środa, 28 lipca 2010

Ballada bezludna - Marek Grum

http://art.zobacz.com.pl/fotografia_slubna_2010-07-28_122923.jpg

 Fotografie, poprzez które Marek Grum definiuje interesujące go nurty artystyczne w fotografii - prace bowiem nawiązują do estetyki piktorialnej, stylu i idei kultywowanych przez twórców bliskich Kieleckiej Szkole Krajobrazu. Fotografie konsekwentnie realizują temat. Artysta posługuje się kompozycją umiejętnie i z wyczuciem. Rozbija geometrię płaszczyzn dynamizując przestrzeń. Malowniczo współgra światło, biel i czerń - już nie realność, jeszcze nie abstrakcja - dają efekt delikatnej poetyki przestrzeni pejzażu bezludnego, acz przecież tkniętego ludzka ręką.

Malarski efekt jaki osiąga Grum z pozoru prosty, spokojny, powściągliwy, przepełniony jest mocnymi akcentami i emocjami. Kompozycja, układ linii i cieni wiedzie patrzącego do światła i nadziei lub do tajemnicy skrytej w ciemności, od głównego tematu w rozgrywający się bezmiar spokoju. Swą wyrazistość stylistyczną Grum kształtuje realizując artystyczną twórczość w gronie fotografów skupionych wokół piktorialni.art.pl, fotoklub.szczecin.pl.

Marek Grum - mieszkaniec Polic, od 2007 należy do Fotoklubu Szczecin www.fotoklub.szczecin.pl . W dorobku kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich, wystawy zbiorowe i indywidualne. Ballada bezludna jest trzecią wystawą autorską po: Kraj - obrazowo 2006 r. i Police - żyj kolorowo 2009 r.

Marek Grum o sobie: Fotografią zajmuję się od ładnych kilku lat. Daje mi to możliwość pokazania innym swiata widzianego moimi oczami. Dzięki niej słowa stają się zbędne a znana do tej pory rzeczywistość ukazuje się z różnych perspektyw. Ukazuje ona świat z perspektywy, którą widzę przez wizjer aparatu. Moje fotografie nie są mechaniczną kopią natury a jej osobistą transkrypcją.

Strona autora: www.grumm.pl

Kontakt: marek@grumm.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz