wtorek, 5 kwietnia 2011

Face off - fotografie Anny Bodnar

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia_slubna2011-04-05_223135.jpg

Wernisaż: 27.04.2011 | Godzina: 18: 00 | Bilety: wstęp wolny
Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl
Ekspozycja czynna będzie do 22 maja 2011 roku.
{rdaddphp file=php/google.php}
Anna Bodnar - z wykształcenia filolog oraz grafik komputerowy. Obecnie również współwłaścicielka agencji reklamowej. Od marca 2008 jest członkiem ZPAF, a od stycznia 2011 roku członkiem Royal Photographic Society. Ma na swoim koncie liczne wystawy, publikacje w Polsce i za granicą. W 2010 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Digital Camera Photographer of the Year w kategorii „Portret”, oraz drugą nagrodę w konkursie „Digital Photographer of the Year w kategorii „Fotografia kreatywna”.
O sobie: „Odkąd pamiętam interesuje mnie sztuka wizualna, gdyż często przekazuje więcej niż słowa. Źródłem inspiracji jest dla mnie otaczająca mnie rzeczywistość, muzyka jak również literatura piękna. W swojej twórczości posługuję się fotografią oraz różnymi programami do obróbki grafiki. Fotografia bardzo często jest dla mnie materiałem wyjściowym i wykorzystuję ją do kreowania własnej rzeczywistości. W swoich pracach staram się uchwycić nieuchwytne oraz stworzyć obraz, który nie będzie emocjonalnie obojętny odbiorcy.”
Strona internetowa: www.annabodnar.eu
O fotografiach Anny Bodnar pisze Kamila Dworniczak (Galeria Prospero, Lublin):
Ciało kobiety - niemal namacalne, erotyczne, ukazane z wnikliwą czułością i ostrością spojrzenia. Wymykające się fizycznym i społecznym ograniczeniom. Wychodzące z utartych ról. Niejednokrotnie storturowane, odrzucone, w dekonstrukcji. Zawsze surowe i autentyczne.
Autoportret - introspekcja, ciągłe poszukiwanie tożsamości i prawdy. Wysnute z wnętrza emocje. Przestrzeń nieustannej metamorfozy. Bunt wobec śmierci - oswajanie nieuchronnego.
Opowieść - istnienie w świecie bez-czasu, na pograniczu snu i wolnej gry imaginacji. Efemeryczne zdarzenie zawieszone między niepokojącym „przed” i niejasnym „po”. Druga strona lustra.
Te trzy elementy budują obraz prawdziwie fascynujący, wielowymiarowy, którego artystycznym tworzywem jest kobiece ciało, obliczem - psychika artysty, a scenerią - nieskończona przestrzeń wyobraźni. […]

0 komentarze:

Prześlij komentarz