czwartek, 3 marca 2011

ROZJAZDY 2011

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia_slubna2011-03-04_071839.jpg

Jeżeli znudziły się Wam zwykłe podróżnicze przewodniki to goście i organizatorzy III edycji Festiwalu Podróżników ROZJAZDY 2011 zabiorą Was do wspaniałej, tajemniczej, mistycznej, szalonej, ale również niebezpiecznej krainy różnorodnej podróży. I to wszystko bez paszportu, biletu, kolejek i trudnych pytań przy odprawie.
Sala widowiskowa Domu Kultury Chwałowice w dniu 2 i 3 kwietnia stanie się krainą podróży, w której publiczność nacieszy ucho opowieściami o niesamowitych podróżniczych przygodach na wszystkich prawie kontynentach, nakarmi wzrok niezwykłymi obrazami dzikich zakątków Ziemi, ale też odbędzie podróż w głąb siebie.
{rdaddphp file=php/google.php}
Jednymi z licznych podróżników, jacy zawitają w tym roku na rybnicki Festiwal Podróżników, będą Katarzyna i Krzysztof Świdrakowie z Warszawy.
Przywiozą nam swoje Ucho na świat i zaproszą do fascynującej, dźwiękowej podróży.
Dzięki nim dowiemy się m.in., jakie znaczenie ma cisza, gdzie rodzą się dźwięki i do czego są ludziom potrzebne, jak brzmi piasek na pustyni, woda w Oceanie. Zabiorą nas w najbardziej udźwiękowione miejsce na Ziemi. Ale to nie wszystko…
Ich dziennikarskie doświadczenie i podróżnicza pasja zaowocowały już drugą książką, która w nietypowy sposób odkrywa jak oryginalnie można zwiedzać te bliższe i dalsze zakątki świata. Najpierw udowodnili, że mają niezłego nosa do podróży i potrafią ze swadą o tym opowiadać. Sięgając po ich Świat w zasięgu nosa, każdy może wybrać się w niepowtarzalną zapachową wyprawę. Teraz wytężyli słuch i przykładając ucho do wszystkich kontynentów, zebrali własne doświadczenia oraz historie o muzyce Ziemi. Od wielu lat wsłuchują się nawzajem w siebie, a gdy chcą sprawdzić, co słychać gdzieś daleko w świecie, pakują plecak i w Azji czy Afryce szukają zarówno dawnych, jak i współczesnych dźwięków tych miejsc. Zawsze robią to razem. Zamiast tradycyjnych pamiątek z podróży przywożą dźwiękowe pocztówki. A gdy tylko przychodzi im ochota raz jeszcze przenieść się w ulubione miejsca, zanurzają się w dźwięki przywożone z wypraw. Najwspanialszy dźwięk to dla nich głos tej drugiej, ukochanej osoby oraz mlaskanie Borysa - ich psa.

link do trailera: http://www.youtube.com/watch?v=H0kQzr5jqAA


III Festiwal Podróżników ROZJAZDY 2011 - 2 i 3 kwietnia 2011 r.

Organizatorzy Festiwalu:

Stowarzyszenie Podróżników MAHAKAM www.mahakam.eu
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl

Wstęp wolny!

Szczegółowy program Festiwalu na plakatach i internetowych stronach organizatorów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz