środa, 23 marca 2011

Skoki narciarskie w High Speed

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia_slubna2011-03-23_173721.jpg
Łukasz Kruczek – trener polskiej reprezentacji skoczków narciarskich, od ponad dwóch lat stosuje w swojej pracy High Speedowe aparaty Casio Exilim. Nowoczesne technologie wykorzystywane w sportach zawodowych przez profesjonalistów, coraz częściej są dostępne także dla zwykłego użytkownika.
{rdaddphp file=php/google.php}
To już drugi sezon od kiedy wykorzystujemy aparaty Casio z możliwością nagrywania filmów w trybie High Speed – mówi Łukasz Kruczek, trener polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Cenimy w nich łatwość obsługi i szybką gotowość do pracy. Ważna jest także funkcjonalność dzięki, której natychmiast po nakręceniu materiału, mogę prześledzić każdy z etapów skoku zawodnika, wcześniej określając z jaką prędkością chcę zarejestrować obraz  – dodaje.

Obecnie kadra skoczków korzysta z modeli Casio Exilim EX-FH100, umożliwiających nagrywanie filmów z prędkością dochodzącą do 1000 klatek na sekundę.

Jeszcze 15-20 lat temu trudno było sobie wyobrazić sytuację, kiedy każdy miał dostęp do technologii stosowanych przez zawodowców. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z takich samych rozwiązań technologicznych co profesjonalni muzycy, fotograficy czy sportowcy – mówi Piotr Wierzbicki z firmy Zibi.

Materiał prezentujący możliwości i zastosowanie funkcji High Speed w skokach narciarskich został zamieszczony na oficjalnym profili marki pod adresem: www.youtube.com/CasioExilimPolska Jest to nagranie zwycięskiego skoku Kamila Stocha podczas ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata, które odbyły w się Planicy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz