czwartek, 25 października 2007

Sony DSC T2

"Zabierz ze sobą wszystkie wspomnienia: aparat Cyber shot T2 z pamięcią na ogromną kolekcję zdjęć"...taki oto przdomwk otrzymał nowy Aparat Sony T2... i faktycznie 4giga pamieci wewnętrznej to jest już coś piękniego... Dodatkowo Procesor BIONZ zaczerpnięty rodem z A100 i A700, ekran dotykowy jak w N2, Iso 3200 oraz wyjście HDMI no cóz jest nad czym sie zastanowić

Może ktoś powiedzieć "eh tam głodne kawałki, wyjście HDMI na co to..." ano tez tak mówiłem kiedyś póki nie zaznałem oglądania fotek na plazmie 42'' Full HD... powiem wam szczerze ze jak przychodzą znajomi, miło jest obejrzeć fotki na takim ekranie i to ostre jak żyleta...

no to tyle jesli chodzi o HDMI dodatkowo 8,1 megapiksela no i funkcja albumu... A to akurat fajna sprawa... Moi rodzice kupili sobie N2 w którym jako jednym zpierwszych była ta funkcja i powiem wam szczerze że czesto tego używają. Np wgranie własnej ulubionej muzyki kilka ruchów i aparat na sportm ekranie pokazuje wspaniale slajdy z podkładem muzycznym. Świetna sprawa. Oczywiście ktos kto robi zdjęcia pół zawodowo nie doceni tego faktu, bo np rzeczoznawca pokazujący auta do ubezpieczenia nie spożytkuje tej funkcji.  

Jedno co mnie zastanowiło to cyferki koło obiektywu  3,5-6,3... hmmm dlaczego? jesli to jasnośc obiektywu to co sie stało z tymi aparatami? przy N2 oznaczania są zancznie mniejsze 2,4-2,8 a przy 717 1,8-2,0 (nie pamietam dokładnie ale napewno nie zaczynaja sie na 3)


 

 Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar 3 x zoom...skąd ta różnica, pewnie to jest jakaś polityka o której nie mam pojęcia ale przynam że jak dla mnie aparat traci na jakości... kiedyś wstawie zdjęcia z N2 od rodziców moich, a z Alphy z jasnością taką jaką zaserwowano w T2 zobaczycie róznice... no tyle co ode mnie dalej umieszczam informacje prasową od Sony.pl 

 
Efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela i szybki procesor obrazu BIONZ
Bardzo duża, 4-gigabajtowa pamięć wewnętrzna z funkcją albumu
Dotykowy ekran LCD Clear Photo o przekątnej 2,7 cala
Technologia Sharemark i oprogramowanie Picture Motion Browser Portable – łatwe przesyłanie zdjęć na blogi i strony www
Wyjście sygnału Full HD i tryb wyświetlania PhotoTV HD
Funkcja „albumu z wycinkami” umożliwiająca wyświetlanie na ekranie kolażu ze zdjęć
Technologia Double Anti-Blur: optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot i duża czułość do ISO 3200
Metalowa obudowa w modnych odmianach kolorystycznych

Nowe, atrakcyjnie wyglądające aparaty Sony Cyber-shot T2 doskonale nadają się do przechowywania dużych ilości zdjęć, mimo że swobodnie mieszczą się w kieszeni lub torebce.

Pięć odmian kolorystycznych – czarna, niebieska, zielona, różowa i biała – oraz nowoczesna sylwetka pozwalają użytkownikom aparatów T2 wyróżnić się z tłumu. Nowe aparaty wyposażone są w wewnętrzną pamięć o bardzo dużej pojemności i łatwe w użyciu funkcje albumowe, co znakomicie ułatwia przechowywanie
 
i prezentowanie kolekcji fotografii cyfrowych. Z myślą o współczesnym „pokoleniu
Internetu” wprowadzono także funkcje ułatwiające przesyłanie fotografii na blogi i serwisy wymiany zdjęć.

Wysoka jakość zdjęć
Wysokiej jakości obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 3-krotnym zoomem optycznym, efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela i szybki procesor obrazu BIONZ to cechy, które gwarantują piękne fotografie. Technologia Sony Double Anti-Blur poprawia ostrość zdjęć wykonywanych w słabym świetle, a technologia rozpoznawania twarzy Face Detection ułatwia fotografowanie znajomych i rodziny. Istnieje także możliwość wyzwalania migawki (funkcja Smile Shutter) pod wpływem uśmiechu na twarzach fotografowanych osób.

Fantastyczne warunki oglądania
Dzięki dużemu i wyraźnemu, 2,7-calowemu ekranowi dotykowemu LCD wyświetlany obraz ma czystość kryształu. Aparat T2 można także z łatwością podłączyć do każdego telewizora BRAVIA lub wyświetlacza HD ready – aby następnie z zapartym tchem oglądać pokazy slajdów HD z podkładem muzycznym. (Uwaga: wymagany jest oferowany oddzielnie przewód połączeniowy HD.) Użytkownicy nowych telewizorów Sony BRAVIA mają ponadto do dyspozycji zoptymalizowany tryb wyświetlania PhotoTV HD.

Nowością jest funkcja Scrapbook (albumu z wycinkami). Pozwala ona na tworzenie na ekranie LCD kolaży ze zdjęć, do których można dobrać różnorodne tła.

 Ogromna pamięć wewnętrzna
Wewnętrzna pamięć flash o pojemności 4 GB umożliwia zapis około 1 250 obrazów o najwyższej jakości. Przy rozdzielczości VGA pamięć wystarczy na ponad 40 000 zdjęć – czyli na wspomnienia z całego życia. Automatyczne indeksowanie zdjęć i ich podział na albumy ułatwia i przyspiesza poszukiwania w nawet najbogatszych kolekcjach fotografii cyfrowych.

Łatwe prezentowanie i przesyłanie zdjęć
Zapisane zdjęcia można oznaczyć i automatycznie przeskalować bez komputera, przy użyciu nowej technologii Sharemark. Dzięki niej fotografie można łatwo przesyłać na fotoblogi i do serwisów wymiany zdjęć, takich jak Flickr, wykorzystując zainstalowane w aparacie oprogramowanie Picture Motion Browser Portable.

Aparat Cyber-shot T2 będzie dostępny od listopada w cenie ok. 1 350 zł.
(Cena może ulec zmianie.)
Najważniejsze cechy:

Efektywna rozdzielczość    8,1 megapiksela
Przetwornik obrazu    Super HAD CCD 1/2,5"
Obiektyw    Carl Zeiss Vario-Tessar z zoomem optycznym 3x
38 – 114 mm (w przeliczeniu na format 35 mm); precyzyjny zoom cyfrowy 6x, inteligentny zoom (Smart Zoom) 15x, inteligentny zoom HD 5,1x
Wyświetlacz    Dotykowy ekran LCD Clear Photo 2,7" o rozdzielczości 230 000 punktów
Procesor obrazu    BIONZ z systemem optymalizacji zakresu dynamiki DRO (D-range Optimizer)
System stabilizacji obrazu    Double Anti-Blur: połączenie optycznego stabilizatora obrazu Super SteadyShot z dużą czułością (maks. ISO 3200)
Wewnętrzna pamięć    4 GB (rozdzielczość 8,1 megapiksela = około 1 250 obrazów; rozdzielczość VGA = około 40 000 obrazów)
Wydajność akumulatora    Około 280 zdjęć (pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD)
Dostępne w aparacie funkcje do retuszu zdjęć    Korygowanie czerwonych oczu, kadrowanie obrazu oraz 8 dodatkowych filtrów

 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza