czwartek, 17 lutego 2011

Nowy czytnik kart pamięci Sony stworzony z myślą o współpracy z telewizorem Łatwe wyświetlanie filmów i zdjęć na telewizorze z portem USB

http://www.pub.pol-foto.pl/fotografia_slubna2011-02-17_125528.jpg
Firma Sony zaprezentowała kolejne rozwiązanie ułatwiające przesyłanie do komputera filmów i zdjęć z aparatu cyfrowego, kamery lub smartfonu. Co więcej, nowy produkt można także podłączyć bezpośrednio, bez żadnych kabli do telewizora BRAVIA® z portem USB, a następnie wyświetlać na dużym ekranie filmy i zdjęcia z aparatu Cyber-shot lub kamery Handycam®.
{rdaddphp file=php/google.php}
Rodzina nowych, miniaturowych czytników kart pamięci firmy Sony – której pierwszym przedstawicielem jest model MRW-F3 – znakomicie upraszcza przesyłanie plików między dzisiejszymi urządzeniami cyfrowymi. Aby odtwarzać filmy i zdjęcia, nowe modele można podłączyć nie tylko do komputera, ale również do telewizora BRAVIA®, konsoli PlayStation®3 czy odtwarzacza Blu-ray Disc™ Sony z portem USB.

Nowe czytniki kart pamięci są urządzeniami typu „podłącz i używaj”, a więc nie wymagają do pracy żadnych sterowników. Dzięki zgodności ze standardem Hi Speed USB 2.0 umożliwiają szybkie przesyłanie danych, obrazów i muzyki. Darmowe oprogramowanie Drive Letter Recognition, które można pobrać z witryny http://support.sony-europe.com, pozwala z łatwością zidentyfikować poszczególne gniazda czytnika, do których są włożone karty. Eliminuje to wątpliwości w rodzaju „który napęd wybrać z pulpitu?”.

MRW-F3: wyświetlanie filmów HD* i zdjęć przy użyciu telewizora BRAVIA®, odtwarzacza Blu-ray Disc™ lub konsoli Playstation®3
Lekki, swobodnie mieszczący się w kieszeni czytnik kart pamięci idealnie nadaje się do przesyłania plików cyfrowych do komputera. To również jedyny w ofercie Sony model, który pozwala na wyświetlanie filmów HD i zdjęć na telewizorze BRAVIA®: wystarczy przełożyć kartę pamięci z aparatu lub kamery i podłączyć urządzenie bezpośrednio do portu USB telewizora BRAVIA®.

Model F3 jest zgodny z szybkim, 8-bitowym łączem równoległym wykorzystywanym w kartach Memory Stick PRO-HG™, co znacznie przyspiesza przysłanie filmów HD i innych dużych plików z produkowanych przez Sony nośników Memory Stick PRO-HG Duo™ HX.

*Uwaga: nie gwarantuje się odtwarzania filmów HD na wszystkich modelach telewizorów BRAVIA® i odtwarzaczy Blu-ray Disc™.

Model F3 jest wyposażony w proste gniazdo na jedną kartę, obsługujące szeroki wachlarz nośników Memory Stick, SD i MMC, w tym karty SDXC o dużej pojemności i szybkie karty UHS-I SD.

Oferta czytników kart pamięci obejmuje ponadto modele MRW-EA7, MRW-S2 i MRW-T2, podłączane do wolnego portu USB krótkim kablem połączeniowym (dostarczonym). Wszystkie modele z kablem mają oddzielne gniazda na karty Memory Stick, SD i MMC, co upraszcza wykonywanie kopii zapasowych oraz przenoszenie danych między kartami. Zaawansowany model EA7 w eleganckiej obudowie z aluminium jest wyposażony w aż pięć gniazd na karty, podczas gdy niedrogie czytniki S2 i T2 mają odpowiednio cztery i dwa gniazda.

Nowa rodzina czytników kart pamięci firmy Sony jest już w sprzedaży.

0 komentarze:

Prześlij komentarz