wtorek, 17 lutego 2009

Nowe aparaty SONY T900, T90, W290, W270, W230, H20, S980 i S930

Cyber-Shot T90

Rodzina aparatów kompaktowych Cyber-shot powiększyła się o nowe modele, przyciągające uwagę przede wszystkim jakością zdjęć, wzornictwem i kolorystyką. Aparaty Cyber-shot T900 i T90 powstały z myślą o osobach, dla których liczy się kolor, modna stylistyka i pomysłowe rozwiązania techniczne. Ich wyjątkowo smukłe sylwetki, duże ekrany dotykowe i nowa funkcja nagrywania filmów HD 720p pozwolą na wyróżnienie się w środowisku.

 

{rdaddphp file=php/google.php}

Cyber-shot T900 i T90
•    Szykowna, nadzwyczaj smukła sylwetka (T900: 15,1 mm*, T90: 13,9mm*)
•    Efektywna rozdzielczość 12,1 megapiksela
•    3,5-calowy, panoramiczny ekran dotykowy Xtra Fine LCD (T900) / 3,0-calowy, panoramiczny ekran dotykowy Clear Photo LCD Plus (T90)
•    Wewnętrzny obiektyw Carl Zeiss z zoomem optycznym 4x
•    Nagrywanie filmów HD 720p
•    Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot – wyraźniejsze zdjęcia przy fotografowaniu z ręki
•    Udoskonalone technologie rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu

Cyber-shot W290, W270 i W230
•    Efektywna rozdzielczość 12,1 megapiksela
•    Szerokokątny obiektyw Carl Zeiss 28 mm z zoomem optycznym 5x (W230: 4x / 30 mm)
•    Nagrywanie filmów HD 720p (oprócz W230)
•    Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot – wyraźniejsze zdjęcia przy fotografowaniu z ręki
•    Udoskonalone technologie rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu

Cyber-shot H20
•    Efektywna rozdzielczość 10,1 megapiksela
•    Obiektyw Carl Zeiss z zoomem optycznym 10x
•    Nagrywanie filmów HD 720p
•    Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot – wyraźniejsze zdjęcia przy fotografowaniu z ręki
•    Udoskonalone technologie rozpoznawania twarzy i wykrywania usmiechu

Cyber-shot S980 i S930
•    Efektywna rozdzielczość 12,1 megapiksela (S930: 10,1 megapiksela)
•    Obiektyw z zoomem optycznym 4x (S930: 3x)
•    Stabilizator obrazu SteadyShot – wyraźniejsze zdjęcia przy fotografowaniu z ręki
•    Udoskonalona technologia rozpoznawania twarzy


* w najwęższym miejscu

.

Cyber-Shot T90

 Seria zaawansowanych, miniaturowych aparatów Cyber-shot W powiększyła się o dwa modele wyższej klasy: W290 i W270. Można nimi nagrywać filmy HD, a zaawansowany, wewnętrzny, obiektyw Carl Zeiss z 5-krotnym zoomem optycznym odznacza się szerokim kątem widzenia i niewielką ogniskową: 28 mm. Dzięki temu w kadrze mieści się więcej elementów.

Poszukującym dużych możliwości w niedużej, poręcznej obudowie można polecić model Cyber-shot H20, łączący 10-krotny zoom optyczny z wyrazistą stylistyką.

Aparaty S980 i S930 doskonale nadają się dla początkujących użytkowników, którzy dopiero zaczynają odkrywać świat fotografowania aparatami Cyber-shot.  Ich nabywcy będą mogli wybrać ulubiony kolor – srebrny, czarny lub różowy – i w każdym przypadku otrzymać szereg zaawansowanych rozwiązań, takich jak rozpoznawanie twarzy czy poprawiający jakość zdjęć stabilizator obrazu SteadyShot.

Cyber-shot™ T900 i T90
Wyjątkowa smukłość sylwetki, śmiałe wzornictwo i atrakcyjne kolory sprawiają, że seria Cyber-shot T natychmiast rzuca się w oczy wśród wielu innych aparatów cyfrowych.

T900 o grubości zaledwie 15,1 mm* jest oferowany w czterech odmianach kolorystycznych: srebrnej, czarnej, czerwonej i w kolorze brązu. Grubość aparatu T90 jest jeszcze mniejsza i wynosi jedynie 13,9 mm*. Ten ostatni można nabyć w wersji srebrnej, czarnej, brązowej, różowej i niebieskiej.

Oba urządzenia są niezwykle łatwe w obsłudze. 3,5-calowy, panoramiczny ekran dotykowy Xtra Fine LCD modelu T900 umożliwia szczegółowy podgląd zdjęć i łatwe wybieranie ustawień aparatu. Nowością jest tryb zaawansowanej automatyki, który jeszcze bardziej upraszcza obsługę: po jego włączeniu aparat automatycznie analizuje zawartość kadru i dobiera odpowiedni program naświetlania, aby zawsze zapewnić optymalny wynik.
Za wspaniały wygląd obrazu i niski poziom szumów zarówno na zdjęciach z wakacji i rodzinnych spotkań, jak i z przepełnionych niepowtarzalną atmosfery wnętrz czy innych słabo oświetlonych miejsc, odpowiada szybki i wydajny procesor BIONZ.

Optyczny stabilizator SteadyShot troszczy się z kolei o ostrość i czystość fotografii wykonywanych z ręki przy słabym świetle, a technologie rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu ułatwiają uzyskanie lepszych portretów mniejszym nakładem sił.

Pozostawienie w domu kamery wideo nie jest już powodem do zmartwień. Nowa funkcja zapisu filmu HD 720p pozwala na nagrywanie płynnych, pełnych szczegółów ujęć filmowych rejestrowanych z szybkością 30 klatek na sekundę. Na 4-gigabajtowej karcie Memory Stick™ zmieści się do 60 minut filmu HD ze stereofonicznym dźwiękiem (T900) – wystarczająco dużo, by pokazać najważniejsze chwile z dnia poza domem lub krótkiego wypadu. Po powrocie można podłączyć aparat Cyber-shot T900 lub T90 do dowolnego telewizora High Definition i z satysfakcją obejrzeć nagranie. Dzięki funkcji BRAVIA Sync, do sterowania odtwarzaniem filmów i wyświetlaniem zdjęć na dużym ekranie można użyć pilota od telewizora BRAVIA.

Cyber-shot™ W290 i W270
Nowe aparaty kompaktowe Cyber-shot W290 i W270 to jeszcze większy potencjał fotografowania – mieszczący się w kieszeni.

Oferowana w kilku atrakcyjnych kolorach seria Cyber-shot W charakteryzuje się wysoką jakością wykonywanych zdjęć oraz praktycznym zestawem łatwych w użyciu funkcji.

Możliwości wykonywania zdjęć zwiększa szerokokątny (28 mm) obiektyw Carl Zeiss z zoomem optycznym 5x. Dzięki niemu można uchwycić na zdjęciach zarówno szczegółowe zbliżenia, jak i rozległe krajobrazy czy spotkania towarzyskie.
Duża szybkość działania aparatu, wysoka jakość i niski poziom szumów 12,1-megapikselowego obrazu są zasługą wydajnego procesora BIONZ. Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot i duża czułość (do ISO 3200) pozwalają natomiast skompensować skutki drgań aparatu przy zdjęciach z ręki, zwłaszcza o zmierzchu i w słabo oświetlonych wnętrzach.

W wykonywaniu naturalnych, pełnych spontaniczności portretów i zdjęć grupowych pomagają udoskonalone technologie rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu. Po wybraniu trybu filmu HD 720p można nagrać płynne ujęcia High Definition przeznaczone do wyświetlenia na telewizorze HD.
Duży, 3,0-calowy wyświetlacz Clear Photo LCD Plus modelu W290 gwarantuje czytelność i dobry kontrast wyświetlanych zdjęć i ujęć HD nawet w silnym oświetleniu. Obsługę ułatwia ponadto tryb zaawansowanej automatyki, który dostosowuje ustawienia aparatu do fotografowanej sceny.

Oferta obejmuje również model W230, dostępny w kolorze srebrnym, czarnym, czerwonym i niebieskim. Oprócz 12,1 megapiksela rozdzielczości ma on obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot i duży, 3,0-calowy ekran Clear Photo LCD Plus.

Wszystkie nowe modele Cyber-shot dostarczane są z programem Picture Motion Browser 4.0. Ta stworzona przez firmę Sony aplikacja do zarządzania obrazami ułatwia sortowanie, przeglądanie i wyszukiwanie zdjęć i filmów zapisanych na twardym dysku komputera. Do nabycia jest również pełna gama akcesoriów, które ułatwiają jeszcze pełniejsze wykorzystanie możliwości aparatu.

W ofercie pojawiły się trzy nowe wzory toreb, które chronią aparat przed porysowaniem i zakurzeniem. Pierwsza z nich, LCS-CSVA, jest wykonana z prawdziwej skóry i dostępna w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej, brązowej i białej.  Druga, z tłoczonej skóry, to model LCS-CSVB, również oferowany w czterech kolorach (czarnym, niebieskim, zielonym i różowym). Ostatnią, miękką torbę sportową LCS-CSVC można nabyć w sześciu odmianach: czarnej, zielonej, srebrnej, różowej, brązowej i niebieskiej.
 Dodawanie do wykonywanych zdjęć danych geolokalizacyjnych umożliwia nowo opracowany moduł GPS GPS-CS3KA. Takie zdjęcia można później wyświetlać na mapach w programie Google Earth™ i przesyłać do głównych serwisów wymiany zdjęć. Głównymi zaletami w porównaniu z poprzednim modelem są większa czułość, gniazdo na kartę pamięci SD i ułatwiający obsługę wyświetlacz LCD.

 

Cyber-Shot W270


Terminy wprowadzenia i orientacyjne ceny** przedstawiają się następująco
T900:         ok. 1600 PLN
T90:            ok. 1300 PLN
Modele będą wprowadzone pod koniec kwietnia

W290:       ok. 1200 PLN
W270:       ok. 1100 PLN
W230:       ok. 1000 PLN
Modele będą wprowadzone w kwietniu.

H20:           ok. 1200 PLN, od kwietnia

S980:         ok. 600 PLN (od marca)
S930:         ok. 400 PLN (od kwietnia)

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza