poniedziałek, 16 kwietnia 2007

Footoo.pl awansowało w rankingu Cafe News

Footoo.pl prowadzi w marcowym zestawieniu najpopularniejszych kanałów fotograficznych Cafe News.


Kanał fotograficzny „Modelki” Footoo.pl awansował z drugiego miejsca na pozycję lidera w rankingu najpopularniejszych kanałów RSS Cafe News w kategorii „Fotografia”. Drugie i trzecie miejsce pod względem popularności wśród użytkowników programu zajęły kanały Fotal.pl. Tabela 1. Najpopularniejsze kanały RSS w Cafe News kategorii „Fotografia” (marzec 2007).

Lp. Nazwa Procent Zmiana pozycji
1 Footoo.pl - modelki 15,7% +1  
2 Fotal.pl - praktyka 15,4% -1  
3 Fotal.pl - sprzęt 14,7% -
4 Fotografia 9,4% +1  
5 Footoo.pl - fotografia 8,6% -1  
6 IDG.pl - Zoom 8,5% -
7 Fotal Kultura 4,7% +2  
8 Swiatobrazu.pl - Wszystkie aktualnoci 4,6% -1  
9 Swiatobrazu.pl - Sprzt foto 4,5% -1  
10 ZPAF.pl 3,7% -

Źródło: Cafe News/RSSy.pl

W marcu b.r. oglądalność Footoo.pl wzrosła o ponad 3 procent. Według szacunków Cafe News i RSSy.pl serwis wygenerował w tym czasie niemal 16 procent wszystkich odsłon kanałów fotograficznych Cafe News.

W zestawieniu kategorii tematycznych „Fotografia” spadła z 14. na 15. pozycję rankingu Cafe News. Pierwsze miejsce kolejny raz z rzędu zajęły szeroko pojęte „Wiadomości” (27 proc.). Za nimi uplasowały się tradycyjnie „Komputery i Internet” (17,6 proc.) oraz „Biznes i Finanse” (14,9 proc.).

W każdym miesiącu Cafe News, twórca pierwszego w Polsce agregatora aktualności, analizuje wraz z serwisem RSSy.pl popularność ponad 700 kanałów informacyjnych zamieszczonych w aplikacji Cafe News. Ranking najpopularniejszych RSS-ów tworzony jest na podstawie liczby odwiedzin danego kanału w badanym okresie w stosunku do liczby odwiedzin wszystkich kanałów. Jeśli więc jakiś kanał uzyskał wynik 5 %, oznacza to, iż na każde 100 wyświetleń listy wiadomości wszystkich kanałów w tej kategorii w ubiegłym miesiącu, 5 przypadało na ten kanał.

{rdaddphp file=php/google.php}

0 komentarze:

Publikowanie komentarza