środa, 23 czerwca 2010

Konkurs - Stosuj Polskie Folie

Na rynku polskim od lat używane są produkty wykonane z polietylenu. Jednak na ich temat pojawiały się często interesujące nowinki w wąskim gronie zainteresowanych. Obecnie tego rodzaju produkty mają szerokie zastosowanie, a jednak na ich temat nadal niewiele się mówi.  Okazuje się, że są niezbędne w kuchni, w ogrodzie jak i przy budowie domu. Dla wielu ludzi ogromnym zaskoczeniem bywa sposób i miejsce zastosowania tego typu folii. Co więcej, niektórzy dostrzegają w nich nieodkryte do tej pory piękno i czynią podmiotem swoich zainteresowań artystycznych.
{rdaddphp file=php/google.php}
Naprzeciw tego typu zainteresowaniom wyszedł producent Marma Polskie Folie, organizując konkurs fotograficzny, skierowany nie tylko do profesjonalistów, ale też do amatorów i hobbystów fotografii.

Poszukiwanie nowych form wyrazu jest dla wielu artystów nie lada wyzwaniem.  Okazuje się, że folia polietylenowa może być zaskakująco ciekawa dla artysty fotografika. Trzeba tylko umieć dostrzec urodę tego materiału.

Organizator konkursu zachęca fotografujących poprzez ta nietypową inicjatywę do spojrzenia na codzienną rzeczywistość przez pryzmat folii. Może ona być ukazana jako tło, produkt codziennego użytku, materiał wykorzystany do wizualizacji ciekawych form, czy scen rodzajowych w budownictwie, ogrodnictwie, czy w innych dziedzinach życia. Wszystko to po to, aby inaczej popatrzeć na zmieniający się świat i jego problemy, przemiany dokonujące się w mentalności społeczeństwa, ale też jego codzienne funkcjonowanie. Dlatego ważne jest aby uczestnicy konkursu ukazali najbardziej interesujące, nietypowe, skuteczne lub zaskakujące zastosowanie folii, tkanin, dzianin, membran, agrowłóknin, siatek produkowanych przez Grupę Marma.  

Dla wielu osób wciąż niektóre zastosowania materiałów z polietylenu mogą być sporym zaskoczeniem. Nie wszyscy wiedzą, że trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesną budowę drogi czy autostrady bez tego rodzaju wyrobów, że nie wspomnę konstrukcji dachu lub fundamentów budowli – mówi Krzysztof Patoka
z firmy Marma Polskie Folie.

Wielowarstwowe opakowania z wysokiej jakości nadrukiem o wyglądzie elastycznego aluminium, to również w znacznym procencie polietylen, tylko mało kto o tym wie – dodaje  Janusz Lelek – Product Manager z tej samej firmy.

Zainteresowani konkursem powinni do 16 sierpnia 2010r wysłać do trzech  zdjęć  
w  dowolnej technice  (zapisane  w jpg. lub tif. o łącznej wielkości do 10 MB) na adres poczty elektronicznej konkurs@marma.com.pl Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – zagraniczna  wycieczka czy aparat fotograficzny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz