poniedziałek, 25 lutego 2008

Sony Cyber-shot H50

 

Cyber-shot H50 to zaawansowany aparat cyfrowy, kuszący wysoką jakością obrazu i precyzyjną kontrolą nad parametrami ujęcia. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a jego mocna, odporna na porysowanie obudowa potwierdza wrażenie pracy ze sprzętem najwyższej klasy.

•    Efektywna rozdzielczość 9,1 megapiksela
•    Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 15-krotnym zoomem optycznym 31-465 mm
•    Duży, 3-calowy, ruchomy ekran LCD Clear Photo plus (230 000 pikseli)
•    Ulepszona technologia rozpoznawania twarzy – wyraźniejsze portrety
•    Wyzwalanie migawki po rozpoznaniu uśmiechu na twarzy (Smile Shutter)
•    System optymalizacji zakresu dynamicznego DRO (D-Range Optimiser) z trybem DRO Plus zapewniającym naturalny obraz przy dużym kontraście sceny
•    Technologia Double Anti-blur: optyczna stabilizacja obrazu Super SteadyShot i duża czułość (do ISO 3200)
•    Zaawansowany tryb sportowy do fotografowania szybko poruszających się obiektów
 


Cyber-shot H50 jest wyposażony w zaawansowany obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 15-krotnym zoomem optycznym. To sprawia, że nowy model Sony idealnie nadaje się na podróże oraz inne okazje, w których potrzebny jest lekki, nieduży aparat, pozwalający na uzyskanie udanych, wyraźnych zbliżeń.  

Duży, 3-calowy wyświetlacz Clear Photo LCD Plus cechuje się dużą kontrastowością, a możliwość odchylania go w górę lub w dół daje dodatkową swobodę wykonywania zdjęć pod nietypowymi kątami.

 
Aparat jest wyposażony w elektroniczny wizjer, stanowiący dogodną alternatywę dla komponowania ujęć na ekranie LCD, szczególnie podczas fotografowania w bardzo jasnym oświetleniu.
    
Udoskonalona technologia rozpoznawania twarzy (Face Detection) wykorzystuje dużą moc obliczeniową procesora Sony BIONZ. Może ona rozpoznać w kadrze do ośmiu twarzy i odpowiednio skorygować ostrość oraz ekspozycję, poprawiając wygląd portretów. Uzupełnieniem tej technologii jest funkcja rozpoznawania uśmiechu, powodująca automatyczne wyzwalanie migawki po rozpoznaniu uśmiechu na twarzy fotografowanej osoby.

Kiedy wokół dużo się dzieje, z pomocą przychodzi zaawansowany tryb sportowy z bardzo krótkimi czasami migawki i ciągłym śledzeniem ostrości. Po jego wybraniu można skutecznie „zamrozić” szybki ruch obiektów, a także korzystać z mniejszego opóźnienia migawki.

System Sony Double Anti-Blur umożliwia lepsze oddanie klimatu fotografowanej chwili. Pozwala na rezygnację z użycia lampy błyskowej przy zdjęciach w bardzo słabym oświetleniu. Składają się na niego dwa elementy: duża czułość (do ISO 3200) i optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot. Ten ostatni przeciwdziała poruszeniu zdjęcia wykonywanego z ręki, zwłaszcza przy dłuższych ogniskowych. Wydajny procesor obrazu BIONZ umożliwia obecnie wybór trzech poziomów redukcji szumu, odpowiednio do wymagań stawianych wykonywanemu zdjęciu.

Każdy fotoamator wie, jak trudno jest wykonać dobre zdjęcie pod światło albo sfotografować bardzo kontrastową scenę. System optymalizacji zakresu dynamicznego DRO (D-Range Optimiser) w aparacie Cyber-Shot H50 automatycznie przetwarza obraz scen z silnymi światłami i głębokimi cieniami, aby zapewnić lepiej zrównoważone naświetlenie ujęcia i nadać mu bardziej naturalny wygląd. W nowym trybie DRO Plus poszczególne fragmenty ujęcia są analizowane indywidualnie, co zapewnia jeszcze skuteczniejszą ochronę przed utratą szczegółów w światłach i cieniach.

Dodatkowe możliwości dają tryby bracketingu, pozwalające na wykonanie serii trzech zdjęć z różnymi ustawieniami ekspozycji, balansu bieli albo trybu koloru. Pasjonaci fotografii z zadowoleniem przyjmą możliwość wyboru w aparacie efektu użycia pięciu filtrów barwnych – bez konieczności inwestowania w dodatkowe szklane filtry.

Wykonane zdjęcia można poddawać korekcie np. usuwać efekt czerwonych oczu. Jest to prosty sposób na poprawienie wyglądu zdjęć bez użycia komputera i specjalnego oprogramowania.

Konstruktorzy aparatu zadbali także i o to, aby oglądanie zdjęć z rodziną i znajomymi mogło nabrać nowego wymiaru. Fotografie można wyświetlać na ekranie w postaci pokazu slajdów, z różnymi podkładami muzycznymi, w tym również pobranymi z podłączonego komputera. Aparat pozwala też na podłączenie telewizora HD i wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie. Świetny efekt uzyskuje się przy użyciu jednego z nowych telewizorów BRAVIA z funkcją PhotoTV HD, która optymalizuje wyświetlany obraz fotograficzny.

Aparat jest dostarczany razem z pilotem, którego funkcje obejmują wyzwalanie migawki, regulację zooma oraz obsługę menu. Do nabycia jest też szereg akcesoriów, takich jak konwerter szerokokątny, telekonwerter, filtr, akumulatory, ładowarki podróżne, obudowy sportowe i torby.

Dostępność
Aparat będzie dostępny pod koniec kwietnia w cenie ok. 1 400 zł,-.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza