piątek, 18 maja 2007

Sylwia Nawrat - wywiad i galeria

sn

Dziś prezentujemy Sylwię Nawrat dziewczyną, która swoją urodą przyciąga oczy coraz licznego grona fotografów. W dzieciństwie chciał być archeologiem czy dobrze zrobiła idąc inną droga? Chyba tak... jej uroda jest tak skromna, że aż piękna... jak najbardziej życzymy jej wielu sukcesów...

Zapraszamy do lektury oraz do galerii na www.sylwia-nawrat.na.footoo.pl 

 

 

 

 

 

{rdaddphp file=php/google.php}

sn Sylwia Nawrat
Miejsce urodzenia i data: Warszawa 1986.11.25

W dzieciństwie interesowałam się archeologią i rysunkiem. Miało to jednak nie wiele wspólnego z fotomodelingiem. Zawsze lubiłam podejmować wyzwania i szukać nowych zainteresowań.  Z czasem „skarbnicą nowości” stał się dla mnie internet. Na początku przypadkiem znalazłam informacje dotyczące konkursów na miss, ponieważ zawsze lubiłam je oglądać w TV. Przyszła mi wtedy myśl do głowy, że być może sama mogłabym spróbować swoich sił. Jednak po dłuższej weryfikacji zasad na jakich przebiegają te konkursy zorientowałam się, że w porównaniu do innych dziewczyn jestem trochę za niska i przede wszystkim brakuje mi zdjęć.Zaczęłam się więc interesować zdobyciem portfolio. Kilka lat temu przypadkiem natknęłam się na portal internetowy związany z modelingiem i tam dostałam pierwsza propozycje współpracy. Była to sesja w Łodzi trwającą niecałe 10 godzin, było to dla mnie niesamowite wyzwanie i przeżycie. Od tamtego momentu zaczęła się moja zabawa z fotomodelingiem.

Moje życie codzienne poza mniejszą ilością czasu wygląda całkiem zwyczajnie.Oczywiście raz na jakiś czas pojawiam się na castingach, kiedy dostane informacje od agencji.Może od sesji do sesji nie biegam, bo każda sesja wymaga dłuższego przygotowania, ale bywają tygodnie w których mam po kilka sesji jedną praktycznie po drugiej.Poza tym spotykam się ze znajomymi, uczę się i jestem normalną 20 latką (no prawie 21 latką)

sn Jak pani oczyma wygląda świat modelki, większość ludzi uważa to za "zepsuty" świat, a pani?

Myślę, że wszystko zależy od ludzi..Wbrew pozorom zapoznałam w tej branży wiele życzliwych osób, a dziewczyny zajmujące się modelingiem czy fotomodelingiem , są bardzo inteligentne i sympatyczne.Uważam, że zawsze i w każdym środowisku pojawiają się ludzie, którzy mogą „nasz świat” zepsuć.Dlatego właśnie powoli umiera stereotyp „głupiej modeleczki” bo w tej branży naprawdę trzeba mieć silną psychikę i należy wiedzieć czego się chce w życiu, oraz jak ważne jest dla nas to czym się zajmujemy.

Co jest dla pani najtrudniejsze w pracy w przed aparatem? a co najprzyjemniejsze?

Hmm...chyba najtrudniejsze jest na początku wyczucie ze strony modelki tego czego od nas wymaga fotograf, w jaką „rolę” mamy się wcielić.
Najprzyjemniejsze jest zdecydowanie oglądanie efektów wspólnej pracy.

Co pani sadzi o dziewczynach które usiłują swoja drogę i karierę rozpocząć od zdjęć nago wykonanych w domu własna cyfrówka? czy jest to sposób na zdobycie pracy modelki? jakie ma Pani rady dla tych dziewczyn?

Myślę, ze to po prostu ich wybór. Być może chcą zwrócić na siebie uwagę, ale niestety nie tędy droga. Czym innym są zdjęcia artystyczne w wykonaniu profesjonalistów ukazujące nagość, a czym innym foty „cykane’ przez nie same w domowym zaciszu, które prędzej zainteresują przeciętnego internaute płci męskiej niż fotografa.

sn Czy myślała Pani o pracy poza granicami naszego kraju, jeśli tak to dlaczego?

