środa, 17 września 2008

Sony Alpha 900 Pierwsza pełnoklatkowa lustrzanka z rozdzielczością 24,6 mln pix

http://sp.sony-europe.com/media/61/30100

 Lustrzanka cyfrowa α900 firmy Sony zainteresuje z pewnością osoby, które poważnie traktują fotografowanie i oczekują niezrównanej jakości oraz twórczych możliwości, jakimi cechuje się obraz pełnoklatkowy.

Sztandarowy model z rodziny lustrzanek jest wyposażony w pierwszy w historii pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS o efektywnej rozdzielczości 24,6 megapiksela.  Ten przełomowy, skonstruowany przez Sony układ cechuje się wyjątkowo dużą liczbą pikseli i ma wielkość pełnej klatki filmu 35 mm, co przekłada się na szeroki zakres dynamiczny i wyjątkową szczegółowość obrazu.

{rdaddphp file=php/google.php}

Nowy przetwornik rejestruje obraz o wyjątkowej wierności, która przejawia się żywą kolorystyką, wyjątkowo realistycznym odwzorowaniem tekstury przedmiotów oraz subtelnością przejść tonalnych. Dopełnieniem bardzo wysokiej rozdzielczości własnej przetwornika jest technologia Exmor™, odpowiedzialna za przetwarzanie analogowo-cyfrowe sygnału i dwustopniową redukcję zakłóceń. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo niski poziom szumów w obrazie i umożliwia pełne wykorzystanie wysokiej rozdzielczości optycznej obiektywów α.

Ze względu na ogromny potencjał 24,6-megapikselowego, pełnoklatkowego przetwornika obrazu, w lustrzance wykorzystano nowe, zaawansowane procesory Dual BIONZ™, zdolne do bardzo szybkiego przetwarzania dużych ilości danych. Zastosowanie wydajnych algorytmów redukcji zakłóceń, jednego przed przekształcaniem danych RAW, a drugiego w czasie przetwarzania obrazu, daje w efekcie bardzo szczegółowy obraz, w którym szumy są ograniczone do minimum. Procesory Dual BIONZ™ gwarantują także bardzo dużą szybkość działania i umożliwiają wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością 5 kl/s przy pełnej rozdzielczości 24,6 megapiksela.

Pasjonaci fotografii z pewnością docenią znakomity wizjer z pryzmatem pentagonalnym, który wyróżnia się wyjątkową jasnością obrazu i obejmuje 100% klatki.

Ogromnym atutem aparatu jest szybki i dokładny 9-polowy autofokus, który ułatwia błyskawiczne nastawienie ostrości w każdej sytuacji. Uzupełnia go 10 pól wspomagających wykrywanie obiektów i przyspieszających działanie autofokusa, ulepszony system rozpoznawania nieostrości oraz oddzielny czujnik F2,8 poprawiający dokładność systemu AF przy pracy z jasnymi obiektywami.

A900 to również pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat wyposażony w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE™. Ten udoskonalony, zintegrowany z korpusem system współpracuje ze wszystkimi kompatybilnymi obiektywami* i umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 4 stopnie, dając tym samym jeszcze większe możliwości fotografowania z ręki.

Wiarygodną ocenę wykonanych zdjęć umożliwia 3-calowy wyświetlacz Xtra Fine LCD o wyjątkowo dużej rozdzielczości (921 tys. punktów). Wyświetlany na nim obraz pozostaje ostry i czytelny nawet w plenerze przy silnym świetle. Aby ułatwić sobie wyszukiwanie zdjęć, użytkownik może skorzystać z różnych trybów wyświetlania indeksu. Ma też do dyspozycji pełny histogram RGB oraz informacje o zdjęciu.

Naciśnięcie odpowiedniego przycisku przełącza wyświetlacz LCD w tryb Quick Navi, służący do szybkiego zmieniania ustawień aparatu.

Nowa funkcja zaawansowanego podglądu symuluje na ekranie LCD efekt użycia balansu bieli, optymalizacji zakresu dynamicznego i kompensacji ekspozycji bez potrzeby wykonania zdjęcia. Wystarczy w prosty sposób potwierdzić wybór ustawień, a zostaną one wykorzystane przy następnym zdjęciu. Ułatwia to precyzyjne kształtowanie obrazu w trudnych sytuacjach oświetleniowych.

Zarejestrowane zdjęcia można również oglądać na telewizorze dużej rozdzielczości. W przypadku kompatybilnych telewizorów BRAVIA można skorzystać z funkcji optymalizacji wyświetlania fotografii PhotoTV HD, dzięki której obraz ma zapierającą dech czystość i naturalną kolorystykę. Złącze HDMI umożliwia wyświetlenie obrazu HD na każdym telewizorze z interfejsem HDMI.

Aby lustrzanka α900 niezawodnie służyła przez wiele lat nawet w trudnych warunkach, jej podstawę montażową wykonano z aluminium o dużej wytrzymałości, a cały korpus – ze stopu magnezowego. Dla większej niezawodności wizjer, gniazda na karty pamięci, elementy sterujące i inne delikatne miejsca są zabezpieczone przed kurzem i wilgocią gumowymi uszczelkami. System ochrony przed kurzem znajduje się również wewnątrz aparatu. Zabezpiecza on pełnoklatkowy przetwornik przed skutkami przedostawania się kurzu w czasie wymiany obiektywu.

Oferowany oddzielnie grip do zdjęć w układzie pionowym (VG-C90AM) umożliwia stabilne i wygodne wykonywanie zdjęć zarówno w układzie krajobrazowym, jak i portretowym. Zawiera podstawowe elementy sterujące do użycia przy zdjęciach pionowych; umożliwia też zainstalowanie jednego lub dwóch akumulatorów o dużej pojemności. Grip jest wykonany z tego samego materiału co korpus α900 czyli stopu magnezowego oraz zabezpieczony przed kurzem i wilgocią.

Pełne wykorzystanie olbrzymiego potencjału pełnoklatkowego przetwornika obrazu umożliwia bogata oferta obiektywów do systemu α.

Seria zaawansowanych modeli Sony G powiększy się o teleobiektyw 70 – 400 mm F4-5.6 G SSM z silnikiem SSM (Super Sonic wave Motor) o dużym momencie obrotowym, który zapewnia szybkie i ciche działanie systemu AF.

W ofercie pojawi się też nowy model firmy Carl Zeiss: Vario-Sonnar T* 16 – 35 mm F2.8 ZA SSM. Ten jasny, wyróżniający się wyjątkowymi parametrami optycznymi zoom szerokokątny znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz i krajobrazów, jak również do stawiającej duże wymagania fotografii reportażowej.

System α został ponadto uzupełniony nową lampą HVL-F58AM o dużej mocy błysku (liczba przewodnia 58). Lampa ta daje bogate możliwości kształtowania oświetlenia, a unikatowy system „Quick Shift Bounce” pozwala na błyskawiczne dostosowanie położenia głowicy do układu pionowego w celu uzyskania bardziej naturalnego oświetlenia światłem odbitym i wykonania wyjątkowych zdjęć. Osoby parające się fotografią studyjną mogą skorzystać z funkcji automatycznego sterowania lampami bezprzewodowymi, która upraszcza posługiwanie się skomplikowanymi systemami oświetleniowymi.

Obiektywy Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 16 – 35 mm F2.8 ZA SSM i 70 – 400 mm F4-5.6 G SSM pojawią się na początku 2009 r.

* Użycie lustrzanki DSLR-A900 z obiektywami typu DT powoduje automatyczne ograniczenie pola obrazowego. Nie gwarantuje się dokładności naświetlenia przy korzystaniu z obiektywów DT w pewnych warunkach.A900 będzie dostępna pod koniec września w cenie ok. 9 000 zł,-.

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Najważniejsze dane techniczne

Model    DSLR-A900
Typ aparatu    Lustrzanka cyfrowa z wymiennymi obiektywami
Mocowanie obiektywu    Mocowanie Sony α (zgodność z mocowaniem bagnetowym Minolta typu A); obiektywy DT z ograniczeniami
Współpraca z obiektywami    Sonyα*1 i Konica Minolta α/MAXXUM/DYNAX*1
Typ przetwornika obrazu    Przetwornik obrazu CMOS „Exmor”
Rozmiar przetwornika obrazu    35,9 x 24,0 mm
Efektywna liczba pikseli    24 610 000 pikseli
Ochrona przed kurzem    Powłoka antystatyczna na filtrze dolnoprzepustowym
i mechanizm wstrząsania przetwornikiem obrazu
Nośnik danych    Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo
Compact Flash Typ I, Typ II (Microdrive), zgodność z UDMA (tryb 5)
Gniazdo na nośniki    Podwójne gniazdo Memory Stick Duo / Compact Flash
Format obrazu    JPEG, RAW (format ARW2.1), RAW+JPEG
Optymalizacja zakresu dynamicznego    Wyłączona / standardowa / zaawansowana: automatyczna / zaawansowana: poziom
Stabilizacja obrazu    Zintegrowany mechanizm przesuwu przetwornika obrazu SteadyShot INSIDE™
Redukcja zakłóceń    Włączanie / wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1 s
Silna / normalna / słaba / wyłączona, dostępna przy czułościach ISO od 1600 wzwyż
System automatycznego nastawiania ostrości    System detekcji fazowej TTL
Liniowe czujniki CCD
9 pól + 10 pól wspomagających
Czułość ISO    Odpowiednik ISO 200 – 3200
Wartości ISO od ISO100 do ISO6400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO.
System lampy błyskowej    Lampa zewnętrzna
Bezprzewodowe sterowanie lampami systemowymi
Pomiar błysku ADI / przedbłysk TTL
Migawka     Sterowana elektronicznie, o przebiegu pionowym, szczelinowa
Zakres czasów otwarcia 1/8000 s – 30 s, B
Czas synchronizacji z błyskiem: 1/250 s (1/200 s przy aktywnej stabilizacji obrazu SteadyShot INSIDE)
Szybkość w trybie zdjęć seryjnych    Hi: maks. około 5 klatek na sekundę, Lo: około 3 klatek na sekundę
Monitor LCD    7,5 cm (3,0"), TFT Xtra Fine,
921 600 (640 x 3 (RGB) x 480) punktów
Typ akumulatora    InfoLithium NP-FM500H, 7,2 V
Wydajność akumulatora    Około 880 zdjęć (pomiar według normy Camera & Imaging Products Association)
Wymiary    Około 156 x 117 x 82 mm
Waga    Około 850 g

0 komentarze:

Publikowanie komentarza