poniedziałek, 9 kwietnia 2007

Anioły sztuki - wygrzeb.com

http://www.wygrzeb.com/templates/indoxyl-twd/images/logos.gif

Inicjatywa wygrzeb.com ma na celu dążenie do wzrostu zainteresowania życiem artystyczno-kulturalnym i dziedzictwem narodowym. Skierowana jest do ludzi, studentów w tym twórców, artystów, amatorów, hobbystów, miłośników, pasjonatów sztuki oraz młodszego pokolenia z całej Polski. Ma na celu wymianę informacji pomiędzy osobami zainteresowanymi działaniami artystycznymi oraz kulturalnymi (teatr, muzyka, grafika, fotografia, malarstwo, rzeźba, kino, sztuka, film, poezja, kluby).

{rdaddphp file=php/google.php}

Inicjatywa łączy autorów, twórców, organizatorów i obiekty: teatry, galerie, kawiarnie, kluby, etc., czyli wszystkie miejsca gdzie można organizować wydarzenia kulturalne. Inicjatywa nie tylko promuje sztukę i kulturę, ale aktywnie pomaga w nawiązywaniu współpracy twórca - organizator - obiekt - media. Przedstawia bezstronny punkt widzenia, myśli, słów i uczuć osób tworzących te wydarzenia w Polsce.

Strona internetowa wygrzeb.com to przewodnik po teatrach, kinach, muzeach i innych placówkach polskiej kultury tworzony przez organizatorów, przyjaciół i ich rodziny. W każdym z działów pojawiają się wiadomości nadchodzących premier. Prezentowane są sylwetki znanych twórców, obiekty środowisk artystyczno-kulturalnych a także miejscowych organizatorów kultury. Inicjatywa to jedyny nośnik w Polsce, tworzony przede wszystkim przez twórców, dzięki któremu wprowadzane wiadomości są rzetelne i czytane przez tysiące osób.

Inicjatywa to baza obiektów obejmujące ponad 8000 pozycji, do którego dostęp posiada każdy Anioł Sztuki. Udostępnione dane kontaktowe umożliwiają łatwiejszy kontakt podmiotom chcących nawiązywać szeroko rozumianą współpracę lub poprostu skorzystać z danego obiektu jako typowy widz. Baza obejmuje także agencje, ośrodki artystyczne i centra promocji kultury, które skierowane są przede wszystkim dla animatorów sztuki.

Jest to także centrum spotkań, w którym Anioły popierają się zainteresowaniem konkretnymi wydarzeniami, a tym samym mogą nawiązywać nowe znajomości z innymi osobami, by wspólnie spotykać się, umawiać i uczestniczyć w wybranych przez siebie imprezach kulturalnych. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich, którzy choć trochę czują się wewnętrznie Aniołami Sztuki, którzy mają styczność z wydarzeniami kulturalnymi i mają potrzebę zmiany otaczającego świata.  


Anioły Sztuki i czytelnicy inicjatywy to ludzie wykształceni, zamożni, zainteresowani sztuką i kulturą. Z inicjatywy korzystają już centra, galerie, obiekty, organizatorzy i media kultury, znani i mniej znani artyści, twórcy, animatorzy, promotorzy z całej Polski. Według statystyk najwięcej osób odwiedza serwis z Warszawy , Trójmiasta , Wrocławia , Krakowa , Poznania. Sprzymierzeńcami Inicjatywy jest łącznie ponad 200 środowisk artystyczno - kulturalnych.  

0 komentarze:

Publikowanie komentarza