poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Akt według Andrzeja Fetisha Frankowskiego

W dniach 15-18 września 2011 roku odbędą się warsztaty fotograficzne Aktu wg. Andrzeja Fetisha Frankowskiego (www.andrzejfrankowski.pl) - Fetish po zbóju II w Zakopanem / Gliczarowie Górnym. Pytomy wos do udziału w nasyk warstatak fotograficnych robionyk już drugi raz . Som to koleyjne warstaty robione u nos w Glicarowie, tym razem ich tematem jest fotografia aktu. Prowadzący jest nie byle wto – Andrzej Fetish Frankowski mo talent i jest jednym z nojlepsyk polskich pstrykacy portretu młodego pokolenio. Piykne wycuciy harmonii w fotografii, światła i doskonała robota pokazanio babskiego piękna, sprawiają, że jest doceniany w polskiej fotografii. Ceniony i podziwiony przez wielu jest określany mianem „polskiego cara aktu, mistrza odnajdywania światła odbitego od kobiecej skóry…”. Umie łon – Andrzej Fetish Frankowski zrobić piyknom barwe zdjynć, niebyle jakie kadrowanie, tworzące aurę niedopowiedzenia i tajemniczości a nie ino pokozanie piykna w akcie, tak samo historii w zdiynciach.
{rdaddphp file=php/google.php}
Nasym celem na warstatak jest naucyniym uczestników z tematem fotografii portretowej i aktu, pokozemy wom jak to zrobić w praktyce i teorii. Przy okazji możecie pourodzać wto co umie. Kozdy może pokozać w swoim widzeniu babe, ka sie ustawić, co by sprzynt pasowoł do światła, jak i warunków. Będziemy urodzać ze syćkimi, jak i każdemu osobno prowadzący wytłumacy. U nos nie ino bedziemy godać, ale i bedziemy tyz robić. Jyndrek nie bedzie ino godoł, ale tyz pokoze wom jak dobrać modelke, coby  była gotowo do śiyćkiego i coby była piykno.

Pokoze wom tyz umiejętność kształtowania emocji w fotografii, a także pojęcie myślynio twórcego i sukanio własnego stylu oraz wysukanio wasej umiejętności som nojwozniejsymi celami, wtóre mocie się naucyć. Jyndrek wom pokoze nie ino w teorii, ale i w praktyce z modelkom, jak sie nauczyć robić fajne zdjyncia , a ta nauka pozwolo wom w przyszłości robić zdjyncia jak sie patrzy. Same zajycia zaś bedom sie odbywać w przepiyknyj miejscowości na Podholu, a przy okazji nauki bedziecie mogli kapke łodpoconć i podziwiać widoki. W tyk warstatak bedom tyz zaproszeni gościy wyjontkowi. Tym razem Jyndrek bedzie w jesce wienksej uwadze pracowoł z każdym z wos, bacnie patrzonc na to coście popstrykali. Kozdy z wos bedzie mógł pokozać co umiy i jak se radzi z modelkom, a przy okazji bedzie mógł pogodać z innymi ucestnikami.Warstaty z Jyndrkiem majom pokozać wom jakie som granice fotografii nagości i jak robić dobre zdjyncia, aby były nie ino erotycne ale zeby pokazowały piykno babskiego ciała. Bedzie tyz urodzane o roznyk detalach i tworzeniu dobrego klimatu na zdjynciach. Jyndrek pokoze wom tyz jak dobrze wykorzystać różne stylizacje i jak je dobrać, aby nie zepsuć harmonii na fotografii. W czasie nasego Goianio poświęcony będzie cas symbolom babskiego ciała i temu jak pokozać niedpowiedzenie i tajemnice na zdjynciach. Na pewno po nasyk warstatak bedziecie umieli i wiedzieli wiyncey ło pstrykaniu zdjynć gołym babom :)

Łobcowanie z Jyndrkiem pozwoli wom na nabranie doświadczenio i coroz lepse robienie zdjynć w roznyk światłak.


A teraz po polsku :)W dniach 15-18 września 2011 roku zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych Aktu wg. Andrzeja Fetisha Frankowskiego (www.andrzejfrankowski.pl)- Fetish po Zbóju II organizowanych w Zakopanem / Gliczarowie Górnym. Są to kolejne warsztaty z cyklu portretu i aktu prowadzone przez Andrzeja Frankowskiego. Wymieniany jest on w grupie najbardziej znanych i najlepszych polskich fotografów współczesnych. Andrzej Fetish Frankowski po mistrzowsku potrafi połączyć w zdjęciu światło, kadr i atmosferę, co sprawia, że jego fotografie przenoszą nas do całkiem innego świata.   Świetne wyczucie harmonii w fotografii, światła i doskonała umiejętność pokazania piękna kobiecego ciała sprawiają, że jest on indywidualnością na polskiej scenie fotograficznej. Ceniony i podziwiany przez wielu jest określany mianem „polskiego cara aktu, mistrza odnajdywania światła odbitego od kobiecej skóry…”. Cechą fotografii Andrzeja Frankowskiego jest wyrazista kolorystyka zdjęć, specyficzne kadrowanie, tworzące aurę niedopowiedzenia i tajemniczości a zarazem umiejętność pokazania nie tylko piękna w akcie, jak również pewnej historii na zdjęciach.Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z zagadnieniami fotografii aktu i portretu zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Szczególny nacisk położony będzie na umiejętność fotografowania kobiecego ciała i jego studium w kontekście kreatywnego podejścia do tego tematu. Celem organizowanych warsztatów jest zapoznanie Uczestników z tematem fotografii portretowej i aktu w wymiarze teoretycznym i praktycznym. Warsztaty to również okazja do wymiany wspólnych doświadczeń a także przemyśleń dotyczących fotografii ogólnie, jej postrzegania i roli. Wśród najważniejszych zagadnień, które będą omawiane można wymienić rolę światła w fotografii portretowej i aktu, w tym operowanie światłem, dobór sprzętu fotograficznego, wykorzystanie określonych warunków i scenerii w portrecie i akcie, kompozycja obrazu. Ponadto, prowadzący będzie omawiał zagadnienia współpracy z modelką i wizażystką w czasie sesji i przygotowań, znaczenie estetyki w fotografii aktu czy także pojęcie myślenia twórczego, które w tym rodzaju fotografii jest kluczowe. Umiejętność kształtowania emocji w fotografii, poszukiwanie własnego stylu i odnalezienie kreatywności są najważniejszymi celami, jakie mają być osiągnięte przez Uczestników warsztatów. Prowadzone będą także zajęcia praktyczne z modelkami pod okiem Andrzeja, które pozwolą na indywidualne wykorzystanie w praktyce zdobytej na zajęciach wiedzy. Zajęcia będą odbywać się w malowniczej okolicy Podhala a w warsztatach będą uczestniczyć dwie modelki.

Nasze warsztaty to nie wyłącznie fotografowanie, ale także okazja do wypoczynku, poznania nowych i ciekawych osób oraz poczucia prawdziwej góralskiej kultury obecnej w gwarze, potrawach i wspaniałych plenerach podtatrzańskich. To okazja do połączenia pasji z poznawaniem nowego.Cel: zdobycie wiedzy na temat kreatywnej fotografii oraz operowania światłem w akcie

Czas: 15-18 września 2011

Miejsce: Gliczarów Górny, k. Zakopanego, Willa W Gliczarowie

Cena: 1500 złotych

Liczba miejsc: ograniczonaProgram Warsztatów:

Czwartek 15.09.2011

17.00-20.00 zakwaterowanie

20.30 wprowadzenie do zajęćPiątek 16.09.2011

08.30 śniadanie

10.00-12.00 wykłady teoretyczne

12.00-17.00 zajęcia plenerowe

17.30 obiadokolacja

18.30-20.30 wykłady teoretyczne

21.00 ognisko zapoznawczeSobota 17.09.2011

8.30 śniadanie

10.00-18.00 zajęcia praktyczne w plenerze

18.30 obiadokolacja

19.30 omówienie zdjęć i dyskusjaNiedziela 18.09.2011

8.00 śniadanie

09.00-13.00 zajęcia teoretyczne – przygotowanie w programie graficznym

14.00 podsumowanie i zakończenie warsztatów


Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca dające możliwość poszukiwania unikalnych kadrów a także rozwijania własnej kreatywności.


Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 1500 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w pensjonacie Willa W Gliczarowie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport busem do miejsca zajęć praktycznych i powrót oraz poczęstunek w ramach wieczorku (ogniska) zapoznawczego.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza