wtorek, 28 października 2008

Pokaz slajdów Waldka Żylińskiego

Przykładowy obraz

Waldek Żyliński jest alpinistą i podróżnikiem. Urodził się i mieszka w Suwałkach, fotografuje od ponad 20 lat, był członkiem nie istniejącego już klubu PAcamera w Suwałkach. Obecnie pracuje w Warszawie.

Prezentowane przez niego slajdy są efektem „pionowych podróży” po górskich szlakach świata w latach 2003-2008. Wówczas to terenem działań alpinistycznych Waldka Żylińskiego była głównie Europa, poczynając od terenów położonych za Kołem Polarnym, przez Alpy, aż do Hiszpanii, a na Krymie i Turcji kończąc. Poza górzystymi terenami starego kontynentu autor pokaże również migawki z bardziej egzotycznych miejsc świata, takich jak Indie, Nepal, Kirgistan czy Maroko.

Waldek Żyliński, jako kosekwentny alpinista i fotograf, na swoje wyprawy górskie nigdy nie zapomina zabrać dodatkowego „oka”, aby dokumentować piękno krajobrazu i wspinaczek wysokogórskich. Jego zdjęcia powstają w trudno dostępnych miejscach, podczas wspinania się po pionowych i przewieszonych
(o kącie nachylenia przekraczającym 90 stopni) ścianach. Fotografuje więc widoki górskie oglądane z punktu widzenia niedostępnego dla zwykłego turysty.

Termin realizacji
31 października 2008
Organizator wiodący
Dom Pracy Twórczej w Wigrach
Koordynator
Radosław Krupiński, radoslaw.krupinski@wigry.org


Zapraszamy!

0 komentarze:

Publikowanie komentarza