wtorek, 14 czerwca 2011

Rondo Fotografii Katowickie PhotoShow 2011

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia%20slubna_2011-06-15_180739.jpg
Legenda do programu:

Katowice. Teledysk o mieście cz. I, II, III – to krótkie formy filmowe, wykonane metodą poklatkową, pokazujące różne aspekty życia w aglomeracji Katowickiej. Autoramy tego cyklu jest dwóch młodych fotografów: Grzegorz Gospodarek i Patryk Larwiński. Czas trwania jednego odcinka 2-3 min.

Przegląd wydarzeń czerwiec, lipiec i sierpień – to fotograficzny przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego miesiąca. Każde z wydarzeń opatrzone jest tekstem, czytanym przez lektorów. Czas jednego odcinka max. 3 min.

Powstania Śląskie. Fotografia z historią w tle, cz I, II, III – fotografia historyczna jest punktem wyjścia do opowiadania o historii. Obraz jako źródło historii, dokument czasu. W każdym z pokazów zobaczymy wybrane fotografie z komentarzem. Czas jednego odcinka ok. 2-3 min.

Trzy pokazy podzielone są 3 hasłami: WIADOMOŚCI, PRZEMIANY, ŚWIADKOWIE

W cyklu WIADOMOŚCI zaprezentujemy twórczość jednego z najwybitniejszych polskich fotografów wojennych, Krzysztofa Millera. Będzie to pokaz pt. „13 wojen”. Przejmujące świadectwo konfliktów ostatnich 20 lat których świadkiem był ten wybitny fotograf. Czas pokazu 15 min.

W cyklu PRZEMIANY zaprezentujemy dwa cykle wykonane przez śląskich fotografów: Bartłomieja Barczyka oraz Dawida Chalimoniuka. Barczyk od lat fotografuje artystów, tancerzy w industrialnych przestrzeniach. Ten mariaż sztuki i wielkiego przemysłu daje nam inną perspektywę.
Dawid Chalimoniuk stworzył dokument o byłych pracownikach nieistniejącej cementowni Szczakowa. To dokument czasu i przemian. Czas pokazu 10 min.

W cyklu ŚWIADKOWIE zaprezentujemy fotografie wykonane rok po zamachu na WTC w Nowym Jorku. Tomasz Kizny, sportretował pasażerów nowojorskiego metra którzy opowiadają co robili w dniu zamachu i czym on był dla nich. Klasyczny dokument ze znakomitymi czarno-białymi portretami wykonanymi aparatem dużoformatowym.

Każdy z pokazów ma wspólny element którym jest pokaz oraz spotkanie z specjalnym Gościem – NASZ GOŚĆ

Znawca Bliskiego Wschodu i Afryki, były korespondent Liberation, mieszkaniec Bejrutu.

Adam Wajrak – wybitny przyrodnik i fotograf.

Tadeusz Rolke – nestor polskiej fotografii

0 komentarze:

Publikowanie komentarza