czwartek, 3 marca 2011

Fotowarsztaty – Szlakiem cerkwi

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia_slubna2011-03-04_071532.jpg
Na primaaprilisowy, kwietniowy weekend (1-3 IV) organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zapraszają na edycję, na której nacisk będzie położony na niepowtarzalne piękno bieszczadzkiej architektury cerkiewnej. Proponujemy plener fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie - jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacimy informacjami o historii, architekturze i sztuce - w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.
Termin:  1-3 kwietnia 2011  {rdaddphp file=php/google.php}
Więcej informacji o warsztatach
Weekendowe warsztaty rozpoczyna w piątkowy wieczór wykład dotyczący fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. Sobota jest poświęcona na plener fotograficzny w najpiękniejszych drewnianych cerkwiach regionu, pod opieką instruktora - fotografa prowadzącego warsztaty, przy merytorycznym wsparciu historyka opowiadającego o odwiedzanych obiektach a także historii, architekturze i sztuce regionu. Między obiektami przemieszczamy się wynajętym busem, którego cena jest wliczona w koszt warsztatów. Sobotni wieczór jest zaplanowany na dalsze wykłady poświęcone fotografii a także dyskusję nad wykonanymi zdjęciami. W niedzielę: wschód słońca (dla zainteresowanych), przejazd do najciekawszych obiektów w okolicy gdzie ćwiczyć będziemy różne sposoby fotografowania (m.in. stadnina koni, wodospad) oraz wykład podsumowujący warsztaty.
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.
Warsztaty prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych w okolicy. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu - miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. "Folkowy Fonogram Roku", nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).
Zapisy i rezerwacje
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: foto@zagrodamagija.pl
Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu i programie warsztatów  znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com. Znajdują się tam również relacje i wiele zdjęć z już odbytych zajęć.

Prowadzący zajęcia
Paweł Brzozowski. Fotograf a także projektant grafiki, specjalista DTP i front-end developer w specjalistycznym studio graficznym. Równie biegle porusza się w kwestiach związanych z fotografią tradycyjną (posiada amatorską ciemnię) jak i cyfrową. Z uwagi na drugą pasję jaką jest trekking i dalekie podróże (jest także przewodnikiem górskim), wyspecjalizował się w fotografii plenerowej i krajobrazowej. W swoich zbiorach posiada kilkanaście tysięcy zdjęć, zarówno w formie cyfrowej jak i analogowej (slajdy). Jego zdjęcia są wykorzystywane w wielu publikacjach (albumy, książki, atlasy a także... reklamy telewizyjne), jest m.in. współautorem monumentalnego albumu „Ukraina” wydawnictwa Bezdroża. Autor cenionych kursów video poświęconych fotografii i obróbce zdjęć w czołowych programach graficznych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz