niedziela, 7 sierpnia 2011

Trwają zapisy na II edycję Czarownych Warsztatów WHITE ALICE 20-26 sierpień 2011

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia-slubna_2011-08-08_082719.jpg

Tymczasem zakończyła się pierwsza, lipcowa edycja Warsztatów Fotografii Artystycznej WHITE ALICE. Przedsięwzięcie nazywane przez ich autorkę Alicję Reczek Czarownymi Warsztatami. Tygodniowe warsztaty zgromadziły uczestników z różnych stron Polski: od Krakowa, Mazowsza, Wielkopolski, aż po Pomorze. Przez cały tydzień trwały zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy mieli możliwość fotografowania w różnych miejscach. Już pierwszego dnia swe sekrety zdradziła stara, magiczna chata we wsi Murzynowo. {rdaddphp file=php/google.php} Jest to malowniczy skansen położony nad brzegiem Wisły, którym opiekuje się Uniwersytet Warszawski. Uczestnicy wraz z modelkami najpierw zwiedzali, a potem fotografowali w tym wyjątkowym miejscu. Kolejne plenery odbyły się w lasach Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Skrwą oraz w Cierszewie w zabudowaniach pięknego, zabytkowego ośrodka położonego na terenie byłego opactwa Benedyktynów. W sesjach brały udział trzy piękne, niebanalne fotomodelki o skrajnych typach urody. Pozowały one do zakresów: -portret, -fashion, -topless i -akt. Przez całość trwania warsztatów dopisywała magiczna aura zaklęta w naturze. Uczestnicy fotografowali w różnych warunkach atmosferycznych. Stanowiło to nie lada wyzwanie ale i walor dzięki któremu powstały unikatowe obrazy fotograficzne przepełnione emocjami i magią.

-Odwiedzili nas przeciekawi goście w tym dwóch poetów, wizażystka/stylistka, prawnik oraz wójt Gminy Brudzeń Duży. Specjalnie na warsztaty swoich kreacji użyczyła projektantka. Na każdej sesji modelki występowały w innych stylizacjach. Wieczory upływały na wspólnych korektach materiału pozyskanego podczas zdjęć. Poza tym uczestnicy relaksowali się podczas wiejskich- wieczornych grilli. Było twórczo i wesoło ;) W samym środku warsztatów odbył się spływ kajakowy. Uczestnicy mogli dzięki temu obejrzeć piękny region zalewu rzeki Skrwa. Można było się również ‘zresetować’ aby kolejnego dnia z werwą i zapałem powrócić znowu do fotografowania.

-Podczas warsztatów panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy bardzo szybko się zżyli i zintegrowali. Świadczy o tym fakt, że pierwsze zdjęcie zbiorowe powstało spontanicznie, bo już drugiego dnia warsztatów, co rzadko się zdarza :) Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami, refleksjami i pomagali sobie nawzajem. Uwieńczeniem wspólnych działań była sobotnia sesja aktowa. Na planie sesji tym razem oprócz modelki brylował piękny rumak ze stadniny w Cierszewie. Warto wspomnieć, że przez cały czas trwania warsztatów realizowany był pamiątkowy film backstage, który będzie można obejrzeć już po wakacjach, w okolicach jesieni. Ostatniego dnia warsztatów zostały wręczone uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Fabryka Słów.

Kto nie ma jeszcze planów na drugą połowę sierpnia, a chciałby w pięknym stylu celebrować koniec tego lata, ma szansę uczestniczyć w Czarownych Warsztatach. Trwają aktualnie zapisy na II edycję SIERPNIOWĄ. Jest to świetna propozycja dla wszystkich miłośników i miłośniczek fotografii :)

Wszystkie istotne informacje znajdują się na oficjalnej stronie: www.warsztatyfoto.eu

Serdecznie zapraszamy !!!

kontakt: foto@alicjareczek.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza