE.
W październiku uczestnicy konkursu zmagali się z tematem „Dead Souls – Martwe Dusze”. Najlepsze prace można oglądać na łamach magazynu fineLIFE: http://www.finelife.pl/#/sections/7lives_of_finelife/articles/article_7lives_of_finelife_dead_souls_zakonczenie/?p=0
7LIVES of fineLIFE to prestiżowy konkurs dla pasjonatów fotografii, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych twórców form fotograficznych i filmowych, jak również mecenat i wsparcie młodej fotografii.

Konkurs składa się z siedmiu części, a tematy zadań inspirowane są największymi dziełami mistrzów kina, fotografii oraz muzyki. Co miesiąc będą wyłaniani laureaci, którzy oprócz nagrody głównej – stypendium na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej, walczą także o udział w profesjonalnych warsztatach organizowanych przez LEICĘ i staż w jednej z czołowych agencji reklamowych. Ponadto najlepszych autorów wyróżni mecenas konkursu – firma HP – poprzez przyznanie nagród w postaci nowoczesnych zestawów sprzętu do drukowania.

Miejscem składania prac jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku http://www.facebook.com/fineLIFEpl/?sk=app_209428955789731/  dzięki czemu przebieg konkurs będą mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu.


Konkurs jest promowany w nietypowy sposób. Obok tradycyjnych działań marketingowych w internecie, zostały stworzone kartki i „znaczki pocztówkowe”, których ukaże się siedem limitowanych serii nawiązujących do siedmiu  zadań konkursowych. Do II tematu swoje zdjęcie użyczyła Joanna Wilińska, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza