czwartek, 1 marca 2007

Sony T20

 t20

Stylowy, wykończony elementem metalowym aparat o wyjątkowo małej grubości (na niektórych rynkach dostępne są wersje w kolorze czarnym, białym i różowym)
Efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela
Obraz HD – wyjście sygnału Full HD 1080 umożliwiające wyświetlanie fotografii na telewizorze HD
Technologia rozpoznawania twarzy Face Detection
Technologia Double Anti-Blur: optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot i czułość  do ISO 3200
o2,5-calowy ekran LCD Clear Photo plus

{rdaddphp file=php/google.php}

Od razu zwraca na siebie uwagę. Zgrabny i łatwy w obsłudze aparat Sony Cyber-shot T20 ma do zaoferowania znacznie więcej niż sam wygląd. Chociaż z łatwością mieści się w kieszeni spodni czy torebce, jest bardzo dobrze wyposażony i pozwala bez wysiłku wykonywać zapierające dech w piersiach zdjęcia.

Aparat T20 jest oferowany w czterech odmianach kolorystycznych: srebrnej, czarnej, białej i różowej. Wewnątrz smukłej obudowy można znaleźć wiele technologii Sony, dzięki którym uwiecznianie i prezentowanie niepowtarzalnych chwil z życia staje się jeszcze łatwiejsze.

 t20


Prezentowany Cyber-shot ma 8,1 megapiksela efektywnej rozdzielczości – najwięcej wśród dotychczasowych modeli Cyber-shot z serii T. Wysoka jakość obrazu to także zasługa obiektywu Carl Zeiss Vario-Tessar® z 3-krotnym zoomem optycznym, całkowicie schowanego w korpusie.
 
W aparacie T20 zastosowano technologię rozpoznawania twarzy Face Detection. „Rejestruje” w kadrze do ośmiu twarzy i śledzeni ich położenie w celu automatycznej optymalizacji ostrości, ekspozycji, balansu bieli, ustawień koloru i osłabiania efektu czerwonych oczu. Wykorzystuje ona dużą wydajność procesora obrazu BIONZ i pozwala na utrwalenie na zdjęciach odpowiednio naświetlonych, idealnie ostrych twarzy. Wykonanie wspaniałego portretu lub zdjęcia grupowego nie stanowi żadnej trudności, nawet w słabym świetle i przy fotografowaniu poruszających się osób.

Podczas zdjęć w słabym świetle lub we wnętrzach, w których nie ma możliwości skorzystania z lampy błyskowej, większość aparatów będzie miała kłopot z utrwaleniem świetnie wyglądającego obrazu – ale nie T20. Zastosowana w nim technologia Double Anti﷓Blur łączy bowiem optyczną stabilizację obrazu Super SteadyShot z wyjątkowo dużą, dochodzącą do ISO 3200, czułością. W efekcie uzyskuje się ostrzejszy obraz, a nieudane zdjęcia stają się rzadkością.

Użyty w aparacie T20 unikatowy procesor obrazu BIONZ był wcześniej stosowany tylko w lustrzance cyfrowej Sony A100. Ten wydajny mikroukład nie tylko gwarantuje nieprzeciętną jakość obrazu, ale także przyspiesza działanie aparatu. W celu zapewnienia jeszcze lepszego obrazu technologia optymalizacji zakresu dynamicznego DRO (Dynamic Range Optimiser) automatycznie koryguje kontrast i ekspozycję – nawet w trudnych warunkach, takich jak zdjęcia pod światło.

Cyber-shot T20 ułatwia oglądanie i prezentowanie zdjęć dzięki czytelnemu, jasnemu, 2,5-calowemu ekranowi LCD Clear Photo plus. Alternatywę stanowi wyświetlanie fotografii w pełnej rozdzielczości HD (1080 linii) i najwyższej możliwej jakości na ekranie telewizora BRAVIA i każdego monitora HD ready (potrzebny jest do tego oferowany osobno przewód połączeniowy lub stacja dokująca HD).

Po wybraniu trybu pokazu slajdów można po kolei oglądać zdjęcia na ekranie aparatu z wybranymi efektami przejść i ścieżką dźwiękową. Jeżeli Cyber-shot jest podłączony do dowolnego monitora HD ready (przy użyciu oferowanego oddzielnie przewodu), pokaz slajdów może się odbyć w formacie HD 16:9.

Ekran LCD pozwala również na korygowanie zdjęć bez komputera, przy pomocy szeregu dostępnych w aparacie funkcji do retuszu. Za ich pomocą można nie tylko skadrować obraz i zmniejszyć efekt czerwonych oczu, lecz także zastosować szereg filtrów: zmiękczenie, rozbłysk, selektywna filtracja barw czy rybie oko.

Z zaawansowanych funkcji aparatu będą mogli skorzystać nawet początkujący użytkownicy. Model T20 pozwala na wyświetlenie wygodnego  przewodnika po funkcjach, objaśniającego wszystkie funkcje z menu. Aparat jest dostarczany w komplecie z programem do zarządzania obrazami Picture Motion Browser 2.0, paskiem na przegub dłoni, akumulatorem, ładowarką oraz wielofunkcyjnym przewodem USB / zasilającym / wyjścia AV.

„Przeprowadzone przez firmę Sony badania pokazały, że dla 66% użytkowników aparatów z serii T najważniejszą przesłanką do ich zakupu były małe wymiary. Model T20 łączy je z zaawansowanymi możliwościami i z pewnością często będzie się pojawiał na tegorocznych listach zakupów.” – powiedział Marek Rokita, Kierownik Marketingu Handlowego DSC i DSLR w Sony Poland.

Pełne wykorzystanie potencjału HD modelu T20 umożliwia oferowana oddzielnie stacja dokująca Cyber-shot Station CSS-HD1. Po umieszczeniu na niej aparatu pokazy slajdów będą wyświetlane w formacie HD. Stacja ładuje ponadto akumulator znajdujący się w aparacie. Jest wyposażona we wszystkie potrzebne złącza i dostarczana w komplecie z pilotem. Dostępny opcjonalnie przewód VMC-MHC1, podłączany bezpośrednio do aparatu, pozwala na wyświetlanie obrazów na telewizorze w pełnej rozdzielczości HD. Wśród pozostałych akcesoriów do aparatu na uwagę zasługują torby skórzane w różnych kolorach, dostosowanych do wyglądu aparatów i upodobań potencjalnych nabywców. Oferta obejmuje ponadto zapasowy akumulator litowy (NP-BG1) i obudowę podwodną (MPK-THD), przystosowaną do pracy na głębokości do 40 metrów.

Aparat Cyber-shot T20 będzie dostępny od kwietnia w cenie ok. 1 400 zł,-.

Sony Cyber-shot DSC-T20: najważniejsze cechy
•Efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela
•Obraz HD – wyjście sygnału Full HD 1080 umożliwiające wyświetlanie fotografii na telewizorze lub monitorze HD ready (przy użyciu oferowanego oddzielnie przewodu)
•Technologia Double Anti-Blur: optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot i duża czułość ISO 3200
•Technologia rozpoznawania twarzy Face Detection – automatyczne wykrywanie twarzy w obrazie i nastawianie na nie ostrości
•Stylowa, metalowa obudowa o małej grubości z przesuwaną osłoną obiektywu – dostępna w wersji srebrnej, a także czarnej, białej i różowej
•Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar®
•Zoom optyczny 3x (38-114 mm), inteligentny zoom HD 5,1x, zoom cyfrowy 6x, inteligentny zoom (Smart Zoom) do 15x
•Tryb makrofotografii 1 cm do zdjęć z minimalnej odległości
•Duży, hybrydowy ekran LCD Clear Photo Plus (2,5" / 6,2 cm)
•Procesor BIONZ – lepsza jakość obrazu i szybsze działanie
•Technologia optymalizacji zakresu dynamicznego DRO (Dynamic Range Optimiser) – automatyczne korygowanie kontrastu i ekspozycji
•Retusz zdjęć, w tym korygowanie czerwonych oczu i kadrowanie
•Funkcja udźwiękowionego pokazu slajdów HD wyświetlanego na ekranie LCD aparatu lub odtwarzanego w formacie 16:9 na podłączonym telewizorze HD
•Wydajny akumulator: do około 350 zdjęć (pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD)
•Zapis filmów MPEG VX (VGA, 30 kl/s, z dźwiękiem)
•Interfejs PictBridge – drukowanie bez użycia komputera
•Łatwa obsługa i ekranowy przewodnik po funkcjach
•28 MB wewnętrznej pamięci
•17 języków menu ekranowego: polski, angielski, czeski, duński, hiszpański, holenderski, fiński, francuski, grecki, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki, turecki, węgierski i włoski.
•W komplecie akumulator, ładowarka, przewody AV i USB, pasek na przegub dłoni i program Picture Motion Browser (2.0)
•Współpraca z szeroką gamą akcesoriów Sony

0 komentarze:

Prześlij komentarz