środa, 29 października 2008

Europejski miesiąc fotografii w Wiedniu

Listopad 2008 to czas, który wiedeńskie muzea i galerie szczególną uwagę poświęcają sztuce fotografii. 250 twórców, 125 wystaw, 7 Muzeów, 36 Galerie i 45 inne instytucje oraz ponad 100 eventów to tylko przedsmak festiwalu. Różnorodność wystaw, warsztatów, sympozjów z pewnością przyciągnie szeroki krąg odbiorców: profesjonalnych fotografów oraz amatorów i zwolenników tej dziedziny sztuki. Festiwal stwarza szansę młodym austriackim twórcom do zaprezentowania i promocji swych prac na arenie europejskiej ponieważ ma on wymiar międzynarodowy.

{rdaddphp file=php/google.php}Miesiąc fotografii w Wiedniu odbędzie się już po raz trzeci. Poprzednie edycje były organizowane w latach 2004 w wyniku współpracy miasta Wiednia, Berlina i Paryża a w 2006 roku dołączył Rzym, Moskwa, Bratysława i Luksemburg. Projekt przewodni festiwalu, który potrwa do 2009 roku, nosi tytuł „Mutacje“ i realizowany jest we wszystkich siedmiu miastach partnerskich.

Europejski miesiąc fotografii w Wiedniu rozpocznie się 30. października prezentacją projektu „Mutacje II - Moving Stills“, drugim projektem współtworzonym przez wszystkie miasta partnerskie. Mutacje II będzie można zobaczyć w wiedeńskim Muzeum MUSA do 30. listopada 2008.

Polski akcent w ramach festiwalu zapewni Dorota Buczkowska, która w Instytucie Polskim w Wiedniu zaprezentuje cykl swoich prac pod tytułem „Silence“.


Bliższe informacje oraz wykaz uczestniczących instytucji na stronie:
www.monatderfotografie.at

0 komentarze:

Publikowanie komentarza