wtorek, 12 lipca 2011

warsztaty fotografii krajobrazowej - Krajobraz górski

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia-slubna_2011-07-12_093804.jpg
Zapraszamy na warsztaty fotografii krajobrazowej „Krajobraz górski” z Maciejem Duczyńskim do Gliczarowa Górnego w dniach 5-7.08.2011. Jest to już kolejna edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem. Wprowadza on Uczestników warsztatów w świat swojej fotografii w której światło i kompozycja odgrywają najważniejszą rolę. Ta edycja warsztatów będzie skupiała się na umiejętności operowania światłem i właściwym doborze elementów w kompozycji. Ponadto wśród poruszanych w czasie zajęć zagadnień znajdzie się postprodukcja w programach graficznych, technika HDR a także wiele innych istotnych w fotografii pejzażowej zagadnień. Celem warsztatów będzie poznanie podstaw świadomej fotografii pejzażowej ze szczególnym uwzględnieniem techniki HDR. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy operowania światłem w fotografii krajobrazowej oraz zasady kadrowania i metody postprodukcji w programach graficznych.


Fotografia pejzażowa stawia szereg wymagań związanych z właściwą kompozycją, wykorzystaniem warunków naturalnych i światła, a elementy te składają się na dobre zdjęcie. Nasze warsztaty pozwolą Państwu na poznanie nie tylko podstaw, ale także filozofii fotografii pejzażowej, która jest nieodłączną częścią fotografii. Prowadzący będzie również pracował z Uczestnikami indywidualnie, zarówno w czasie zajęć plenerowych, jak i podczas wykładów teoretycznych. Podczas warsztatów odbędzie się wycieczka do Morskiego Oka, gdzie pod okiem Maćka Duczyńskiego Uczestnicy będą mogli fotografować pejzaż tatrzański a następnie w czasie wykładów teoretycznych odbędzie się omówienie zdjęć Uczestników. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci laptopa i sprzętu fotograficznego.
Warsztaty w założeniu mają pomóc Uczestnikom w odnalezieniu właściwej drogi w fotografii pejzażowej. Z tych też względów wymagana jest znajomość podstaw fotografii, w tym operowania czasami, przesłoną i ogniskową.

Więcej informacji na stronie: http://fotowarsztaty.net/warsztaty/26-krajobraz-gorski-

0 komentarze:

Prześlij komentarz