Oczywiście myślałam nad pracą za granicą, ale niestety nie otrzymałam jeszcze na tyle interesującej mnie oferty, żebym zdecydowała się na wyjazd. Poza tym aktualnie szkoła częściowo mi to uniemożliwia.

Wśród ludzi istnieje opinia ze modelka ma rygorystyczne ramy diety których musi się trzymać. Jak to się ma u Pani? co sadzi pani na temat dziewczyn które dla figury zagładzają się doprowadzając organizm do ruiny? 

Na pewno w modelingu należy dbać o odpowiednia dietę. Troszkę inne wymogi odnoszą się do modelek i inne do fotomodelek. Modelki często psują sobie zdrowie przez nadmierne odchudzanie, ponieważ często wymóg bycia nienaturalnie chudą mają narzucony odgórnie. W fotomodelingu milej widziane są dziewczyny o bardziej kobiecych kształtach. Oczywiście nie popieram zagładzania się i wyniszczania swojego organizmu dla „szkieletowatego” wyglądu. Jednocześnie dziewczyny doprowadzające się do takiego stanu uważam za chore i wymagające opieki lekarza.

Jaka pani stosuje dietę aby utrzymać linie i dobry wygląd? Zabiegi które są koniecznością aby zawsze świetnie wyglądać?

Staram się zdrowo odżywiać i prowadzić aktywny tryb życia, do którego przyzwyczajona byłam tańcząc i intensywnie trenując kilka lat temu jako cheerleaderka.

sn Ulubiona forma spędzania wolnego czasu?

Ze znajomymi i chłopakiem najlepiej w letnie dni nad wodą (którą kocham) lub na sesjach. 

Co pani lubi w życiu? 

Taniec, muzykę, rysunek, film (komedie i horrory Poza tym kocham jeść tą przepełnioną kaloriami pizzę J

Co pani lubi u ludzi, a czego nie trawi w ludziach?

Lubię u ludzi szczerość, poczucie humoru, optymizm i szalone pomysły.
Nie lubię fałszu, kłamstwa, dwulicowości i zrzędzenia.

Kariera a rodzina?

Rodzina trzyma za mnie kciuki J Nie zaniedbuje rodziny.

Jakie najpiękniejsze zdjęcie pani zrobiono

Hm...ciężko jest wybrać to najlepsze, czy najpiękniejsze. Na pewno za ciekawe zdjęcie uważam to:

 


Zostało ono wykonane w tym roku przez Andrzeja „Fetisha” Frankowskiego w Warszawie.

Zdjęcie które uważa pani za najlepsze jakie widziała? 

Jest wiele wspaniałych zdjęć na widok których niemal straciłam oddech zdecydowanie podoba mi się sporo zdjęć z modelką, którą bardzo podziwiam Adrianą Limą.

sn Najpiękniejsza chwila w życiu?

Jest wiele pięknych chwil w życiu. Jednak za jedną z najszczęśliwszych uważam moment zdobycia Mistrzostwa Polski w 2004 roku wraz ze swoja grupą taneczną cheer.

Największe rozczarowanie w życiu? (przykrość smutek)

Nie pamietam....

Co sprawa ze się Pani uśmiecha?

Rozśmiesza mnie dobra komedia i czasem niezdarność ludzi, która z poważnych sytuacji tworzy komizm.

Jaki jest Pani typ partnera? 

sn Nie mam konkretnego typu faceta. Mężczyzna powinien być na pewno inteligentny, pomysłowy. Powinien zapewniać mi poczucie bezpieczeństwa i wiedzieć jak mnie rozśmieszyć.

Czy praca modelki jest źródłem dochodu wystarczającym na przeżycie od pierwszego do pierwszego? I ile godzin dziennie trzeba pracować aby przeżyć z tego? 

Na pewno lepiej zarabiają modelki niż fotomodelki. W fotomodelingu jest nieco trudniej trzeba samemu się strać o zlecenia, bo to od nich wszystko zależy. To rodzaj zleceń wpływa na to ile i w jak krótkim czasie zarobimy pieniądze. Dużo zależy od własnych chęci i działań. Myślę, że póki co jest mało osób, które całkowicie mogą utrzymać się z tego zawodu.

sn Zapraszamy do galerii na www.sylwia-nawrat.na.footoo.pl  

0 komentarze:

Publikowanie komentarza