wtorek, 21 czerwca 2011

I edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE zakończona

7LIVES of fineLIFE.pl to pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji, mającej na celu prezentowanie na łamach magazynu najciekawszych twórców sztuk wizualnych, eksperymentujących z technikami foto i video. Prace uczestników były oceniane przez jury w składzie – Lidia Popiel, Jacek Poremba i Piotr Welc. Mecenasem akcji była firma HP Polska.
{rdaddphp file=php/google.php}
Jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę główną, czyli dwuletnie stypendium  w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale fotografii, Barbarze Abramowicz za cykl zdjęć do zadania fotograficznego Wrong Time, Wrong Place. „Stypendium jest przyznane w uznaniu za odwagę w kreacji, prostotę realizacji oraz za pomysł łączący  wyobraźnię z poczuciem humoru” powiedziała Lidia Popiel, redaktor naczelna fineLIFE. Ponadto jury postanowiło przyznać dwa równorzędne wyróżnienia: za profesjonalizm połączony z wyobraźnią i zaangażowaniem oraz za wysoki poziom zgłoszonych prac: Monice Ekiert Jezusek  oraz Aleksandrze Macewicz. Najlepszą pracą w głosowaniu użytkowników portalu Topwszechczasów.pl zostało zdjęcie Tomasza Fijałkowskiego.


Siedem trudnych ale ciekawych zadań, różnorodność technik oraz wspaniała rywalizacja o nagrodę główną. „Przez cały rok spływały do nas setki prac. Ich jakość oraz ilość przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też, aby docenić talent i wysiłek uczestników, z najlepszych dwudziestu prac postanowiliśmy zorganizować wystawę, która do końca wakacji będzie przemieszczała się po różnych warszawskich miejscach, tak by mogło ją podziwiać jak najszersze grono odbiorców.” powiedział Piotr Welc współtwórca konkursu i członek jury. Wystawa będzie dostępna w Kinie Luna, Warszawskiej Szkole Filmowej, Złotych Tarasach, Starlight Cafe oraz siedzibie Agory.

Konkurs składał się z 7 edycji, które były inspirowane sekcjami w magazynie fineLIFE. Co miesiąc wyłaniani byli laureaci w swoich kategoriach, którzy w finale walczyli o główną nagrodę czyli dwuletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej.


Miejscem składania prac  była tablica magazynu fineLIFE na Facebooku, dzięki czemu konkurs  mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także odbiorcy i wierni czytelnicy serwisu.
We wrześniu rozpoczyna się II edycja konkursu 7LIVES of fineLIFE, do udziału w której organizatorzy  już teraz gorąco zachęcają.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza