poniedziałek, 25 lutego 2008

Cyber-shot W300 z tytanową powłoką: rysy nie mają szans

 

Firma Sony zaprezentowała model W300: najbardziej wytrzymały i najbardziej zaawansowany technicznie spośród wszystkich aparatów z serii Cyber-shot W. Smukły, cieszący oko aparat W300 jest pokryty odporną na powstawanie rys powłoką z tytanu, która pięciokrotnie przewyższa wytrzymałością anodyzowane aluminium. Wnętrze obudowy kryje mnóstwo najnowszych rozwiązań technicznych Sony, które pomagają w wykonywaniu lepszych zdjęć.

o    Efektywna rozdzielczość 13,6 megapiksela – pierwszorzędny obraz
o    Odporna na porysowanie, tytanowa powłoka
o    Procesor BIONZ z funkcją rozpoznawania uśmiechu, ulepszoną technologią rozpoznawania twarzy i systemem optymalizacji zakresu dynamicznego DRO (D-range Optimiser)
o    Inteligentne rozpoznawanie sceny
o    Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z zoomem optycznym 3x
o    Niezwykle wysoka czułość (ISO 6400) i stabilizator obrazu Super SteadyShot – wyraźniejsze zdjęcia w słabym świetle
o    2,7-calowy ekran LCD Clear Photo o rozdzielczości 230 000 pikseli
o    Wyjście HD przeznaczone do współpracy z telewizorami BRAVIA PhotoTV HD

 
Urządzenie wyróżnia się wyjątkowo wysoką efektywną rozdzielczością: 13,6 megapiksela. Tak szczegółowe fotografie można z powodzeniem powiększyć do formatu A3 i większego. Istotne znaczenie dla wierności obrazu ma także najwyższej jakości obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 3-krotnym zoomem optycznym.

Aparat W300 świetnie radzi sobie z rejestracją czystego obrazu w słabym oświetleniu, będącym dla wielu urządzeń barierą nie do pokonania. Jego maksymalna czułość wynosi aż ISO 6400, co w połączeniu z technologią Sony Clear RAW Noise Reduction i stabilizatorem obrazu Super SteadyShot umożliwia obycie się bez statywu nawet w gasnącym świetle zmierzchu.

Nowością w aparatach Cyber-shot jest tryb zdjęć seryjnych EX. Umożliwia on rejestrację nawet pięciu klatek na sekundę i doskonale nadaje się do fotografowania wydarzeń sportowych.

Zastosowana w aparacie udoskonalona technologia rozpoznawania twarzy odpowiednio koryguje naświetlenie zdjęcia i kolorystykę skóry, poprawiając wygląd zdjęć portretowych. Co więcej, teraz automatycznie odróżnia ona twarze dziecięce od dorosłych. Kolejnym przydatnym rozwiązanie jest funkcja wyzwalania migawki pod wpływem uśmiechu. Dzięki niej zdjęcia mogą przedstawiać tylko zadowolone twarze.

Oparty na procesorze obrazu BIONZ system optymalizacji zakresu dynamicznego (D-range Optimiser – DRO) odpowiednio koryguje ekspozycję, aby zapewnić naturalny wygląd zdjęć wykonywanych pod światło, gdy istnieje ryzyko utraty szczegółów w światłach i cieniach.

Duży, jasny, 2,7-calowy wyświetlacz Clear Photo LCD ma rozdzielczość (230 tys. punktów) i świetny kontrast. Może służyć zarówno do komponowania ujęć, jak i wyświetlania zdjęć, nawet w plenerze. Aparat jest również wyposażony w wizjer optyczny, który z zadowoleniem powitają osoby zamieniające analogowy aparat kompaktowy na model cyfrowy.

Wyjście HD pozwala na oglądanie wspomnień na dużym ekranie dowolnego urządzenia HD ready. Wyświetlając pokaz slajdów HD, można skorzystać z różnych podkładów muzycznych i efektów wizualnych. W przypadku podłączenia aparatu W300 do telewizora BRAVIA z funkcją PhotoTV HD (za pomocą oferowanego osobno przewodu przejściowego), uzyskuje się jeszcze większy, niesłychany wprost realizm obrazu.  

Użytkownik ma do dyspozycji szereg funkcji do zarządzania zdjęciami i ich porządkowania. Może też korzystać z wbudowanych w aparat funkcji do retuszu, ułatwiających korygowanie zdjęć bez użycia komputera.

Model W300 jest prosty w obsłudze. Dzięki funkcji inteligentnego rozpoznawania sceny nie trzeba zastanawiać się nad doborem właściwych ustawień aparatu do szeregu typowych warunków fotografowania. Nowi użytkownicy docenią ekranowy przewodnik po funkcjach oraz specjalny tryb Easy Shooting, który upraszcza obsługę bez pogorszenia jakości obrazu.Cyber-shot W300: najważniejsze cechy

Efektywna rozdzielczość 13,6 megapiksela
Obiektyw Carl Zeiss z zoomem optycznym 3x
2,7-calowy wyświetlacz Clear Photo LCD o dużej rozdzielczości (230 tys. punktów)
Procesor BIONZ z funkcją „migawki na uśmiech” i technologią rozpoznawania twarzy
Stabilizator obrazu Super SteadyShot
Wyjście HD
Inteligentne rozpoznawanie sceny

Dostępność
Aparat Cyber-shot W300 pojawi się w sprzedaży w końcu kwietnia.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza