środa, 1 kwietnia 2009

Pentax X70

http://art.zobacz.com.pl/footoo_pl_2009-04-01_201325_fotografia.jpg

Pentax X70 mimo niewielkich rozmiarów zaopatrzony został w obiektyw z 24-krotnym powiększeniem. Zakres ogniskowych obiektywu wynosi 26-624mm (dla formatu 35mm). W połączeniu z funkcją Inteligent Zoom otrzymujemy maksymalnie 150-krotne powiększenie obrazu (3900 mm dla formatu 35mm). Tak uniwersalny zakres ogniskowych pozwala na fotografowanie zarówno wnętrz, architektury czy krajobrazów jak i znajduje idealne zastosowanie w fotografii przyrodniczej.

 Poruszone zdjęcie to stracona okazja. Problem ten niekoniecznie zależy od umiejętności fotografa. Jest wiele sytuacji, w których uzyskanie ostrego zdjęcia jest niemożliwe, nawet jeśli jesteś profesjonalistą. Zastosowany w aparacie system stabilizacji matrycy pozwala na uzyskanie ostrych i nieporuszonych zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych czy przy zastosowaniu obiektywu tele

 

 

http://art.zobacz.com.pl/footoo_pl_2009-04-01_201325_fotografia.jpg

 

Pentax X70 pozwala na rejestrację zdjęć seryjnych z prędkością 11 kl./sek. (do 21 zdjęć w serii; zdjęcia zapisywane są w rozdzielczości 5M 2592 x 1944 pikseli. W połączeniu z funkcją śledzącego AF, aparat jest w stanie precyzyjne wykrywać i rejestrować szybko poruszające się obiekty np. bawiące się dzieci czy biegające zwierzęta.
Za pomocą doskonałej jakości obiektywu Pentax obraz przenoszony jest na 1/2.33-calową matrycę CCD i rejestrowany z maksymalną rozdzielczością 12 megapikseli. Do wyboru mamy zdjęcia w trybach: Jasne, Naturalne oraz Czarno-białe.
Pentax X70 znajduje również zastosowanie jako wysokiej jakości kamera. Aparat rejestruje film w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (15 kl./sek). Dodatkowo nagrywanie filmu wspierane jest systemem stabilizacji elektronicznej.
X70 oferuje cztery tryby ekspozycji: Programowa AE, w której aparat sam dobiera optymalną kombinację migawka-przysłona, preselekcja przysłony Av, preselekcja migawki Tv oraz pełny tryb manualny M.
Po wybraniu trybu AUTO PICT, aparat automatycznie w zależności od zastanej sytuacji dobiera programy: Portret, Krajobraz, Scena nocna, Portret nocny, Kwiaty lub Sport. Dodatkowo aparat X70 wykrywa tryb Makro, w którym automatycznie przestawia tryb AF na Makro. Użytkownik nie musi koncentrować swojej uwagi na doborze parametrów zdjęcia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kadr.
Dzięki zastosowaniu tej funkcji, autofokus aparatu oraz parametry ekspozycji dopasowują się do ujętej w kadrze twarzy i do niej dobierają wszystkie potrzebne parametry. W ten sposób w ciągu zaledwie 0,03 sek aparat wykrywa do 32 twarzy. X70 zaopatrzony jest w automatyczne wyzwalanie migawki na uśmiech, tzw. “Smile Capture” oraz wykrywanie mrugnięć oczu (aparat w trakcie odtwarzania zdjęć sam wykrywa twarz z zamkniętymi oczami).
- ISO 50-6400
- 2.7" LCD (230.000 pikseli), szeroki kąt podglądu, powłoki antyrefleksyjne
- Możliwość wyboru pola AF (analogicznie jak w DSLR)
- Wizjer elektroniczny
- Wybór formatu zdjęć 4:3, 3:2, 16:9 lub 1:1
- Funkcja kompensacji prześwietlonych miejsc w kadrze
- Makro od 1 cm
- Zdjęcia z interwałem czasu
- Nanoszenie daty i czasu na zdjęcia
- Cyfrowe zdjęcie szerokokątne (20mm w formacie 35mm)
- Karty SD/SDHC, pamięć wew. 33.6 MB
- Oprogramowanie do przeglądania i edycji zdjęć (ACDSee for PENTAX 3.0 - Windows Vista)

 

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza