poniedziałek, 17 marca 2008

Czwarta edycja konkursu Grand Press Photo

 

Czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo 2008 - ruszyła 1 lutego. W tym roku przewodniczącym jury jest amerykański fotoreporter Eric Grigorian, zwycięzca World Press Photo 2003.

Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Jak co roku organizuje go miesięcznik "Press". Grand Press Photo wyróżnia się tym, że uczestniczący w nim fotoreporterzy poddają się ocenia fachowca o światowej sławie. Przewodniczącym jury jest bowiem co roku któryś ze zwycięzców World Press Photo (w poprzednich edycjach byli to: Francesco Zizola, Claus Bjorn Larsen, Jean-Marc Bouju).


Eric Grigorian należy do najlepszych fotoreporterów na świecie, jest z pochodzenia Ormianinem, mieszka w Los Angeles i na co dzień związany jest z agencją Polaris Images. Zrobione przez niego w 2002 roku zdjęcie chłopca, który został osierocony w wyniku trzęsienia ziemi w Iranie, wygrało konkurs World Press Photo 2003. Oprócz Grigoriana w jury konkursu zasiądą polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

Prace do konkursu przyjmowane będą od 1 lutego do 5 kwietnia br. Zdjęcia będą oceniane w pięciu kategoriach: wydarzenia, ludzie, życie codzienne, sport, przyroda - osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże. Zgłoszone fotografie muszą być wykonane między 1 kwietnia 2007 roku a 31 marca 2008 roku.

Maksymalnie do konkursu można zgłosić pięć pojedynczych fotografii jednego autora oraz trzy fotoreportaże jednego autora. Do konkursu kwalifikowane będą tylko te prace, do których zostanie przysłany formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji w regulaminie. Formularze zgłoszeniowe znajdują się tutaj.

Nagrodą główną w konkursie jest aparat fotograficzny Nikon D3.

Wszystkie fotografie, które po pierwszym posiedzeniu jury trafią do finału, zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej, której otwarcie - w maju br. - będzie połączone z ogłoszeniem wyników. (RG)

0 komentarze:

Publikowanie komentarza