piątek, 25 czerwca 2010

Światowy dzień spacerowania z aparatem w ręku

24 lipca 2010 na całym świecie tysiące miłośników fotografii będzie spacerować ulicami swoich miast i miejscowości i wspólnie fotografować. Będzie to także czas spotkania i dzielenia się swoimi fotograficznymi doświadczeniami.  Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Reda, Rybnik, Rzeszów, Skarżysko-Kamienna - w tych polskich miastach możesz dołączyć do akcji Worldwide Photo Walk.

{rdaddphp file=php/google.php}
Aby spacerować, trzeba się zarejestrować

Uczynić to można na stronie www.worldwidephotowalk.com. Tam także można znaleźć wykaz wszystkich miejsc, gdzie zaplanowany jest fotograficzny spacer oraz zapoznać się z sylwetkami pomysłodawców i organizatorów. Jeśli w Twojej miejscowości bądź w najbliższej okolicy impreza nie jest jeszcze zaplanowana, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zostać liderem, który ją zorganizuje.

Idea Worldwide Photo Walk

Wspólne fotografowanie - tak chyba najkrócej można określić główny cel, który przyświeca tej akcji. I to na skalę ogólnoświatową, gdyż w tym dniu w wielu miastach świata fotografowie odbędą wspólny spacer. Rozmawiając i robiąc zdjęcia, wszyscy będą mieli świadomość, że w innych miastach, krajach i na innych kontynentach pasjonaci fotografii czynią właśnie to samo. Każdy spacer kończy spotkanie w restauracji czy knajpie, gdzie fotografowie wspólnie oglądają zrobione zdjęcia, dyskutują o nich i wybierają najlepsze. Zaproponowane zdjęcia lider przekazuje do organizatorów, którzy wybierają najlepsze i przyznają ich twórcom cenne nagrody. 

Dlaczego warto wziąć udział w zabawie?

Korzyści jest co najmniej kilka. Przede wszystkim jest to świetna zabawa i  spotkanie z kreatywnymi ludźmi, z którymi twórczo można porozmawiać i wymienić interesujące doświadczenia. To także okazja do poznania fotografów i nawiązania z nimi kontaktu, który przeobrazić się może we wspólne projekty. Dodatkowo cenna nagroda przyznana przez organizatorów może być bardzo miłym uwieńczeniem spaceru.

Photopixo wspiera Worldwide Photo Walk

W chwili obecnej na całym świecie zarejestrowano 817 miejsc, w których odbędzie się spacer, a swój udział zapowiedziało 15280 fotografów. Oczywiście liczby cały czas rosną. Także portal dla profesjonalnych fotografów Photopixo promuje to niezwykłe wydarzenie. W wydawanym przez portal magazynie fotografii kreatywnej Camerapixo będą prezentowani liderzy poszczególnych spacerów oraz najciekawsze zdjęcia zrobione 24 lipca. Więcej informacji o udziale Camerapixo w przedsięwzięciu można znaleźć tutaj http://camerapixo.pl/fotograficzny-spacer-photo-walk.html.

Photopixo z Arturem Hellerem (redaktorem naczelnym Camerapixo) organizuje spacer po Bielsku-Białej, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz