środa, 17 września 2008

Jacek Jędrzejczak w Świdnicy

http://www.jacekjedrzejczak.pl/_pictures/0000600/0000562.jpg

W dniach 19-21 września 2008 roku, odbędą się XXI Dni Fotografii w Świdnicy. Co roku, dzięki inicjatywie pana Andrzeja Protasiuka i jego współpracowników, przy pomocy  władz miejskich i instytucji kulturalnych, odbywają się warsztaty, wykłady, plenery fotograficzne oraz wystawy zaproszonych gości specjalnych.

{rdaddphp file=php/google.php}W tym roku na XXI dniach fotografii w Świdnicy gościć będzie min. Jacek Jędrzejczak z 3 projektami zamkniętymi w dwie wystawy, których premiery odbyły się w Warszawie. Ostatnia z nich „Malowane w jidysz” miała miejsce w Warszawskiej Synagodze Nożyków w czasie trwania IV Festiwalu Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera (wrzesień 2007). Oryginalość zaprezentowanych tam zdjęć sprawiła, iz stały się one integralną częścią wystroju Synagogi. Wystawę tą można więc oglądać do dnia dzisiejszego.

Wystawa "Malowane w jidysz" zostanie pokazana wraz z wystawą „Książka”, której premiera miała miejsce w 2006 roku w Związku Literatów Polskich w Warszawie. Zdjęcia z tej serii również na stałe zagościły w siedzibie Związku.

19 września /piatek/, godz. 18.45 - wernisaż wystaw: "MALOWANE W JIDISZ'' i ''KSIĄŻKA'', oraz spotkanie z autorem.
Świdnica, Miejska Biblioteka Publiczna, ul.Franciszkańska 18.

Osobną wystawę stanowić będą zdjęcia z projektu „Naga”, której premiera, połączona z promocją albumu, odbyła się w 2005 roku w warszawskiej Green Gallery. Album "Naga" otrzymał w 2006 roku tytuł Najpiękniejszej Książki Roku.

20 września /sobota/, godz. 17.00 - wernisaż wystawy "NAGA". Świdnica, Galeria Fotografii, Rynek 44.

Strona autora: www.jacekjedrzejczak.pl
Program: www.mbp.swidnica.pl/new/galeria.html

0 komentarze:

Publikowanie komentarza